Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: zamek dzrzwi przednich

  1. #1
    tomaszt79
    Gość

    Domyślnie zamek dzrzwi przednich

    witam
    mam pewien problem nie mogę otworzyć kluczykiem dzrzwi , mogę tylko otworzyc centralnym zamikem czy moze wiecie co sie stało czy da się wymienić tylko wkład zamka
    czekam na jakies podpowiedzi.

    alfa 156 2.0 ts

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar veet
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    PCT/PO/SCZ/SZ/RSA
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    319

    Domyślnie

    Da się wymienić samą wkłądke, ale wtedy drugi kluczyk i to nie jest fajne, jak nosi się pęk kluczy. Dorabiania zamka do klucza nie polecam... bo po paru tygodniach zaczyna się zacinać a wkońcu siada i to kosztowny biznes a nie wiem jak na Islandii z takimi specjalistami...


  3. #3
    tomaszt79
    Gość

    Domyślnie

    w tym problem ze tu nie ma specjalisty nawet nie ma juz servisu alfy romeo

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar veet
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    PCT/PO/SCZ/SZ/RSA
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    319

    Domyślnie

    Wiem Bo mój ojciec mieszkał na Islandii i jak zaczęło się źle dziać to wrócił ale nie o tym mowa też mam zacięcie w zamku od strony kierowcy właśnie po dorobieniu u speca wkładki pod klucz... nie dość, że trwało to 3 tygodnie to po kilku następnych się to wszystko rozsypało najprawdopodobniej, bo WD40 nie pomaga... klucz ciężko się wsuwa i nie wchodzi do końca... więc pozostał mi pilocik albo drzwi pasażera


  5. #5
    tomaszt79
    Gość

    Domyślnie

    ja nie mogę otworzyc ani pasażera ani od kierowcy dzrzwi i nie wiem co zrobić

  6. #6
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Kilka lat temu musiałem rozwiercać zamek w samochodzie a później wymieniać wkładkę. Żeby nie mieć dwóch kluczyków wkładki podpasowali mi pod kluczyk oryginalny. Nie znam się na tym ale tłumaczyli że regulują zapadki we wkładce pod kluczyk.

    Warunkiem było kupienie nowej wkładki tak by mogli na niewyrobionej ustawiać, trwało to kilka godzin (zostawiłem samochód będąc w pracy) i potem jeszcze kilka lat jeździłem i zamek działał.

  7. #7
    tomaszt79
    Gość

    Domyślnie

    może wiesz ila taka wkladka kosztuje

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Mam ten sam problem, najpierw rozbiorę i zobaczę co jest powodem zacinania zamka, może coś błahego, jeśli nie to zrobię jak napisane powyżej - zakupię wkładkę nową i dam specjaliście.

    Ile to kosztuje, to nie mam pojęcia, ale patrząc po używkach na aledrogo to pewnie z 3, 4 stówy nowy.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar veet
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    PCT/PO/SCZ/SZ/RSA
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    319

    Domyślnie

    Zależy od speca. Ten który mi to robił działał na używce... może dlatego podziałało to kilka tygodni...


  10. #10
    tomaszt79
    Gość

    Domyślnie

    moze ktos wie jak wyjąć wkładke z zamka drzwi przednich wiem ze zamek jest przykrecony na 3 śrubki do klamki a wkładka

Podobne wątki

  1. (166) Jak zdemontować zamek przednich drzwi lewych
    Utworzone przez ripo w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 21:05
  2. Alfa 155 2.0 8v zatrzaśnięty zamek drzwi przednich
    Utworzone przez Malitek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-03-2008, 19:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory