Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Kontrolka przepalonej żarówki po montażu Xenonów

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamko25 Zobacz post
    No tak ale, trafić na kontrolę drogową, która będzie sprawdzać akurat oznaczenia na kloszach reflektorów pod kontem legalności oświetlenia xenonowego to tak jak trafić szóstkę w dużego lotka. Pozatym z całym szacunkiem dla polskiej władzy ale połowa tych baranów nie odróżni nawet xenonu od zwykłej żarówki.

    Dążąc do meritum wywodu, chciałbym jeszcze nadmienić że miałem kiedyś Forda Mondeo i przyciemniłem sobie wszystkie szyby, przednie boczne też i to w dodatku dość ciemną folią. Na forum Mondeo też mi pisali że dowód zabiorą, że przeglądu nie przejde itp. Mimo kilku kontroli drogowych żaden policjant nie zapytał nawet o szyby, a na przegląd wjechałem z opuszczonymi przednimi szybami i dostałem pieczątkę bez problemu.

    Reasumując nie popadajmy w apopleksje na temat xenonów bo to bez sensu przynajmniej dla mnie. Apropos przepisów to ok może to nie do końca zgodne z ich brzmieniem, ale pokażcie palcem kierowce który absolutnie nigdy nie złamał przepisów ...ruchu drogowego- to pierwszy żucę w niego kamieniem. Przecież to też przepisy tak???

    Pozdrawiam
    kiedy w Uwaga pirat bylo jak zatrzymali kolesia wlasnie przez to ze mial "pseudo xenon", gosc sprawdzil oznaczenie reflektora i zabrali dowod.
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

  2. #12
    Użytkownik Ogier Avatar xander83
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    AR 156 SW 1,9JTD 110KM 2002 ALFA ROMEO 147 JTD 2001
    Postów
    199

    Domyślnie

    Panowie wiem jak jest, pracuje w firmie 997 ale nie jestem z ruchu drogowego. Jeśli chodzi o światła przednie z Xenonem to jeśli nie będzie na nich oznaczenia "DC" to policjant ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny choćby niewiadomo co. Wiadomo są ludzie i ludziska jak wszedzie znajdzie się debil i służbista co prześwietli całe auto i zawsze coś znajdzie i jak się uweźmie to dowód zatrzymie. Ja jakby co nigdy na światła itp. nie zwracałem uwagi. Patrząc na przyciemniane przednie boczne szyby też nigdy nikomu nic nie mówiłem. A propos jeśli ktoś ma takie szyby i go glinia zatrzymie to niech się służbiście zapyta czy w nocy jak pojedzie z założonymi okularami przeciwsłonecznymi to też mu dowód zatrzymają? W policji pracują normalni ludzie tylko czasem zdarzają sie debile. Do kamko25: kolego uwież mi wszyscy moi koledzy rozróżnia xenony od zwykłej żarówki ale nie robi z tego żadnego problemu bo są normalni.

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1,8 TS 2001; Croma 1,9 16V 2005
    Postów
    1,295

    Domyślnie

    Cytat Napisał xander83 Zobacz post
    Patrząc na przyciemniane przednie boczne szyby też nigdy nikomu nic nie mówiłem. A propos jeśli ktoś ma takie szyby i go glinia zatrzymie to niech się służbiście zapyta czy w nocy jak pojedzie z założonymi okularami przeciwsłonecznymi to też mu dowód zatrzymają? .
    troche nie trafiles kolego z tym porownaniem, wyposazenie samochodu reguluje odpowiednie przepisy, a jak ktos w nocy jezdzi w okularach przeciwslonecznych to jego sprawa i chyba jedyne co mozna zrobic to wyslac go na obserwacje
    Z powodów osobistych i światopoglądowych odmawiam składania zeznań.

    PILKA NOZNA DLA KIBOLI !!!

Podobne wątki

  1. Kontrolka przepalonej żarówki
    Utworzone przez piotr w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 08:51
  2. kontrolka przepalonej żarówki
    Utworzone przez nelo89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 15-01-2015, 15:25
  3. Kontrolka przepalonej żarówki ?
    Utworzone przez Juro w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 17:24
  4. Kontrolka przepalonej żarówki - ciągle się pali
    Utworzone przez Brumby w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 11:09
  5. Kontrolka przepalonej żarówki
    Utworzone przez Bert69 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 01:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory