Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Kolejny temat na temat ... wycieraczek.

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar dzony43
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków/Częstochowa
    Auto
    E32 '89
    Postów
    159

    Domyślnie Kolejny temat na temat ... wycieraczek.

    Dobra kurna, trochę wstyd ale przewertowałem 6 stron tematów po wpisaniu ''wycieraczki'' w szukajce, wszystko co wydawało się mieć związek z tematem w google oraz instrukcję samochodu w j. włoskim i wychodzi na to, że:

    nie mogę zmienić samych piór wycieraczek które to kupiłem sobie dziś w auchanie będąc, bo mam pióra zintegrowane z ramionami wycieraczek - czy to normalne/możlwe w 156 '00, czy jestem idiotą i nie umiem zdjąć piór? w miejscu mocowana piór do ramion są jakby prostokąty, w środku której znajduje się obrotowa tuleja pióra, z boku owego prostokąta są wdoczne boczki tej tulei - obracają się gdy ruszam piórem, ale są plastikowe, płaskie, nie mogę ich odkręcić ani wyjąć. Na dole tego prostokąta zaś znajduje się jednakże jakby wajcha - odchylanie jej jednak w drugą stronę niż pozycja standardowa nie daje żadnych efektów, nie zwalnia żadnego zaczepu, nie dzieje się nic - ot, jakby kawałek plastiku którym można półswobodnie ruszać.
    Czekam na rzeczowe porady. Mam nadzieję, że profesjonalnie określiłem mój problem.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Wink

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wyciraki.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	44.2 KB
ID:	24312Hej, raczej nie możliwe żebyś nie mógł piór wycieraczek wymienić. Chyba że ktoś tam namodził przed tobą jakiś patent. W instrukcji którą ściągniesz sobie tu na forum, jest ładnie pokazane jak szybko zmienić wycieraczki. Po prostu naciskasz delikatnie ten plastik i zsunie się wycieraczka.
    Ostatnio edytowane przez Woland83 ; 22-04-2011 o 00:46

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzony43 Zobacz post
    mam pióra zintegrowane z ramionami wycieraczek - czy to normalne/możlwe w 156 '00, czy jestem idiotą i nie umiem zdjąć piór?
    przepraszam z góry ale ja tylko odpowiadam na zadane pytanie:

    to nie normalne

    albo jesteś idiotą i nie umiesz ich zdjąc


    p.s.
    ja tylko korzystałem z cytatu , absolutnie mój post nie ma na celu obrażania kogokolwiek ze względu na rasę , wyznanie , pochodzenie , przynależność partyjną i stopień wiedzy o wycieraczkach w AR 156








  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar dzony43
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków/Częstochowa
    Auto
    E32 '89
    Postów
    159

    Domyślnie

    Dzięki za instrukcję, z tym, że u mnie zaczep na ramieniu wygląda inaczej zdaje się... zaraz będę jechał autem to pomodzę coś znów.

    Bociek, nie przepraszaj tyle i nie tłumacz, proste pytanie, prosta odpowiedź, prosta dedukcja - sam zacząłem podejrzewać, że mam coś z idioty stojąc pół godzny przy tych wycieraczkach, wątek ten ma również na celu rozwianie tej wątpliwości

    PS dodam, że w instrukcji samochodu drukowanej, po włosku jest napisane, że możliwa jest jedynie wymiana piór z ramionami i opis jak to zrobić odkręcając śruby na dole, kurna, w aucie tej klasy, wkleję zdjęcie później tego tekstu, to se przetłumaczy z włoskiego kto ma taką wolę.
    Ostatnio edytowane przez dzony43 ; 22-04-2011 o 09:00

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzony43 Zobacz post
    PS dodam, że w instrukcji samochodu drukowanej, po włosku
    zassaj polską ( temat przyklejony powyżej )
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 22-04-2011 o 10:29








  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Ja myślę że na pewno uda ci się zdjąć te wycieraczki, nawet jak są inne niż standardowe itp, (chyba ze na klej ktoś przykleił) myślę że powinieneś się szybko z tym uporać, pokombinuj trochę, bo przecież nie trzeba całych ramion wymieniać, na pewno nie są na stałe zintegrowane z nimi pióra.

Podobne wątki

  1. Kolejny Temat Centralnego zamka
    Utworzone przez rooney w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-11-2016, 23:22
  2. Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 19:11
  3. Kolejny temat o wahaczach....!
    Utworzone przez bat25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 21:44
  4. [155] Kolejny temat o braku mocy..
    Utworzone przez masterOfplaster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 10:31
  5. [146] Brak mocy... kolejny temat... ;)
    Utworzone przez rodik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 15:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory