Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: swiatla mijania :(

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie swiatla mijania :(

    W ten weekend majowy zrobilem 900 km bez swiatel mijania.
    Dowiedzialem sie o tym poniewaz ludzie jadacy z naprzeciwka zaczeli mi mrugać swiatlami ze jade bez swiatel, stanałem w MCDonaldzie patrze a pala sie tylko swiatla pozycyjne. Pierwsza mysl przepalone zarowki, jednak pociagnalem przelaczniki do siebie(chwilowe swiatla) i o dziwo zapalily sie dlugie, mijania. O godzinie 20 zaczelo sie sciemniac wiec chcac zdazyc przed zmrokiem wcisnalem po garach. Nie na wiele to sie zdało bo ciagle roboty drogowe. Jadac o zmroku musialem jechac na dlugich trzymajac przelaczniki do siebie, po godzinie swiatła mijania sie zalaczyly po czym znowu przestaly dzialac. W drodze z powrotem to samo.

    Co moze byc???? zauwazylem również ze swiatla mijania zalaczaly sie jak wlaczylem ogrzewanie, ale moze to tylko zbieg okolicznosci

    Potadzicie?
    Ostatnio edytowane przez odzi ; 03-05-2011 o 18:06

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dropas
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Koszalin - Alesund NO
    Auto
    Alfa 156 2.0 TS 97r Toyota Avensis Facelift T27 2013
    Postów
    66

    Domyślnie

    Witaj przyjacielu mialem ten sam problem ze swiatlami i koszt naprawy wyniosl mnie jakies 120 zl z tym ze niestety udalem sie do elektryka a problem lezy pod kierownica jak zdejmiesz oslonke musisz znalesc kostke ktora jest za to odpowiedzialna nie pamietam teraz jaki to byl kabel ale jak nim ruszalem to swiatla wracaly jak puszczalem to znikaly raz mi sie nawet udalo i dzialaly przez jakies 2 miechy ale potem kostka sie przyfajczyla i niestety pozostal juz tylko elektryk ktory wymienil kostke wlutowal wszystkie przewody na nowo i cud malina smigam juz tak od roku i jest git a jesli chcesz doraznie jezdzic zamien kabelki ze swiatel dlugich na mijania i bedziesz mogl smigac z tym ze za kazdym razem bedziesz musial wlaczyc sobie dlugie bedzie informacja na desce ze masz dlugie ale beda dzialac krotkie to chyba wszystko jak pamietam z mojej przygody pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dropas ; 03-05-2011 o 20:38

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie


    sa bezpieczniki? po lewej strony od kierownicy (tam gdzie zlacze odb2) , przekazniki w schowku i w kierownicy bezpieczniki(wiąże sie to z zdjęciem kierownicy).
    Ostatnio edytowane przez odzi ; 04-05-2011 o 17:42

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    swiatla dlugie jak to w fiatach zalaczaja sie kiedy sa zapalone swiatla mijania. Nie mam mijania wiec dlugich tez nie mam. Lecz ...
    Dzisiaj próbując dojsc co jest grane zauwazylem ze swiatla dlugie zalaczaja sie jak wlacze kierunkowskaz lewy i na sile docisne jeszcze w nienaturalny sposób przełącznik w strone konsoli i wtedy zapalaja sie dlugie.

    Za to niezaleznie czy kierunkowskaz lewy czy prawy jest ustawiony podciągajac przełącznik w moja strone zalaczaja sie tak jak powinny dlugie i mijania.
    Po za tym pozycyjne chodza tez normalnie??
    Pomóżcie ludzie?

  5. #5
    jacek1968
    Gość

    Domyślnie

    Mialem ten sam motyw u siebie, odpowiedzialna byla kostka z przewodami , ktora przychodzi do wlacznika zespolonego przy kierownicy. ( ten od swiatel i kierunkowskazow) . Po rozebraniu oslony kierownicy i wypieciu tej kostki podociskalem wszystkie konektory we wtyczce , tak zeby ciasniej sie wsuwaly , pol roku juz mam spokoj z swiatlami .

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    oby to bylo to a nie sam przelacznik zespolony

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał odzi Zobacz post
    swiatla dlugie jak to w fiatach zalaczaja sie kiedy sa zapalone swiatla mijania.
    a w innych to jest inaczej ?
    bo ja jak do tej pory nie spotkałem innego rozwiązania ( poza mrugnięciem długimi bez wł. mijania )








  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    dzieki bocian rozwiazales moj problem dzieki Ci ..

  9. #9
    Matikskw
    Gość

    Domyślnie

    tzn co ? po temacie ;p ? ja dzis dostalem tej samej usterki poczatkowo myslalem ze misiaczki susza ale cos dlugo jade i wszyscy migaj, to stanolem wysiadlem jutro rozbieram kolumne kier (tzn juz dzis;p) mam nadzieje ze to bedzie to, ale elektryk juz mnie naprowadzil bo potrzebowalem szybko, bezpieczniki dobre, poruszalem pod maska co sie da i nic, no to do elektryka - pogmyral tak samo i mowi grubsza robota to bedzie w kolumnie kiery.. to ja mu ze oki, oki, to ja w pon uderze do pana i wiater z tamtad bede se gmyral jutro, oby chlop roboty niemial i to byla ta kostka...

  10. #10
    Matikskw
    Gość

    Domyślnie

    i jak zwykle w takich przypadkach rożnych pomogło poruszanie kablami, pod kolumna kierownicy... sprawdzajcie często; grzebcie, ruszajcie, to juz którąś usterkę naprawiłem głupim poruszaniem wszystkimi możliwymi kablami w wiązkach....

Podobne wątki

  1. 147 FL - swiatla mijania- wymiana zarowek
    Utworzone przez molten w dziale 147
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 27-09-2021, 17:13
  2. co za swiatla!
    Utworzone przez pasqd w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 12:11
  3. Jak wyjac zarowke swiatla mijania z AR 156...?? ;)
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 16:16
  4. Swiatla mijania
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 20:11
  5. 156 swiatla
    Utworzone przez funix w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2008, 15:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory