Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wskażnik pozimu paliwa i pedał sprzęgła!

  1. #1
    wojti
    Gość

    Domyślnie Wskażnik pozimu paliwa, sprzęgło i jaki program diagnostyczny.

    Mam taki mały problem. Mój wskaźnik poziomu paliwa wskazuje jak chce. Po jeździec autem wskaźnik np pokazuje że jest rezerwa. Po postoju auta przez noc już nie świeci się rezerwa a wskaźnik pokazuje że jest około 15l, ale po przejechaniu około 15 km lub więcej nagle wskaźnik opada i pokazuje "mocną" rezerwę. I w czym jest problem?
    I druga sprawa. Czy pedał sprzęgła w alfie 156 1,9 jtd 2001 r. wchodzi gładko w podłogę czy ciężko, bo u mnie ciężko. Czy jest to sprawa jakiejś usterki?
    Ostatnio edytowane przez wojti ; 19-05-2011 o 18:50

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Na temat wskaźnika paliwa w Alfie na tym forum już są poematy pisane, problem jest z nim taki że tam jest taki pływak który się czasami lubi zaciąć i nie pracuje zbyt dobrze. Dlatego masz stale inne odczyty na wskaźniku. Wszyscy mają podobny problem, ogólnie taki urok naszych Alf. Wlej 10 L wachy gdy się zaświeci rezerwa i zobaczysz ile na tym przejedziesz do następnej rezerwy. Później sobie już obliczysz ile masz paliwa w baku i ile pojedziesz wskaźnikiem się nie sugeruj, pokazuje jak chce. Lepiej się sugerować licznikiem przejechanych kilometrów, i mniej więcej wiedzieć ile ci spala litrów na 100 km.

  3. #3
    wojti
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie wskazuje jak chce!!! Albo się przyzwyczaić albo go wymienić!

    ---------- Post added at 10:34 ---------- Previous post was at 10:15 ----------

    A może ktoś z was posiada jakiś manual do naprawy tego pływaka. Rozumiem że trzeba wyciągnąć pompę paliwa. Dużo jest przy tym pracy?

  4. #4
    ViP Alfa i Omega Avatar rdk_
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    [ Płock ]
    Auto
    AR 159 [2.4 JTDm 20v]
    Postów
    382

    Domyślnie

    wojti , pracy duzo nie ma. Tutaj masz moj maly manual

    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...ka_paliwa.html

    Pzdr
    Anonima Lombarda Fabbrica Automobili


    Alfa Romeo 156 [1.8 T.S 16v 144HP 2001r ] SPORTPACK / Berilna / 2008-2011r
    Alfa Romeo 156 [2.4 JTD 10v 136HP 1999r ] SPORTPACK / Berilna / 2011 - .....
    Alfa Romeo 159 [2.4 JTDm 20v 200HP 2007] SPORTWAGON / 2018-.....

  5. #5
    daber1988156
    Gość

    Domyślnie

    Własnie mam podobny problem i szlak mnie juz trafia przez ten wskaznik, a pytanko jeszcze, zapala sie koledze alert ze brak paliwa?? bo własnie niewiem czy masz wersje po Fl ?? umnie jest tego typu opcja (moje domysły) że albo bella mi bardzo dużo pali albo wskaznik sie nawalił , sam juz niewiem......

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    spalanie to sobie zmierz lejąc do pełna i po wyjeżdżeniu kilkuset km znowu do pełna ... to najlepsza metoda <ok> a co do sprzęgła, to jak cieżko chodzi to podobno trzeba się szykować na wymianę ... u mnie po wymianie znacznie lepiej chodzi, ale jeszcze chcę wymeinić wysprzęglik bo się przycina i skrzypi ... mam nadzieję, że po tej operacji będzie cały czas jednakowy nacisk no i lekka praca ukłądu wysprzęglania.
    Pozdrawiam - Brt

  7. #7
    wojti
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam wersje przed liftem. Trochę mnie ten wskaźnik denerwuje i chyba się dobiorę do tej pompki, wiem jak ale nie wiem co tam zrobić by było ok, może jakieś podpowiedzi panowie. Jak stoję pod gorę pokazuje że mało paliwa a jest np 20l dopiero po dłuższej jeździe pokazuje normalnie i na odwrót. A co do sprzęgła to tak dziwnie chodzi i przy ruszaniu trochę nim tak jakby drży lub szarpie autem, boję się że to może być koło dwu masowe na wykończeniu. A jak ją kupiłem to przez ok 2 tyg sprzęgło ślizgało przy dość energicznym dodawaniu gazu. Teraz mam ją 2 miesiąc i jest ok samo znikło?!

    Mam jeszcze prośbę czy może mi ktoś napisać gdzie można się zaopatrzyć w program do diagnostyki mojej Alfy (156 1,9 JTD 81KW 2001 ) jaki tam mam mieć kabel
    (gdzie go kupić) i gdzie jest gniazdo komputera w alfie.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wojti ; 19-05-2011 o 12:20

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    Jestem po wymianie wysprzeglika. Lekko nie było ... największy problem to wydobycie starego wysprzęglika z podstawy. Skończyło się na szlifierce kątowej, brzeszczocie i kupce złomu ze starego wysprzęglika, ale podstawa cała a to najważniejsze. Nowy założony i pedał chodzi dość lekko a co najważniejsze cały czas tak samo i już nie skrzypi nic. Wysprzęglik LPR koszt 60 PLN.

    Kabel to standardowy VAG od grupy VW ... tylko kupa taki z obsługą też ABS i ASR (dodatkowy przełącznik) a program to FiatDiag lub AlfaDiag ... poszukaj na necie a na bank coś znajdziesz k:
    Pozdrawiam - Brt

  9. #9
    wojti
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki kolego, może jak kupiłem auto które stało dłuższy czas to wysprzęglik się zapiek i ślizgało sprzęgło, potem rozruszałem go i i nie ma ślizgu. Rozumiem że wysprzęglik w alfie jest na obudowie skrzyni. W okolicy linki jest taki mechanizm to pewnie to?

Podobne wątki

  1. Pedał sprzęgła, drżenie, pedał w podłodze
    Utworzone przez ishan w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 13:48
  2. Zle pokazujacy wskażnik poziomu paliwa
    Utworzone przez Jaderko21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 21:46
  3. Wskażnik paliwa cały czas na rezerwie!!1 Problem
    Utworzone przez Danielloo w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-05-2012, 06:28
  4. [155] filtr paliwa,czujnik pozimu oleju
    Utworzone przez bazyl_78 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 16:06
  5. Wskażnik ilości paliwa
    Utworzone przez szewczu w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-03-2007, 15:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory