Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: 156 2,4 jtd- nie można uruchomić!!!

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    156SW 2,4 jtd 2001
    Postów
    46

    Domyślnie 156 2,4 jtd- nie można uruchomić!!!

    Stało się! Mam alfę 156 sw 2,4 jtd od nowości- od 2001 roku. Przejechałem dotąd 170 tys km. Poza drobnymi awariami elektryki (przepływomierz -po 30 tys km i problem z alfacode - po 130 tys km) nie było kłopotów. Po prostu normalna eksploatacja- wymieniane już 2x rozrząd, pasek wieloklinowy wraz z kołem na wale, sprzegło(ciągnę przyczepę campingową), termostat i łożysko przedniego koła. Obecnie po przekręceniu kluczyka świecą się wszystkie lampki, rozrusznik kręci a alfa nie zapala!!! To tak jakby nie było podawane paliwo czy coś podobnego. W samochodzie mam od nowości alarm (nie pamiętam marki), który został zamontowany jeszcze w salonie. Jeśli coś moglibyście mi pomóc czy zasugerować , to proszę o pomoc i oczekuję porady.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD Grigio Africa '01
    Postów
    76

    Domyślnie

    najlepiej podpiąć pod komputer i zobaczyć co tam wyskoczy. może to być pompa paliwa ale też może być np. czujnik położenia wału. ciężko zgadywać.

  3. #3
    araagon
    Gość

    Domyślnie

    A czy takie proste sprawy jak wyłącznik zderzeniowy pod fotelem są ok? Jak przekręcasz kluczyk to słychać pompe paliwa? Jak nie słychać to zajrzyj pod fotel.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    156SW 2,4 jtd 2001
    Postów
    46

    Domyślnie

    Wiem już trochę więcej. Był dziś u mnie kolega z komputerem i dokonał sprawdzenia. Komputer pokazuje błąd położenia wału korbowego i wałka rozrządu. Pracę pompy paliwa słychać. Jak się kręci rozrusznikiem daje się odczytać w komputerze prędkość obrotową wału a także cisnienie paliwa. A jak do dolotu wtryskuje się np. Plak (toto do deski rozdzielczej) to silnik pracuje. Mam wobec tego pytanie, czy w silniku 2,4 jtd są dwa czujniki -położenia wału korbowego i położenia wałka rozrządu? Jesli tak to gdzie są one zamontowane i ile kosztują?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD Grigio Africa '01
    Postów
    76

    Domyślnie

    ja za czujnik położenia wałka rozrządu zapłaciłem niedawno ok. 130zł. czujnik położenia wału powinien być tańszy.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Serock/Bydgoszcz
    Auto
    156 2,4 JTD CF2, 159 1,9JTDm
    Postów
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf_RZ Zobacz post
    ja za czujnik położenia wałka rozrządu zapłaciłem niedawno ok. 130zł. czujnik położenia wału powinien być tańszy.
    Nowy w takiej cenie - oryginał boscha?? Jak tak to daj znać gdzie, bo sam poszukuję i jakoś nigdzie tak tanio nie znalazłem. Albo słabo szukam, albo coś przekręciłeś. No chyba, że do 2,4 JTD są tańsze niż do 1,9, choć nie sądzę.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    156SW 2,4 jtd 2001
    Postów
    46

    Domyślnie

    No to wszystko jasne. Alfa już śmiga. Poszedł czujnik wałka rozrządu. Po 170 tys km szlag go trafił, a BOSCH to był, niemiecki. Auto zrobił mi Rafał (to taki gość co z motoru suzuki do seata arosy wstawił silnik i smiga na torze w Kielcach) a części załatwił Brus,( który teraz nie śmiga po torze, bo sprzedał M3 i nie ma na razie czym!). Dzięki chłopaki!

  8. #8
    ledeburyt
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    U mnie chyba też czujnik wałka rozrządu padł ponieważ alfa ma problem z porannym paleniem a potem już resztę dnia odpala normalnie choć nieco dłużej niż kiedyś. Komputer niestety nic nie pokazuje ale pompa wtryskowa jest OK (sprawdzona na komputerze ASO), regulator ciśnienia na pompie wyczyszczony. Czujnik już zamówiony ale mam pytanie do bumer'a odnośnie wymiany tego czujnika. Czy czujnik położenia wałka rozrządu u mnie (2,4jtd 10V 150KM 2002 rok 156SW) można wymienić bez ruszania rozrządu? Bumer - miałeś to robione więc może będziesz wiedział co i jak?
    Pozdrawiam, Robert

Podobne wątki

  1. Jak uruchomić podgrzewane fotele
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-01-2015, 22:27
  2. Fabryczny alarm. Jak uruchomić?
    Utworzone przez mario1662.4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-03-2012, 08:27
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 16:05
  4. [159] elearn jak uruchomić
    Utworzone przez neterman w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 07:23
  5. Jak uruchomić Alfę 166
    Utworzone przez skibi5 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory