Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Temat: Poliuretan czy zwykłe gumy na przedni stabilizator.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar bat25
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Leszno Wlkp
    Auto
    156 1,9jtd 2004r
    Postów
    63

    Domyślnie Poliuretan czy zwykłe gumy na przedni stabilizator.

    Jak w temacie stoję przed dylematem wymiany gum stabilizatora przedniego. Czytałem że to kupa roboty dlatego auto leci do mechanika, wymieniać będę też tuleję wahacza dolnego i zestaw tarcz więc na raz chciał bym wszystko zrobić. Może cena będzie lepsza
    Naczytałem się o zamiennikach gum stabilizatora, na allegro chodzą takie za maks 40zł za kpl. 2szt, więc cena jest śmieszna, ale czytałem też że są nic nie warte.... Zonk! Z drugiej strony są te poliuretanowe cena ok 80zł za kpl 2szt. Co polecacie, bo opinie są różne....! Doczytałem też że stabilizator należy dobrze wyczyścić, przesmarować jakimś "cudnym smarem" aby zwykłe gumy znowu się nie przecierały.... Występuje też opcja że stabilizator w miejscu gum już się wytarł więc trzeba będzie coś na szybko dosztukować. Poliuretan ze strong flexu na zdjęciu wygląda jak całość bez żadnych przecięć.
    Więc nasuwają się pytania: gumy czy poliuretan, czym smarować stabilizator, czym ewentualnie dosztukować gumy bądź poliuretan aby nie było luzu. I czy smar do poliuretanu to coś innego, specjalnego???

    Za konkretne info z góry dziękuję
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 2004r

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2011
    Auto
    156 2003 1,9 jtd 115 km
    Postów
    58

    Domyślnie

    tez jestem przed takim dylematem podobno poliuretan zakładasz raz i zapominasz bo się bardzo wolno zużywa , ale niestety jest on dużo twardszy od gumy. i tak się zastanawiam czy reszta zawieszenia się szybciej nie zużyję zakładając poliuretany . ??

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Ja jestem za PU ale co jakiś czas (raz na rok) trzeba zdemontować i porządnie nasmarować bo będzie skrzypieć jak tapczan. Fakt kosztu PU są większe ale żywotność również dużo większa. Ja u siebie chce wszystko wymienić co się da...

    EDIT:
    Do PU stosuje się smar miedziowy
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 19-05-2011 o 20:13
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    no ale ja tu w takim razie sensu nie widzę, skoro masz w zamiarze co rok wyciągać PU żeby je przesmarować i założyć to równie dobrze możesz co roku zmieniać zwykłe tulejki stabilizatora

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Wymieniać a smarować to chyba różnica...
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar bat25
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Leszno Wlkp
    Auto
    156 1,9jtd 2004r
    Postów
    63

    Domyślnie

    Jak dla mnie żadna różnica... Koszt rozebrania zawieszenia ten sam... A to że żywotność dłuższa, no sorry ale nie po to wstawiał bym PU aby co roku wyciągać staba i smarować tuleje... Stać mnie na nowe gumy bez urazy ale w takim rozumowaniu nie widzę sensu.... Po za tym koszt PU to 80zł plus wysyłka koszt gum 27zł plus wysyłka. Z tego co czytam chyba lepiej nowy stabilizator kupić 270zł i spokój powinien być na 5lat....?
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 2004r

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rafik.
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156SW / 166 3.0 / Lancia Dedra 1.6 16V
    Postów
    612

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    Ja jestem za PU ale co jakiś czas (raz na rok) trzeba zdemontować i porządnie nasmarować
    Jak pożądanym smarem nasmarujesz to nie trzeba będzie co roku tego robić.
    -------------------------
    AR 156 2.4jtd, 191/360 - jest
    Lancia Dedra 1.6 16V - jest
    AR 166 3.0 V6 - była
    AR 166 3.0 V6 Sportronic - jest

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    dokładnie, a do smarowania nic rozbierać nie trzeba silikon w sprayu i na ponad rok spokój, robota na 10 minut.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    U mnie rozebranie tylnego zawieszenia i złożenie to godzina roboty więc z braku zajęcia i dla umilenia sobie czasu... Przodu jeszcze nie ruszałem bo nie było potrzeby a samochód mam ponad 2 lata
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Tak, jak koledzy piszą - nieprzesmarowane poduszki z PU na stabilizatorze przedniego zawieszenia skrzypią i trzeszczą na podłużnych nierównościach (np. progi zwalniające), ale za to PU jest kilkukrotnie wytrzymalszy od standardowych poduszek z gumy. Gumowe poduszki na stabilizatorze trzeba wymieniać raz na 50-80 tys. (w zależności od kierowcy i dróg po jakich jeździ), natomiast PU jest kilkukrotnie wytrzymalszy i w praktyce raz założony nie będzie wymieniany już nigdy.
    Ja się zdecydowałem na PU ze względu na słabe dojście do stabilizatora i lepszą jego sztywność.

    Cytat Napisał dance1 Zobacz post
    dokładnie, a do smarowania nic rozbierać nie trzeba silikon w sprayu i na ponad rok spokój, robota na 10 minut.
    Ciekawy jestem z jakiej przystawki korzystasz, bo dojście jest na prawdę ciężkie.

    Pozdrawiam,

Podobne wątki

  1. gumy na przedni stabilizator
    Utworzone przez arek w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-09-2013, 20:35
  2. [156] Jak wyciagnac przedni stabilizator
    Utworzone przez Kilu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 12:29
  3. Wymiana gumy na stabilizator tył
    Utworzone przez suchyprosto88 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 11:41
  4. [159] Czy stabilizator jest podobny do tego ze 156? Trzeba wymienić cały czy tylko gumy?
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory