Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Czujnik położenia wału

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Postów
    292

    Domyślnie Czujnik położenia wału

    Witam!
    Koledzy, ostatnio mam bardzo nieprzyjemną sytuację, a wszystko zaczęło się tak:
    W środę jadąc standardowo, bez szaleństw, około 120 km/h stałą prędkością, zgasł mi nagle silnik. Zatrzymałem się, otworzyłem maskę sprawdzając z drżeniem serca, czy to rozrząd się nie posypał, ale nic podejrzanego nie zauważyłem. Wsiadłem do auta i od razu zapalił. Gdy dojechałem do domu, po pół godzinie chciałem odjechać, lecz rozrusznik bardzo długo kręcił zanim zaskoczył. I tak jest do tej pory, na rozgrzanym silniku bardzo długo muszę kręcić, na zimnym jest troszkę lepiej, ale też bez rewelacji... Przeczyściłem pompkę paliwa oraz filtr, ale nic nie pomogło. Na forum spotkałem się, że może to być czujnik położenia wału, co o tym myślicie? Jak ewentualnie mogę sprawdzić wtryskiwacze? Ponieważ one też mi chodzą po głowie...
    Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

  2. #2
    zzuukkoo
    Gość

    Domyślnie

    Przejedź się na komputer to Ci powinno pokazać usterkę czujnika jeśli to on. A wtryski sprawdź w ten sposób.
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...iwaczy_cr.html

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Postów
    292

    Domyślnie

    Doszło teraz brzydkie falowanie obrotów co jakieś 10-15 sekund, czasem tak mocne, że aż silnik gaśnie...
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 22:06
  2. czujnik położenia wału
    Utworzone przez fmistrz w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-08-2013, 11:36
  3. Czujnik położenia wału
    Utworzone przez garlic w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 22:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory