Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 100

Temat: Tanie piasty/łożyska na przód z allegro

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciek84
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    156 2.5 V6 SW Full FL
    Postów
    432

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lexus Zobacz post
    W sensie wymieniłes po 9tys. jazdy czy już na nim przejechałeś 9tys i jeszcze wszystko OK?
    Przejechałem i wszystko OK

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    10 tys to można przejechać na zużywającym się łożysku nawet o tym nie wiedząc (bo go poprostu jeszcze nie słychać) kolega Lucas może już więcej powiedzieć. Tanie tanie ja bym założył lepsze i miał z głowy zaoszczędzisz na robociźnie. Po drugie rynek ma swoje prawa droższe jest nie dlatego że ktoś tak chciał a tylko musiał więcej włożyć w produkcje/ wykorzystał lepsze materiały.
    Z drugiej strony ktoś kto robi małe przebiegi i krótkie trasy myślę że nic mu się nie stanie jak wsadzi tańsze.


  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MarkusC20Xe
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Piaseczno
    Auto
    156 04' 2.4jtd SW .164 3.0v6 24v super 97r
    Postów
    53

    Domyślnie

    Też muszę wymienić u siebie łożysko, co widze jak wszyscy powyżej właśnie prawej strony, mam pytanie, śruba centrująca i zabezpieczająca łozysko jest bardzo świeża, wygląda na to że łozysko było niedawno wymieniane, powodem może być nie dokręcenie z odpowiednim momentem lub zatarcie tańszego zamiennika. w 2.4 używał ktoś max gera, miałem styczność z tymi częściami i ich jakość nie odbiega aż tak bardzo od fabrycznego standardu.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciek84
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    156 2.5 V6 SW Full FL
    Postów
    432

    Domyślnie

    Cytat Napisał Avari Zobacz post
    Z drugiej strony ktoś kto robi małe przebiegi i krótkie trasy myślę że nic mu się nie stanie jak wsadzi tańsze.
    Np ja

  5. #15
    Centrino
    Gość

    Domyślnie

    Powiem tak - może i nic się nie stanie, ale ja wychodzę z założenia, że płacę raz a dobrze. Mechanikiem nie jestem, więc zazwyczaj na wymianę takich rzeczy jak łożysko, hamulce czy amorki jadę do warsztatu, więc oznacza to płacenie za robociznę. Jak mi się ma po kilku tysiącach rozlecieć coś i mam płacić za 2xczęść i 2xrobocizna, to wolę kupić już coś markowego. W przypadku łożysk SKF, SNR, Ruville czy FAG. Ale każdy ma tam swoje zdanie

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar 156X
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 156SW JTD jest 159SW 1,9 JTD 8V 2008r.
    Postów
    1,063

    Domyślnie

    Ogólnie ktoś tu fajnie napisał - jeśli ma się warunki i pewne umiejętności to można że tak powiem testować sobie różne marki bo odchodzą koszta związane z pracą mechanika. Ja nie dawno wymieniałem u siebie łożysko przód lewe - kupiłem SNR jak na razie jest ok. Słyszałem że w tych tańszych MaxGear zdarzają się problemy z bieżnią magnetyczną tzn. z ABS.

  7. #17
    Użytkownik Ogier Avatar Mariano1980
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Stąporków, Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9jtd 105, 1999,
    Postów
    152

    Domyślnie

    Również założyłem SNR lewy przód za 300 mam nadzieję że wytrzyma jakiś czas, ale kiedyś (sześć lat temu) miałem chińskie łożysko CX w firmowym Kangoo za 25 zł na tyle i bardzo długo wytrzymało, miałem też SNR-y w Renault 19 na przodzie i co rusz wymiana była. Ciężko przewidzieć w co zainwestować. Pocieszajmy się że SNR to uznana marka.
    Niestety dalej coś cicho huczy ktoś ma jakieś pomysły?.
    Ostatnio edytowane przez Mariano1980 ; 20-06-2012 o 19:05 Powód: uzupełnienie

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Centrino Zobacz post
    W przypadku łożysk SKF, SNR, Ruville czy FAG
    cześć.
    Ruville to pakowacz a nie producent łożysk. Ja kupowałem cały zestaw do poprzedniego auta właśnie Ruville i w pudełku były łożyska FAG. Jedyna różnica że za komplet na dwa koła płaciłem 140zł z zabezpieczeniami i smarem montażowym, a chcąc kupić samo łożysko FAG musiałbym wydać 80zł za sztukę.
    Do drugiego auta zaś przy zakupie w pudełkach Ruville były łożyska SKF.
    Co do wkładania tanich zamienników jakoś nie jestem przekonany.
    pozdro
    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lexus
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariano1980 Zobacz post
    Również założyłem SNR lewy przód za 300 mam nadzieję że wytrzyma jakiś czas, ale kiedyś (sześć lat temu) miałem chińskie łożysko CX w firmowym Kangoo za 25 zł na tyle i bardzo długo wytrzymało, miałem też SNR-y w Renault 19 na przodzie i co rusz wymiana była. Ciężko przewidzieć w co zainwestować. Pocieszajmy się że SNR to uznana marka.
    Niestety dalej coś cicho huczy ktoś ma jakieś pomysły?.
    Może przegub wewnętrzny? Zależy jakie to huczenie

  10. #20
    Centrino
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyzie Zobacz post
    cześć.
    Ruville to pakowacz a nie producent łożysk. Ja kupowałem cały zestaw do poprzedniego auta właśnie Ruville i w pudełku były łożyska FAG. Jedyna różnica że za komplet na dwa koła płaciłem 140zł z zabezpieczeniami i smarem montażowym, a chcąc kupić samo łożysko FAG musiałbym wydać 80zł za sztukę.
    Do drugiego auta zaś przy zakupie w pudełkach Ruville były łożyska SKF.
    Co do wkładania tanich zamienników jakoś nie jestem przekonany.
    pozdro
    krzyzie
    zgadza się kolego, Ruville to konfekcjoner, jednak jak sam zauważyłeś - miałeś tam FAG-a czy SKF-a, czyli chińszczyzny w pudełkach Ruville'a raczej nie uświadczysz. jednym słowem - można śmiało kupować produkty Ruville'a, które super drogie nie są, a jest to świetna alternatywa dla "ryżowych" produktów z alledrogo.

Podobne wątki

  1. Piasty, łożyska tył Pilne
    Utworzone przez zielin5 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 07:42
  2. [156] wymiana piasty (łożyska) przód
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 08:34
  3. Wymiana łożyska piasty koła przód
    Utworzone przez wojti w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 21:02
  4. Łożyska, piasty w 147
    Utworzone przez wheelerwasp02 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 12:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory