Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Poszukiwania Alfy/Lanci

  1. #1
    Bartas_wro
    Gość

    Domyślnie Poszukiwania Alfy/Lanci

    Witam,

    Poszukuje Alfy 156 SW lub Lybry, w JTD.

    Mam do wydania jakieś 15000 i czy możecie mi dać kilka wskazówek na co uważać ?

    PO drugie ile wynoszą podstawowe koszty jak :
    rozrząd?
    zawieszenie/wachacze przód ?

    I JTD 116 KM czy może lepiej 2,4 JTD ?

    I czy może już 140 KM ? czy nie jest mniej żywotny itd ?

    Jeśli też macie jaką 156 w okolicach Wrocławia godną uwagi na oku to dajcie znać.

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    CO do silników, poszukaj na forum, naprawdę znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania...
    Ale wybór dobry JTD są nie do zajechania...
    szukając zwróć uwagę na różnice w mocach silników, zastanów sie czy chcesz 1.9 czy 2.4, ale nawet tutaj były różnice w mocach.
    Co do poszukiwań, ciężko będzie znaleźć dobrą SW w dieslu. często te sprowadzone robiły za woły robocze...i chociaż nie bite i z zewnątrz łądne to już dwumasy umierają a silnik dogorywać może, ale nie musi.
    poczytaj o silnikach, zajrzyj na forum Lancii.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Jak chcesz ominąć problemy z zawieszeniem szukaj Lanci, z moich poszukiwań wnioskuję że Alfy są bardziej zajechane przez co bardziej awaryjne (choć na liczniku 120-150tyś ;-)). Osobiście nie pasuje mi design Lanci ale..

  4. #4
    Bartas_wro
    Gość

    Domyślnie

    na forum Lancii jestem, i jako pierwsze wybór padł na lancię, ale tak ciężko coś znaleźć że rozszerzyłem wybór o 156tkę bo jest ich zdecydowanie więcej w obiegu.
    Lybry mają z przodu Macpersony przez co są na pewno łatwiejsze i tańsze w obsłudze.

    Ale w oko wpadła mi II generacja 156 ale nie wiem czy za te 15000-17000(z oplatami) coś znajdę sensownego.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar dadasiek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    :-)
    Postów
    737

    Domyślnie

    za tę kwotę będzie ciężko.
    Może zainteresuje Cię 156 SW z wnętrzem po lifcie ? Myślę, że łatwiej znajdziesz taką.
    Np ta : http://www.forum.alfaholicy.org/samo...po_lifcie.html
    Za 14k zł kupisz. Zrobisz zawiechę, rozrząd, olej filtry plus jakieś drobnostki i masz z autkiem spokój na dłuższy czas.

  6. #6
    Bartas_wro
    Gość

    Domyślnie

    no właśnie nie wiedziałem co po tym lifcie było bo zewnatrz większych różnic nie widać.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar peenbe
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Glatz
    Auto
    AR 159 1.9 JTD M-Jet 16V 150KM & AR 156 1.9 JTD M-Jet 16V 140KM
    Postów
    699

    Domyślnie

    caly przod inny ,lampy, gril, zderzak ,zegary inne...po lifcie jest piekna ,jak dla mnie oczywiscie, przed liftem mi sie nie podobaja...

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartas_wro Zobacz post
    Witam,

    Poszukuje Alfy 156 SW lub Lybry, w JTD.

    Mam do wydania jakieś 15000 i czy możecie mi dać kilka wskazówek na co uważać ?
    Moim zdaniem to tylko kwestia gustu. Lybra jest bardziej konserwatywnym autem (ale lepiej wyposażonym, bo w standardzie ma na przykład dwustrefową klimę i Bose), a 156SW jest za to najładniejszym kombi jakie powstało. Chociaż "kombi" to nieco na wyrost określenie, bo za dużo, to do tego bagażnika nie załadujesz, chyba, że chodzi tylko o przewóz psa ;-)
    W podanej kwocie JTD gdzieś w granicach 2001-2002 powinieneś trafić, chociaż pewnie w cierpliwość musisz się uzbroić. Jak nie ma dla Ciebie znaczenia różnica ~1l/100km, to się nie zastanawiaj i bierz 2.4. Dobrym pomysłem jest przejrzenie Bazaru (spory wysyp aut) i konsultowanie zakupu z tymi, co już jeżdżą/jeździli.

    ---------- Post added at 10:56 ---------- Previous post was at 10:53 ----------

    Pierwsze z brzegu - http://www.forum.alfaholicy.org/samo..._taniutko.html
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Lotos
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Wrocław/Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    128

    Domyślnie

    kolega własnie przyciagnął z niemiec Alfe 156 SW 1.9 140 KM. Kosztuje troszke wiecej niz te 15 ale warto. Ogladałem i sam bym kupił tylko ze nie mam teraz wolnej gotówki na dołozenie.
    Oto ona
    http://allegro.pl/show_item.php?item=1563378322

    aha- zawias w niej zrobiony i jakis czujnik wymieniony wiec tylk ozalac gnojówke na stacji i w droge. Rozrzad ma nakulane 60 000 wiec jeszcze z 15 000 mozesz pojeździc.

    swoja drogą też mi ten sam kumpel ściagał z niemiec moją i śmiga znakomicie.
    Ostatnio edytowane przez Lotos ; 15-04-2011 o 18:31

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar htomek
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS
    Postów
    90

    Domyślnie

    mogę trochę powiedzieć o Lybrach, prócz zalet ma też i wady takie jak:

    Notoryczne parowanie szyb - nie myśl, że wyjęcie filtra kabinowego pomoże, alcantara jest bardzo dobrym materiałem ale chłonie wilgoć i nie pozbędziesz się jej w żaden sposób nawet osuszając nagrzewnicą auto...
    Twardy plastik ogólnie na wszystkich elementach - ale zwłaszcza przełączniki szyb - wyłamiesz na bank, jak nie ty, to pasażer ... bardzo delikatne przez to wodziki szyb - u mnie w sedanie oba z tyłu padły po prostu się rozklekotały na tych drogach
    Komputer pokładowy - jeśli chodzi o spalanie - generacja z Alfą oj generacja....
    Progi, progi i jeszcze raz progi z nadkolami - niby w Alfach to samo się dzieje ale Lybra z dnia na dzień była wręcz zżerana przez rudą ....
    Trochę elektryka - żaróweczki, zaśniedziałe kabelki od zmieniarki itp... ale

    ale mimo wszystko to bardzo dobry samochód, ładny i elegancki samochód moim zdaniem linię ma ładniejszą niż AR156 po FL - taka prawda Lybra w sedanie jest po prostu piękna i ponadczasowa... ale idąc dalej dosłownie wczoraj kupiłem AR156 II generacji i już widzę, że do twardszy samochód lepiej wykończony i bardziej zwarty - charakterystyka odbiorcy zupełnie inna jadąc Lybra można było z wygody i ogólnie z komfortu zasnąć jadąc AR nie można spać jest się za bardzo podnieconym


    W Lybrze miałem silnik 1.8 131KM rocznik 2000r
    W AR 156 II mam silnik 1.8 TS 140KM rocznik 2004/2005r
    oba sedany

    spalanie na w AR znacznie mniejsze niż w Lybrze jeżdżę 90% miasto, silniki bez gazu.

Podobne wątki

  1. Od Lanci do Alfy - dorastanie inaczej :)
    Utworzone przez htomek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 07:58
  2. witam. pora z lanci przesiasc sie do alfy.szukam
    Utworzone przez maniekgrudziadz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 07:58
  3. 3.0 24V w alfie i 3.0 24V w lanci
    Utworzone przez ExO w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 10:46
  4. Czy blokady rozrządu z Lanci 3.0 pasują do Alfy 2,5?
    Utworzone przez siwcu w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory