Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Prawy tweeter

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie Prawy tweeter

    Witam koledzy. Nie słyszę ostatnio prawego tweetera od strony pasażera. Myślałem że coś z ustawieniami radia ale pokombinowałem i raczej to nie to. Od czego zacząć? Rozgrzebywać tapicerkę drzwi i wyciągać ten głośniczek czy jest jeszcze jakiś sposób? Nie za bardzo się orientuję od czego zacząć.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar xander83
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    AR 156 SW 1,9JTD 110KM 2002 ALFA ROMEO 147 JTD 2001
    Postów
    199

    Domyślnie

    Poruszaj przy otwartych drzwiach przewodami w gumowej osłonie przy zawiasach drzwi, może coś się poluzowało. Czasem też tak mam. Z tego co sobie przypominam to z wyjęciem tweetera nie ma zbytnio wielkiej filozofii.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    O dzięki za poradę xander83, z kablikami jeszcze nie kombinowałem przy drzwiach, dobry pomysł. Podejrzewam że wystarczy odkręcić tą drewniana osłonkę przy klamce wewnętrznej i reszta jakoś pójdzie. Chciałem się tylko upewnić czy tam nie ma jakichś zatrzasków żeby nie połamać przez przypadek.

    ---------- Post added at 18:59 ---------- Previous post was at 18:01 ----------

    Więc sprawdziłem te kabelki, wyciągnąłem i przeczyściłem wtyczkę w drzwiach i nadal nic. Chyba jednak coś z tym tweeterem jest, będzie trzeba chyba to wyjąć i sprawdzić.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    AR 156 2.0 155kM 1998r.
    Postów
    253

    Domyślnie

    Sprawdź miernikiem albo wyjmij drugi i je zamień... i sprawa jasna

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie Obraz nędzy i rozpaczy

    Rozkręciłem tego tweetera i ukazał się obraz tego co się tam tak naprawdę znajduje.
    Trochę to tandetne głośniczki , urwany był jeden z cieniutkich drucików niestety po lutowaniu nie daje oznak życia. Chyba będzie trzeba zmienić na nowy. Kto się zna jakie tam są te głośniczki>? jakieś inne można tam zamontować>? Jaka jest wielkość tych maluchów? montował ktoś już coś innego tam zamiast fabrycznych? Proszę o jakieś porady co mam dalej z tym robić, tam jest jakaś wtyczka żółta pewnie nowe trzeba by było przylutować. Znawców i nie tylko proszę o podpowiedzi. Jak bym chciał jakieś małe tweetery Hertza tam włożyć to podejdą jakieś>?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0284.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	42.3 KB
ID:	25165Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0287.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	50.5 KB
ID:	25166Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0288.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	48.0 KB
ID:	25167Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0289.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	31.6 KB
ID:	25168 Zdjęcia z komóry, sorry za jakość.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    najlepsze dla Alfy są Heliksy dark blue
    http://www.morele.net/glosnik-samoch...x-b62c-373020/
    poszukaj w dziale tunning/audio, tam jest o nich dużo...
    co prawda wymieniasz nie tylko tweetery ale cąły komplet, za to dostajesz znacznie lepsze brzmienie.

    Patrząc na fotki, myślę ze każdy "bazarowy" tweeter, za 10 zł/komplet nie będzie gorszy
    Ostatnio edytowane przez RobertWroc ; 05-05-2011 o 19:18

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    To mówisz że muszę teraz zmienić wszystkie głośniki z przodu>? (wiem tam jakaś tandeta że hej w środku była) a nie można tylko małych tweeterów zmienić by coś buczało? Tak w ogóle to jakie tam wejdą głośniczki w ten otwór przy klamce? jakich mam szukać?

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Łysy0800
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2002r.
    Postów
    349

    Domyślnie

    jak wyjąłeś tweeta?

  9. #9
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertWroc Zobacz post
    .....Patrząc na fotki, myślę ze każdy "bazarowy" tweeter, za 10 zł/komplet nie będzie gorszy
    I tu Robert ma rację, mój szwagier muzyk, też mi doradzał żebym sobie d... nie zawracał czymś firmowym, bo i tak tego nie usłyszę. Założyłem jakiś komplet właśnie za 6-10zł. "syczą" zajebiście. Niestety montaż wymagał małej ingerencji klejem kropelką, ale tak jak kolega Woland83 miałem "drewniane" osłony klamek, a od Rafała_n5 dostałem kompletne klamki z głośnikami czarne, ale od wersji po FL więc wtyczka do tweetera jest troszkę inna (na tzw. szpilki)w sumie nie chce mi się przerabiać kostek. Do obudowy klamki jest przyczepiona taka mała rameczka z głośnikiem, daje się wymontować po przekręceniu, wiec wykorzystując jedne wolne ramki przykleiłem te wysoko budżetowe głośniki i przylutowałem kabelki i śmigają jak ta lala.
    Te, które kupiłem to najzwyklejsze obudowane tweetery do montażu zewnętrznego, ale mały wkrętak i po rozwaleniu obudowy zostają same tzw. cewki, które spokojnie można przymocować do wspomnianych ramek (drugie zdjęcie kolegi Woland83). Nie jestem elektronikiem, więc mając lutownicę i trochę doświadczenia modelarskiego spoko można temat ogarnąć i jestem w stanie się założyć, że nie do odróżnienia jest cykanie za 10 zł. od cykania za 120zł.
    Ostatnio edytowane przez JFC ; 05-05-2011 o 20:14

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łysy0800 Zobacz post
    jak wyjąłeś tweeta?
    Podważasz zaślepkę przy klamce , odkręcasz śrubę i delikatnie pociągasz całość do siebie aż wyskoczy z takich zatrzasków (klamkę ciągniesz do siebie by nie przeszkadzała) , nic nie połamiesz jak będziesz to robił powoli i ostrożnie. Potem już wystarczy przekręcić w bok ten mega wypasiony tweeter żeby wyskoczył z zatrzasków i jest gotowe.

    Dajecie do myślenia koledzy bo kupić pierdziawkę za 10 zł a za 100 zł to już jest różnica a skoro nie słychać i tak różnicy.. to po co przepłacać.
    Ostatnio edytowane przez Woland83 ; 05-05-2011 o 21:26

Podobne wątki

  1. [156] Lewy tweeter gra ciszej niż prawy
    Utworzone przez adi.ldz w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 19:55
  2. spalony tweeter
    Utworzone przez wiertar w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 22:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory