Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Klimatyzacja Duze cisnienie w ukladzie

  1. #1
    wreski
    Gość

    Domyślnie Klimatyzacja Duze cisnienie w ukladzie

    Witam
    Posiadam silnik JTD i mam nastepujacy problem.
    Byłem doladowac klime poniewaz wczesniej przestała chlodzic ,
    mechanik stwierdzil ze uklad jest szczelny , klimatyzacja chlodzi...
    ale w ukladzie robi sie tak duze cisnienie ze moze mi rozerwac
    jakies przewody wiec spuscil czynnik zeby nie rozerwało ukladu.

    Spotkal sie ktos moze z czyms podobnym ?

    Czy mozliwe ze mechanik zrobił jakis blad ?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Nabił za dużo czynnika - możliwe.
    Druga opcja - czy włączają się wentylatory na chłodnicy przy włączonej klimie? Raz na jakiś czas musi się włączyć.
    Trzecia opcja - padnięty presostat który nie włącza wentylatorów.
    Czwarta opcja - zatkana/zagnieciona kapilara w parowniku, przewód po drodze. Może też źle ustawiony jest punkt przechłodzenia. Przy 24bar w układzie HP powinien presostat wyłączyć sprężarkę. Jeśli tego nie robi, wymień go.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    nie rozerwie węży... jeśli w układzie zostanie nabite maksymalne ciśnienie w tedy działa presostat i wyłancza sprezarke, gdy cisnienie spada znowu załącza się elektromagnes. po prostu jak masz za dużo gazu częściej będzie się wyłączać sprężarka i będzie mniej wydajna

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Jeżeli presostat jest padnięty to nie wyłączy. Dlatego właśnie pytam, czy działają wentylatory, bo nimi steruje presostat też. Generalnie 2.4bar ciśnienie minimalne do uruchomienia klimy, 10bar praca, 15bar wentylator 24bar wyłączenie z przerostu ciśnienia. Jeśli się zaciął tłoczek to faktycznie może rozwalić węże, chociaż sprężarka też posiada zawór bezpieczeństwa. Z doświadczenia wiem, że układ powinien wytrzymać 30bar bo pot takim ciśnieniem testowałem azotem.

  5. #5
    wreski
    Gość

    Domyślnie

    dzieki wielkie , jak tylko bede wiedzial co było nie tak to napisze tutaj
    pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    witam, też miałem podobne problemy, ale po nabiciu przez niby fachowców czynnika komputerem okazało się że mam ciśnienie w układzie 24bary, bo wentylator cały czas na II biegu aż do spalenia silnika dosłownie, no i kolega podłanczając zegary metodą chyba najlepszą, a nieżeli te ich komputerowe sprzęty co się mylą, bo oczywiście fachowiec wszystko niby dobrze ustawił a jednak, spuścił ciśnienie do 14 barów i oczywiście podłączył komputer i wykasował błędy które były na klimatyzacji, wszystko wróciło do normy, choć gryzie mnie to że po włączeniu klimatyzacji wentylator po 15s włancza się i chodzi cały czas bez przerwy a ponoć ma się wyłanczać co jakiś czas na jakiś czas?? on twierdzi, że jest ok, mechanik który dużo ( tak twierdzi) miał do czynienia z alfami, że jest też ok. że tak ma być, chyba że spuścić jeszcze ciśnienie do 10 barów??????

  7. #7
    Keeperek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinq24 Zobacz post
    witam, też miałem podobne problemy, ale po nabiciu przez niby fachowców czynnika komputerem okazało się że mam ciśnienie w układzie 24bary, bo wentylator cały czas na II biegu aż do spalenia silnika dosłownie, no i kolega podłanczając zegary metodą chyba najlepszą, a nieżeli te ich komputerowe sprzęty co się mylą, bo oczywiście fachowiec wszystko niby dobrze ustawił a jednak, spuścił ciśnienie do 14 barów i oczywiście podłączył komputer i wykasował błędy które były na klimatyzacji, wszystko wróciło do normy, choć gryzie mnie to że po włączeniu klimatyzacji wentylator po 15s włancza się i chodzi cały czas bez przerwy a ponoć ma się wyłanczać co jakiś czas na jakiś czas?? on twierdzi, że jest ok, mechanik który dużo ( tak twierdzi) miał do czynienia z alfami, że jest też ok. że tak ma być, chyba że spuścić jeszcze ciśnienie do 10 barów??????
    Co to za fachowcy co napełniają klime patrząc jedynie na ciśnienie w układzie? Ciśnienie sie zmienia w zależności od temperatury. Im zimniej będzie na zewnątrz tym niższe ciśnienie skraplania. Układ klimy można napełnić na dwa sposoby: 1. Jeśli wiemy ile gram gazu powinno być w układzie napełniamy dokładnie tyle. 2. Jeśli nie wiadomo ile gram to trzeba mierzyć tzw "Przegrzanie" Tutaj coś więcej na ten temat: http://www.forum.klimatyzacja.pl/viewtopic.php?id=4638

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    taaaaaa niby w katalog zaglądają i jakoś widzisz problemów umią narobić, a później ręce umywają bo co mi po przyjechaniu do nich... już byłem spokojnie powiedziałem co i jak to mi gościu że to nie jego wina ustawił wszystko na maszynie a później to już ona robiła swoje, ahhh szkoda czasami gadać

    tylko pytanie jeszcze taz jak wyżej odnośnie tego czy wentylator chodzi cały czas na I biegu bez krótkich przerw na włączonej klimie, mi się wydaje, że powinien co jakieś 30 s przerwać prace na te 15, 20s żeby ochłonąć, hmm a mi cały czas chodzi bez przerwy, no chyba że wyłączę klime, tak ma być? jeśli mogę prosić kogoś o sprawdzenie, będę bardzo wdzięczny, no jeszcze też gdybym wiedział jakie ciśnienie macie w układzie, jeśli wam powiedzmy wentylator się wyłancza co jakiś czas i załancza by zbić ciśnienie ( myśle że to jest prawidłowa praca) hmmm dzięki z góry
    pozdro

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    przy 24 bar powinno ci wyłączyć sprężarkę całkiem zostawić wentylator tylko aż do spadku do 2.4 i od nowa pompować.

    Link podany mniej więcej przedstawia sprawę, ale w klimatyzacji samochodowej na R134A przegrzanie będzie na dużo większym poziomie. Winnym takigo ciśnienia może być też zawór rozprężny...

    Ciekawostka - ubiegłego lata, kiedy na rynku zrobił się deficyt czynnika a ci, co mieli zapasy podnieśli ceny o 200% wielu majstrów pakowało do maszyn zamiast butli z R134A butle z propan-butanem. Klimatyzacja działała prawie tak samo, do tego stopnia dobrze, że o napełnieniu LPG układu robiło się głośno dopiero po wakacjach, kiedy układy zaczęły puszczać gaz przez oringi i uszczelnienia sprężarki.
    Jak to możliwe? Otóż LPG posiada bardzo zbliżone właściwości do czynnika, używany jest w przemysłowych chłodniach ze względu na swoją cenę. Jednocześnie LPG bardzo dobrze rozpuszcza gumę

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    A osuszacz – może warto sprawdzić? W sumie on chyba kontroluje ciśnienie w tej drugiej części układu, której nie kontroluje presostat. Jak się zapcha może chyba powodować zwiększenie ciśnienia, a że w tej części układu, to może się sprężarka nie wyłączać i wentylatory się włączać jak piszecie????? Wtedy chyba spuszczenie czynnika nic nie da?????

    Nie wiem w sumie - do weryfikacji są moje słowa.
    Ostatnio edytowane przez Majka ; 17-05-2011 o 15:44

Podobne wątki

  1. Roznice w ukladzie swiec TS
    Utworzone przez Tyza_mse w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-07-2014, 14:22
  2. [GTV] Gtv 2.0 Tb overboost i duze cisnienie
    Utworzone przez schewa w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 22:18
  3. olej w ukladzie wydechowym
    Utworzone przez eyo w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 21:07
  4. [145] stuki w ukladzie kierowniczym
    Utworzone przez mlody00 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-10-2009, 13:11
  5. [156] Cos piszczy w ukladzie kierowniczym
    Utworzone przez Awagandro w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-04-2008, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory