Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

Domyślnie

Też miałem zerwany gwint w misce.Miskę oddałem do warsztatu w którym robiłem głowice.Zrobili nowy gwint i korek za 4-pak
    Nawet jak bym nie robił u nich głowicy to koszta są małe ok 40 zł

› Więcej...: Korek spustowy oleju

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio

Domyślnie

Ja pisałem na swoim przykładzie, nikt nie chciał ściągać miski nawet za 40 pak bo to jts.

Użytkownik Maniak resoraków
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

Domyślnie

Przepraszam.Zapomniałem dodać ze miskę zdemontowaną przywiozłem do warsztatu.

Użytkownik Romeo
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio

Domyślnie

to dużo zmienia bo samo nagwintowanie trwa chwilę i za 10-2dyszki każdy zrobi bez problemu ;-)

Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm

Domyślnie

Cytat Napisał dance1 Zobacz post
    adam.st
    zerwać gwint w misce alu to żaden problem, poczytaj na google, mi aso zerwało i nawet się nie przyznało, wyszło przy następnej wymianie. Klejenie to rozwiązanie na chwilę, sam sobie nie wyobrażam klejenia przy każdej wymianie, czasu brak. Sam rozwiercałem i gwintowałem bez ściąganie miski, kolega lał stary olej z góry a ja gwintowałem, później jeszcze przepłukanie silnika olejem i tak już 3 wymiany bez problemu śmigam z nowym korkiem M20.
    Znajomy zastosował sprężynki helicoil i także zadowolony
    http://www.bollhoff.com/pl/pl/elemen...u-helicoil.php
    Nie problem, ale... gdy się spieszysz - właśnie o to chodzi, w ASO nie chodzi o to żeby zrobić dobrze tylko żeby szybko i żeby zrobić. Jak się trzyma to można już wyjeżdżać... Jest to nie pierwszy raz gdy słyszę o ASO zrywającym gwint, w ogóle ASO to ostatnie gówno jakie bym odwiedził, tam nikt nie poczuwa się do minimum odpowiedzialności, pracownik boi się opieprzu i kosztów zniszczenia, gdy przyjeżdżasz z reklamacją to oni z mordą na Ciebie, uszkadzają często jedną część wymieniając inną, nie podłączają wszystkiego, byleby jakoś było. A klejenie nie jest rozwiązaniem na chwilę, to nie jakiś butapren a silikon wysokotemperaturowy (nie termoutwardzalny) do 600 st., chyba starczy? Olej całkowicie spuszczony, miska oczyszczona czymś w rodzaju benzyny ekstrakcyjnej, dokładnie nie pamiętam. Już wyjaśniłem poza tym w moim drugim poście dlaczego tak zrobiłem, powtarzać nie będę Albo - zacytuję:

Cytat Napisał adam.st Zobacz post
    Hmm wymiana oleju co pół roku lub 10kkm, tak więc nie jest to często - wymiana oleju ze zlaniem go trwa dajmy półtorej godziny, a uszczelnianie korka trwa 1, 2 minuty plus. Nie cieknie nic bo ani śladu pod autem, ani śladu na misce (a byłby) ani oleju nie ubywa. Na prawdę nic. Więc to nie problem i mógłbym tak robić i nie ma się tu do czego przyczepiać... ale!

Nie przepadam za kombinatoryką, i przy następnej wymianie wiadomo, gwintuję to lub nową miskę kupuję, bo jestem zwolennikiem w stylu "jeśli coś zostało zbudowane tak, to ma tak pozostać" - nie wiem, może jakieś zboczenie, może aby kolejny właściciel nie musiał odkrywać następnych "przeróbek", żeby wszystko było tak jak wyjechało z fabryki więc nie ma strachu

Po prostu wtedy nie dość że nie było warunków, to i byłem pod kreską bo zakupiłem auto i za mieszkanie akurat miałem nagle (w tym samym, kur.. miesiącu :/ ) czynsz o 2/3 większy. Więc nawet zwykłe nagwintowanie nie wchodziło w grę - mieszkam na 10 piętrze, garażu nie mam, do mechanika nie pojechał bym, bo jak jechać bez oleju ? A na wymianę pewnie "już trochę" bym dał, więc robiłem to z bratem.