Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Temat: Wymiana wtryskiwaczy wtrysków JTD czy wtryski wymagają kodowania?

  1. #21
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dafi1985
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Nowogard, Poland
    Auto
    Była: Alfa 156 1.9 JTD 105KM '99 r, jest Nissan Primera '03 1.9 dci
    Postów
    292

    Domyślnie

    U mnie jechało normalnie tylko podczas jazdy kilka razy zdarzyło mu się zgasnąć, a później doszły duże problemy z odpalaniem. Po podłączeniu pod kompa zauważyłem, że bardzo powoli listwa nabija się paliwem. A podczas odpalania zawór jest otwarty na 25%, gdzie wydaje mi się, że powinien być zamknięty... W sobotę wymienię zawór, wtedy powiem czy to pomogło.

    Kolego Peenbe, pokaż proszę dane podczas odpalania silnika.
    Alfa jest jak prawdziwa piękna Włoszka - może być czułą matką i namiętną kochanką, ale jeśli przez chwilę ją zaniedbasz, może natychmiast stać się kapryśna...

  2. #22
    alfina156JTD
    Gość

    Domyślnie

    Nie stosuj mixolu - nie w tym silniku - to tylko do silników z pompa rotacyjną czyli nie JTD - mixol potrafi zniszczyć pompę i wtryski.Jeśli już to można zastosowac profesjonalne dodatki np niemiecki dedykowane LIQUI MOLY lub pojechać na maszyne czyszczącą LiQUI MOLY,można także zasosować inne frimy np. xeramic,K2 i inne - jednak nalepiej LIQUI MOLY - poczytaj na necie jest tego mnóstwo NIGDY MIXOL.

  3. #23
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfina156JTD Zobacz post
    Nie stosuj mixolu - nie w tym silniku - to tylko do silników z pompa rotacyjną czyli nie JTD - mixol potrafi zniszczyć pompę i wtryski.Jeśli już to można zastosowac profesjonalne dodatki np niemiecki dedykowane LIQUI MOLY lub pojechać na maszyne czyszczącą LiQUI MOLY,można także zasosować inne frimy np. xeramic,K2 i inne - jednak nalepiej LIQUI MOLY - poczytaj na necie jest tego mnóstwo NIGDY MIXOL.
    Przestań opowiadać takie herezje.
    Mixol nic nie zrobi ani pompie, ani wtryskom, ani Tobie.
    Stosowałem i nic sie nie stało.
    Na Swoich autach testuję większość dostępnych środków, i jak na razie najlepsze efekty przynosi to:
    http://allegro.pl/diesel-power-ecoma...604429837.html

    Nie pomyślcie zaraz, ze dlatego tak piszę, bo to sprzedaję.
    Jest dokładnie odwrotnie.
    Sprzedaje te środki, ponieważ działają tak jak opisał to producent.
    Po wielu testach na kilku Dieslach; JTD, mJet, CDTi, i TDI wszyscy odczuli różnicę na + , i dlatego mam ten preparat w ofercie.
    Inne też są dobre.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #24
    alfina156JTD
    Gość

    Domyślnie

    no to za twój garaż podziękuje jak ty mixol lejesz to do motorynki się stosuje chłopie co ty piszesz.a co do tego środka to może on działa i to bym polecał.

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfina156JTD Zobacz post
    no to za twój garaż podziękuje jak ty mixol lejesz to do motorynki się stosuje chłopie co ty piszesz.a co do tego środka to może on działa i to bym polecał.
    Czytaj ze zrozumieniem.
    Mam więcej samochodów niż jeden, i mogę robić/robię z nimi co mi się podoba. Dzięki takim różnym testom/eksperymentom mogę powiedzieć więcej na temat różnych przypadłości AR, niż zwykły użytkownik, który wydał na auto oszczędności i boi się o samochód.
    Czy ja gdzieś napisałem, ze leję mixol ???
    Sprawdzałem kilkakrotnie co się stanie po zalaniu i nie stało się nic. Poza tym, są w necie badania na temat dodawania takich olejów do ON i nic negatywnego one nie wnoszą .
    To tyle w tym temacie.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Mixol ze wzgledu na swoją temperaturę zapłonu (nizsza od ON) zapieka się na końcówkach wtryskiwaczy w silnikach z wtryskiem bezposrednim, a jtd taki właśnie wtrysk mają... Te badania (dodatek mixolu do ON były robione na politechnice warszawskiej). Zresztą czego ktos sie spodziewa po dolaniu tegoz mixolu? - dobry ON załatwia sprawe w zupełności. A cała historia z mixolem wzieła się ze stosowania OO. Mixol lano (głównie taxiarze) do OO, zeby zmienil sie kolor....
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 28-05-2011 o 21:26
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    W zasadzie masz rację, ponieważ nie zauważyłem żadnych zmian ani na gorsze, ani na lepsze.
    Mało tego, zawsze miałem takie samo zdanie na ten temat.
    Czytam trochę jednak w necie i znalazłem coś takiego:

    " 2-stroke oil and diesel

    found this on another forum I'm not going to do it I just thought id show everyone


    to all interested:
    due to the pollution control measures of the EC diesel-oil is nearly sulphur free and contains up to 5% of bio-diesel. Sulphur has the property to grease the high pressure injection pump and the injectors. Without sulphur, the reduced greasing property of the new diesel has already shown negativ impacts on the long-term stability of the injectors and the high pressure pump. The pump manufacturers have tried to react by lining the moving parts of the pumps with teflon or other suitable material. However, the long term stability is still not achieved as with the old (sulphor contained) diesel.
    The engine-research centre of a well known German car manufacurer has conducted some long term tests of diesel additives to find out whether any one of them will have an impact on the long term reliability of the diesel engine components. This introduction to explain were my information comes from.
    The results of this research: any diesel additive of any manufacturer presently on the market is not worth the money!
    BUT: 2-stroke oil, which we use in our motor saws, lawn mower or in 2-stroke motor engines has shown to have an extreme positive impact on diesel engines, if such 2-stroke oil is added to the diesel in a homoeophatic dosis of 1:200. In practical terms: 0,300 litre of 2-stroke oil into the 70l diesel tank. The 2-stroke oil will be absorbed by the diesel (emulsion) and grease every moving part of the high pressure pump and the injectors.
    Besides this, the 2-stroke oil will keep the diesel engine clean, as it burnes cleaner as the diesel itself.
    In other words, the 2-stroke oil has a much lower ash-content as diesel, when burned. This proven fact delays the DPF (diesel particulate (soot) filter) to clogg, and the "burn free" process of the DPF will be much less.
    One more information: in Germany we have to present our cars every 2 years to the TUV -Technical Supervision Organisation - who will check, amongs others, the pollution of petrol and diesel engines.
    The measured cloud-factor of a diesel engine without use of 2-stroke oil has been 0,95.
    The same factor with the use of 2-stroke oil has been 0,47 - reduction of nearly half of the soot particles.
    Besides this, the use of 2-stroke oil in the diesel will increase the milage by 3-5%.


    and more :-
    You may all know that Mercedes Benz have conducted in 2007 a long distance reliability test with a number of Mercedes E-Class 320 cdi from Paris to Beijing. Due to the fact that the diesel quality in East European Countries, Russia and China does not meet the DIN requirements, and Mercedes did not want to take the risk of their engines to flopp due to lousy fuel, the total tour has been accompanied by diesel tanks to re-fuel the E-Class cdi's. Selected members of the Mercedes clientele could apply to participate in selected parts of this test-tour, and advocats and notaries had to certify the correctness of this long term reliability test.
    Although Mercedes does not like it published or made public, it is a fact that the diesel-fuel used for this test did contain 2-stroke oil to grease the high pressure pump components and to keep the engines clean during this marathon.
    Why our car manufacturers do not officially allow the homoeophatic addition of 2-stroke oil to the diesel fuel has many reasons, mostly of legal nature. Besides this, which car manufacturer has any interest in excessive reliability of their engines? Their repair shops will have great problems.
    Meanwhile the "2-stroke-oil to diesel" issue has attracted the interest of a number of Universities in Germany, as this 2-stroke oil has shown to have amazing poperties if added in a small dosis to diesel fuel (1:200), especially the positive impact on air pollution, reduced fuel consumption and improved long term reliability of the diesel engine. The pro and con discussions will go on for a while. But as soon as an accademic report has been published by one of our Universities, this will change very fast.
    By the way: all car manufacturers reject the addition of any fuel "additive" in their cars, and warn that guarantee MAY be affected. Nobody says, that guarantee WILL be rejected. 2-stroke oil in its properties is not an additive, as you add oil to oil if you "dope" you fuel with a dosis of 2-stroke oil. The dosis of 2-stroke oil in your diesel-fuel is very difficult to analyse, as every (chemical) analysis has the main function to identify substances which are harmful. But 2-stroke oil has proven not to be harmful at all, on the contrary!
    Personally, I use 2-stroke oil now for many years in all of my diesel cars (my present business car is a Mercedes 320 cdi DPF Automatic). And I never had any problems whatsoever. "


    To właśnie skłoniło mnie do testów/eksperymentów.
    Żeby nie było, nikogo do niczego nie namawiam, ani niczego nie mam zamiaru udowadniać.

    Do przemyślenia dla każdego . . .
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #28
    Użytkownik Ogier Avatar stembalski17
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    K-Z
    Auto
    AR 156 1.9JTD 105 KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    Witam, jesli moge to podepne sie pod temat.
    Moja Alfa ma problem z wtryskami, zdiagnozowana mechaniczna wada, chcialbym to wyminienic zeby bylo dobrze, znam numer i wyczytalem w temacie co i jak z wymiana, ale mam w planach takrze remap ECU, narazie sie to odwlecze przez te wtryski ale zrobie to.
    A teraz moje pytanie jakie moglbym kupic wtryski (wieksze, lepsze) zeby pozniej to wykorzystac przy remap-ie i czy moglbym jezdzic poki co na takich wtryskach bez nowego programu, jest to mozliwe i czy nic sie nie stanie? czy tylko wymiana przy programowaniu ?
    Numery wtrysku koncza sie liczbami ... 002

    Jest ktos w stanie mi pomoc ?!
    Ostatnio edytowane przez stembalski17 ; 04-06-2011 o 07:00 Powód: brak pomocy :(

  9. #29
    alfina156JTD
    Gość

    Domyślnie

    Czyli z Mixolem wyjaśnione - żadnych dolewek chyba że ktoś na własne życzenie chce kłopotów.

    A teraz stembaski17

    Jeśli masz nr wtrysku załóż taki jak masz bez kombinacji i sprawę masz załatwioną.Jest dużo używek od 50 do 400 zł za sztukę.

    Jeśli wtryski inne nie "zagrają" z kompem to auto nie będzie chodzić - chyba że tu się mylę

    Nie wiem czy zmiana wtrysków na inne może dać efekt może z chip tunningiem ale to droga zabawa.

    Jak dla mnie 85 KW starczy po mieście
    Ostatnio edytowane przez alfina156JTD ; 04-06-2011 o 21:06 Powód: 1

  10. #30
    Użytkownik Ogier Avatar stembalski17
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    K-Z
    Auto
    AR 156 1.9JTD 105 KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    tak tez mi radzono ale chce wlasnie zrobic chip tuning dlatego pytam bo zalatwilbym dwie sprawy na raz. Napewno nie zrobie tego w jeden dzien tylko odstep miesiaca, moze dwuch.
    P.S
    ja mam jedyne 77kw ktore nie starcza w trasach

Podobne wątki

  1. Jaki klucz do wtrysków/wtryskiwaczy 2.4 JTD??
    Utworzone przez bynus w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 11:39
  2. Wymiana wtryskiwaczy
    Utworzone przez szakal0606 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-02-2011, 21:15
  3. diagnostyka wtrysków, lejące wtryski.
    Utworzone przez bubu321 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2009, 19:21
  4. [166] Wymiana wtryskiwaczy w JTD
    Utworzone przez Leonsio w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2009, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory