Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Temat: Przyśpieszanie Alfa 156 1.9JTD

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    używam i tego i jakiegoś kabla który był dedykowany do Vaga (sam przełączniki dołożyłem)
    wszystko? sprawdzisz błędy, czy silnika czy też poduszek, abs-u, wykasujesz je itp, do domu jak znalazł.

  2. #22
    matys641991
    Gość

    Domyślnie

    Czy na odłączonej przepływce jest większe spalanie????? Bo zauwazyłem ze chyba jest wieksze...

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    To tak możesz czyścić EGR, ale lepiej po prostu zaślep go na stałe na allegro blaszki za 30 zł . ( w moim przypadku przed zaślepieniem max było 180 po zaślepieniu 200 idzie ) Jeszcze możesz sprawdzić katalizator - jego drożność . Co do przepławki to tylko oryginalna Boscha, a na odpiętej możesz jeździć tak jak koledzy wcześniej pisali ( może palić trochę więcej ). A i w jaki stanie masz opony bo jak słabym to to przekłada sie na przyczepność a zarazem na szybkość i spalanie .

  4. #24
    matys641991
    Gość

    Domyślnie

    a drożnośc katalizatora mozna sprawdzic samemu czy niee????

  5. #25
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    witam,
    korzystając z tematu chciałem zapytac o pewną sprawe,
    auto nie chętnie wkręca mi sie w zakresie 3-4 tyś (prawie wogóle nie ciągnie)
    miałem taką przypadlośc wcześniej ale po czyszczeniu przepływki bylo lepiej ( dwa miesiące temu)
    czy mozliwe ze przepływka albo padła albo wymaga ponownego czyszczenie ?

    a jeszcze jedna kwestia, mianowicie puszcza czarne bąki, nie zawsze ale często albo przy ruszaniu albo przy mocnym przyspieszaniu przy obrotach 2,5-4tys wcześniej nigdy nie obserwowałem dymu w lustekach.
    rury dolotowe wtepnie sprawdzilem ... brak dziur.
    czy EGR moze powodować muła w w/w zakresach obrotów połączone z dymieniem ?
    czy moze skupić sie ponownie na przepływomierzu
    pewnie komp by prawde powiedział ... ale co szkodzi zapytać

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Co do drożności kata, jeśli masz kanał i chęci to tam wystarczy odkręcić 4 śruby i masz katalizator ściągnięty lub do pierwszego lepszego mechanika ( patrzysz pod światło i sprawdzasz czy widać światełko, jeśli jest nie wyraźne to znaczy ze katalizator masz zawalony ). W moim przypadku był ok ale i tak go wymieniłem na strumienice żeby w przyszłości nie mieć z tym problemów ( strumienica na allegro ze 120 zł + nowe uszczelki z 10 zł )

    A co do pytania kolegi mskk, to odłącz sobie przepływomierz i zobaczysz czy to wina przepływni. Ja miałem tak ze mi nowa padła po około 2 miesiącach i też miałem problemy wchodzeniem na obroty i zanim do tego doszyłem to właśnie zastąpiłem kata strumienica, sprawdziłem cały układ dolotowy i dopiero jak oddałem przepławkę na gwarancji to wszyto wróciło do normy.

  7. #27
    matys641991
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy wypowiedzcie się czym najlepiej wyczyścić przepływomierz???? Narazie chce spróbowac z czyszczeniem jak nic nie da wymiana. Naczytałem się o jakiś alkoholach izopropylowych, benzynie ekstrakcyjnej, spirytusie, jakiś specjalny środek CRC AIR SENSOR CLEAN. Nie wiem co wybrac doradzicie co jest najskuteczniejsze według waszego doświadczenia.
    Pozdrawiam.

  8. #28
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ceasar07
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Speyer, Germany, Germany, Ząbkowice Śl
    Auto
    Alfa Romeo 156 JTD
    Postów
    226

    Domyślnie

    Kolego a może turbo Ci już doskwiera ? sprawdzałeś rury dolotowe? intercooler etc? czy nie są zbyt zaolejone, czy turbo nie piszczy albo gwiżdże na jałowym ? Może być wiele przyczyn dymienia, ja zazwyczaj miałem problem z dolotami bo do dokładniejszego spalania potrzebne są odpowiednie masy powietrza, jeśli jest go za mało to leci dymek (niedopalona mieszanka). Komp i odpowiednie testy wyjaśnią Ci wszystkie problemy, sam wiem po sobie ze bez kompa to i mechanik Cie w dupę zrobi i powymieniasz masę niepotrzebnych części, a kabel to zaledwie 50zł. Pozdrawiam.

  9. #29
    knopfler
    Gość

    Domyślnie

    lepiej nowy kup przepływomierz, nigdy nie wiadomo jak z żywotnością używki

  10. #30
    matys641991
    Gość

    Domyślnie

    koledzy czy ktoś nie ma na sprzedaż nowej przepływki???? Na mojej starej jest nr: 281 002 309

Podobne wątki

  1. Nierówne przyśpieszanie na zimnym silniku
    Utworzone przez Karol147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-02-2015, 08:11
  2. Co kupić Alfa 147 1.9jtd albo 156 1.9jtd
    Utworzone przez konik890 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 00:13
  3. Alfa 147 1.9JTD 16V
    Utworzone przez bulletf50 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-07-2013, 17:12
  4. alfa 147 1.9jtd
    Utworzone przez yeye w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-06-2011, 10:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory