Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: 2.5V6 nie kreci

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie 2.5V6 nie kreci

    Zaczne od poczatku.Przez ostatnie dni moja Alfa zachowywala sie tak ze miala problem z rozruchem.Zapalala tak jakby miala rozladowany akumulator.Wygladalo to mniej wiecej tak ze po przekreceniu kluczyka "heł heł heł"(zazwyczaj tak cos okolo 2-3 razy)i potem normalnie zapalala.W piatek pomyslalem sobie ze moze styki sa brudne itd i rozkrecilem klemy.Wyczyscilem styki.Podczas czyszczenia zobaczylem ze bezpiecznik 50A od ABS jest pekniety.Skrecilem wszystko.Jako ze bylo juz pod wieczor i wszystkie sklepy z czesciami do aut sa juz zamkniete to mowie kupie sobie ten bezpiecznik albo w sobote jak wroce z Lodzi albo ze poniedzialek.Po skreceniu klem zapalilem alfe.Zapalila normalnie bez tego "heł".Nawet z 3 razy i zawsze bylo tak samo.Stala sobie wiec przez weekend bo akurat jezdzilem innym autem.Dzisiaj pomyslalem sobie ze podjade do motoryzacyjnego i kupie ten bezpiecznik.Wsiadam,auto zapala normalnie ale swieca sie kontroli ABS i recznego.Dobra mysle sobie ze to przez ten bezpiecznik.Pojechalem do sklepu.Wracam ze sklepu a auto juz w ogole nie chce zapalic.Pompa paliwa pracuje bo ja slychac,slychac tez takie pykniecie czyli jak sie domyslam przekaznik od rozrusznika ale zadnej reakcji auta.W ogole nie kreci sie rozrusznik.Myslicie ze padl rozrusznik czy moze byc inna przyczyna?Gdzie w V6 znajduje sie rozrusznik bo w Eperze jak patrze(nawet po numerze VIN) to pokazuje chyba od TS.Da sie go jakos od gory zobaczyc zeby ewnetualnie w niego uderzyc zeby zaskoczyl?Kanalu nie mam a auto stoi pod sklepem.Akumulator raczej sprawny bo kontrolki swieca sie wszystkie bez oporow.Swiatla tez,auto sie zamyka z pilota.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Piszesz, że akumulator jest ok, jednak ja bym mu się przyglądnął.
    Jeśli chodzi o prąd to Alfa bywa bardzo kapryśna. Poproś kogoś niech podjedzie z kablami, albo spróbuj podłożyć inny aku.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Auto udalo sie odpalic ruszajac raz do przodu a raz do tylu oczywiscie bez odpalania z popychu.Po prostu w pewnym monencie rozrusznik puscil.Wstawione juz jest do mechanika i w srode bedzie je naprawial no chyba ze uda mu sie jutro to zrobic.Teraz moje pytanie co z tymi kontrolkami od ABS i od recznego?Jaka moze byc przyczyna?Powiem tylko tyle ze tego bezpiecznika jeszcze nie wymienilem bo nawet nie mialem do tego glowy przez ten rozrusznik.Te kontrolki to wina bezpiecznika czy czegos innego?

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    kolego sprawdź najpierw akumulator, miałem identyczne objawy (heł heł heł i odpalała) po czasie przestała. Przy słabym lub też za małym aku nie jedną kontrolkę możesz zobaczyć (u mnie abs świrował) bywają przypadki że ecu poduszek pada i różne dziwy.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Sprawdzone i napewno jest to wina rozrusznika.Powiedzcie czy lepiej go probowac samemu zregenerowac czy tez kupic jakis zamiennik?Mial ktos doczynienia z zamiennikami?Jesli tak to jakie polecacie i w jakich mniej wiecej cenach?
    Duzy jest problem zeby samemu zregenerowac taki rozrusznik bo moj mechanik nie bardzo chce sie tego podjac.Mowi zeby lepiej zamowic nowy w ASO(w ASO mi powiedzieli 960zl jak oddam stary)

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Jesli tak to jakie polecacie i w jakich mniej wiecej cenach?
    Spróbuj zapytać o rozrusznik tutaj:
    http://www.auto-elektro-wlodawa.pl/index.php

    Jakiś miesiąc temu kupiłem u nich alternator do V6 po regeneracji. Wygląda i działa jak nówka. Kosztował 250 + przesyłka.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Nie kreci rozrusznikiem
    Utworzone przez bogas w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-05-2021, 08:30
  2. Kreci ale nie odpala 2.4 JTD
    Utworzone przez sirpawel w dziale 166
    Odpowiedzi: 140
    Ostatni post / autor: 20-04-2019, 22:05
  3. 156 1.6 Nie odpala, nie kreci
    Utworzone przez TenTypMih w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 19:24
  4. nie kreci rozrusznik
    Utworzone przez andzia3.0 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-09-2010, 16:45
  5. kreci , ale nie zapala...
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-06-2010, 15:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory