Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64

Temat: Koniec dwumasa czy coś innego??? drgania odczuwalne w środku

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Kuba_156
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Już bez Alfy...
    Postów
    689

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEBEK Zobacz post
    I jak tam? Już po wymianie? Co robiłeś i czy pomogło?
    Niestety, jeszcze mechanik nie miał czasu zająć się moją Alfą. Może koło środy pójdzie. Będę informował

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebaaaaaaaa Zobacz post
    no ja niestety też tak mam ale to tylko ja jedynce na innych biegach jest ok... dziwna sprawa ale z tego co wyczytałem może też odpowiadać za to poduszka skrzyni biegów
    Ja wymieniłem tylnią poduszkę silnika i poza tym, że silnik troszkę delikatniej pracuje nic się nie zmieniło.

  3. #13
    Użytkownik Ogier Avatar marekshino
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    147 Q2
    Postów
    156

    Domyślnie

    To prawdopodobnie poduszka skrzyni biegów, lub ewentualnie poduszka silnika. Jeśli winny byłby dwumas to drgania byłyby nie do wytrzymania. Zbyt pochopne rzucanie podejrzenia na koło dwumasowe to błąd. Lepiej zacząć sprawdzać tanie opcję na początku, koło to już ostateczność. Gdyby dwumas był faktycznie w złym stanie drgania by nie ustąpiły na kolejnych biegach.

  4. #14
    MariuszKo
    Gość

    Domyślnie

    Mam podobne objawy jak koledzy. W sumie to winę zrzucam na sprzęgło bo ciężko chodzi, a drgania pojawiają się raz na jakiś czas, nieregularnie. Zapytany przeze mnie mechanik o wymianę sprzęgła stwierdził, że przy moim przebiegu (198 000) lepiej będzie wymienić i sprzęgło i dwumas, bo z doświadczenia wie, że po wymianie samego sprzęgła szybciej się zużyje. Trochę mi w głowie namieszał i już sam nie wiem co zrobić.

  5. #15
    Użytkownik Ogier Avatar marekshino
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    147 Q2
    Postów
    156

    Domyślnie

    Lepiej pojedź do innego mechanika skoro Ci tak doradza. Co to za fachowiec, który każe wymieniać sprzęgło komplet plus koło dwumasowe. Też mam przebieg na poziomie 200 tys i koło jest dobre. Jeśli Ci sprzęgło ciężko chodzi to wymień docisk plus tarcze sprzęgła i będzie OK (też wymieniałem te 2 elementy przy tym przebiegu). Tutaj to zdecydowanie tak. Koło zostaw w spokoju bo wydarz dodatkowo ponad 1200 zł i prawdopodobnie nic Ci to nie da w kwestii drgania samochodu. Wybierz się do innego mechanika i zasięgnij opinii w tym temacie.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sebuchooo88
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wąbrzeźno
    Auto
    AR 156 1.9 JTD
    Postów
    66

    Domyślnie

    no to i ja się dołączę u mnie też występują drgania... jak samochód stoi na luzie to drży kierownica... przy ruszaniu z pierwszego biegu tak samo drży.. szarpie samochodem, może nie aż tak mocno ale na takim stopniu że jest to denerwujące ;/ i się zastanawiam czy wystarczy wymienić sprzęgło i docisk czy 2-mas tez... aha i poduszki pod silnikiem wymieniałem wszystkie...

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar Kuba_156
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Już bez Alfy...
    Postów
    689

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebuchooo88 Zobacz post
    no to i ja się dołączę u mnie też występują drgania... jak samochód stoi na luzie to drży kierownica... przy ruszaniu z pierwszego biegu tak samo drży..
    Zdecydowanie pomoże Ci tylko wymiana sprzęgła (komplet). Dwumase zostaw w spokoju, a 1200 zł wydaj na coś przyjemniejszego

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Co raz więcej czytam i słyszę opinii, że 2-mas w JTD to są sporadyczne przypadki i ch wymiana nic nie wnosi po za wydatkiem z własnej kieszeni. Sam jestem przed wymianą sprzegła (bo coraz ciżej chodzi i przy ruszaniu występuje "buksowanie" kół) a co do drgania - to może komuś pomogła wymiana koła pasowego?

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sebuchooo88
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wąbrzeźno
    Auto
    AR 156 1.9 JTD
    Postów
    66

    Domyślnie

    no to w takim razie spróbuje wymienić samo sprzęgło mam na oku mechanika który bierze około 900 zl to nie wiem czy dużo czy mało jak już wymienię to będę pisał jakie są efekty

  10. #20
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Zastanawia mnie jeszcze kwestia wtryskiwaczy CR. Czy jeżeli któryś by podawał wieksza dawke paliwa (może nie od razu lał) to czy były by prawdopodobne drgania? Bo tak koledzy piszecie, że wymieniace to i tamto, a ja z czystej ciekawosci sprawdzil bym jeszcze wtryskiwacze własnie.

Podobne wątki

  1. Sprzęgło/dwumasa czy coś innego?
    Utworzone przez pleome w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 14:21
  2. Koniec sprzęgła czy coś innego?
    Utworzone przez jaroslaw200 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 08:44
  3. Koniec Alfa Romeo, koniec legendy, koniec pasji....
    Utworzone przez simeone w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 22:58
  4. [MiTo] Szron w środku
    Utworzone przez Bacek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 19:54
  5. [146] Wibracje, drżenie odczuwalne na kierownicy
    Utworzone przez xaraf w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 12:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory