Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Zakup amortyzatorów - jakie ?

  1. #1
    sukcezz
    Gość

    Domyślnie Zakup amortyzatorów - jakie ?

    Witam, stoję przed koniecznością zakupu amortyzatorów - tył/przód. Jakie byście polecali ? Chodzi mi o markę... i które wg was najlepiej się sprawdzą na naszych jakże dziurawych drogach. No i +/- ceny bo jak wiadomo cena też jest dla mnie istotna Będę wdzięczny za poradę, jestem świeżakiem na forum a chciałbym z niego jak najwięcej czerpać jako że kocham moją Alfę

    Z góry dziękuję za info

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Na amortyzatorach nie ma co oszczędzać - bilstein polecam, na allegro stoi komplet przód (czyli z odbojami i poduchą) za 265 właśnie je kupiłem 550 zł całkowity koszt przód, z przesyłką. Mimo że są inne tańsze, i na "gwarancji 2 lata" to kupisz a po roku auto będzie pływało. Na bilstainach B4 podobno przejeździć można spokojnie 5 lat (oczywiście użytkując ich poprawnie). Za to na sprężynach możesz przyoszczędzić to nie jest większy kłopot.

    Ostatnio właśnie zakładałem podobny temat:
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/..._poznaniu.html

    Oraz po zakupie, przyda się wymienić, a możliwe że będziesz miał kłopot taki jak ja czyli brak dobrego mechanika od alf w okolicy (bo ASO typu polcar jest od wszystkiego, a jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego) więc będziesz musiał samemu wziąć narzędzia w rękę i ogień:
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...naprawiam.html

  3. #3
    sukcezz
    Gość

    Domyślnie

    To już jest konkretna odpowiedź bo właśnie widziałem te bilsteiny i wydawały mi się ciekawe dlatego rozważałem ich zakup Wolę wydać raz a sensownie i na kilka lat przy właściwym użytkowaniu rzecz jasna bo na pewno jeszcze ze 2 lata tą moją Alfinką pojeżdżę

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar ender76
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
    Auto
    AR156 1.9JTD 16V Ti
    Postów
    176

    Domyślnie

    ma racje przedmówca tylko bilstein - ja siłą rzeczy mam B6 i piekielnie twardo ale przy wymianie tylko bilstein
    pozdrawiam
    ps. tu nie ma co oszczędzać ,tu chodzi o Twoje bezpieczeństwo
    AR156 1.9 JTD 16V 140KM Ti 2004r

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam.st Zobacz post
    h
    , a możliwe że będziesz miał kłopot taki jak ja czyli brak dobrego mechanika od alf w okolicy (bo ASO typu polcar jest od wszystkiego, a jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego) ]
    W Poznaniu masz Kotowicza i Nagórskich.Jedyny problem to kasa

    ---------- Post added at 13:45 ---------- Previous post was at 13:45 ----------

    Cytat Napisał adam.st Zobacz post
    h
    , a możliwe że będziesz miał kłopot taki jak ja czyli brak dobrego mechanika od alf w okolicy (bo ASO typu polcar jest od wszystkiego, a jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego) ]
    W Poznaniu masz Kotowicza i Nagórskich.Jedyny problem to kasa
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    O, no w końcu coś, masz jakieś adresy i telefony, oraz dodatkowo, czy orientujesz się mniej-więcej ile za wymianę przodu amory + sprężyny?

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kubacik
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jest 156 JTD 16 V SW i 2.5 V6 SW była Berlina 156 2.5 V6
    Postów
    235

    Domyślnie

    Witam

    Przychylam sie do pozytywnych opinii o Bilstenach. Mam komplet B4 i jest na nasze drogi optymalny. W porównaniu do serii troszkę twardszy ale spisuje sie świetnie.
    Ja kupiłem na aledrogo. musisz poszukać najtańszych ofert. Ważne żyby kupić też osłony bo to warunek zachowania gwarancji.

    pozdrawiam

  8. #8
    sukcezz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubacik Zobacz post
    Witam

    Przychylam sie do pozytywnych opinii o Bilstenach. Mam komplet B4 i jest na nasze drogi optymalny. W porównaniu do serii troszkę twardszy ale spisuje sie świetnie.
    Ja kupiłem na aledrogo. musisz poszukać najtańszych ofert. Ważne żyby kupić też osłony bo to warunek zachowania gwarancji.

    pozdrawiam
    Witam, udało mi się zakupić amory od Sachs'a 2x amor + 2x osłona za co przyszło mi zapłacić 650zł także wydaje mi się, że cena rozsądna i jakość także. Bilsteiny także brałem pod uwagę i to mocno ale znajomy akurat nie miał na stanie.. Oby nabytek mi się sprawdził bo obecne amory na tyle mam wręcz wytrzaskane i czuję każdą dziurę całym ciałem ;/

Podobne wątki

  1. [164] Wymiana amortyzatorów tył
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-12-2014, 00:36
  2. [159] Sprawność amortyzatorów
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-08-2014, 10:16
  3. Wymiana amortyzatorów
    Utworzone przez kak-tus w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 18:58
  4. [164] Osłony amortyzatorów
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 19:44
  5. Zakup xenonów - jakie wybrać?
    Utworzone przez nowak w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 06:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory