Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: alfa 156 małe problemy pilne

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KornelPL
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Nisko
    Auto
    AR 156 1.8 TS 140KM 2001/2002 - była. 159 2.2 JTS - jest.
    Postów
    610

    Domyślnie

    nie musisz
    Alfa Romeo 159 sedan, 2.2 JTS 185KM, 2005, Argento

    Czarny dym - prawdopodobnie padła turbosprężarka/ leją wtryski
    Niebieski dym - umarły uszczelniacze lub pierścienie
    Biały dym - Konklawe wybrało nowego Papieża

  2. #12
    dybik
    Gość

    Domyślnie

    1. Podatek- nie musisz nic płacić ani niczym się przejmować. Jeśli nawet sprzedałem drożej niż kupiłeś to osoba fizyczna z niezarejestrowaną działalnością raz w roku może przeprowadzić taką transakcję (to nie jest stały dochód, więc rozliczać się nie musisz). Możesz kupić auto za 5 tys. a sprzedać za 50tys. i nic ci nie zrobią.
    2. Rozrząd zawsze się wymienia kompletny bo żaden mechanik nie jest w stanie powiedzieć ile rolki czy pompa jeszcze pośmigają (chyba, że udokumentowana jest ich wymiana). Jak wymieni pasek musi wymienić napinacz, a jak rolka prowadząca dostanie nowego naciągu to głowę daje, że się zatrze.
    3. Przeguby nie piszczą a klekoczą, strzelają, pukają ale nie piszczą. Przy skręcie w lewo lub w prawo na maksa pompa wspomaganie dostaje obciążenia, więc obstawiał bym pasek lub nawet związek tego z tym płynem uciekającym. Może pompa się zaciera i nie trzyma danego ciśnienia(sprawa na dochodzenie).
    4. Świece poleciłbym sprawdzić u elektryka samochodowego, który poniesie odpowiedzialność za ewentualne ukręcenie.
    5. Wyświetlacz-powszechna przypadłość tych modeli. Na allegro koleś się ogłasza, że to naprawia ale za ponad 200PLN, to trochę dużo. U mnie jest podobnie. W zimę wyświetlacz zanika jak temperatura wzrasta powyżej 20stopni w kabinie. W lato natomiast zauważyłem, że na klimie chodzi idealnie.
    Pozdrawiam.

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał dybik Zobacz post
    1. Podatek- nie musisz nic płacić ani niczym się przejmować. Jeśli nawet sprzedałem drożej niż kupiłeś to osoba fizyczna z niezarejestrowaną działalnością raz w roku może przeprowadzić taką transakcję (to nie jest stały dochód, więc rozliczać się nie musisz). Możesz kupić auto za 5 tys. a sprzedać za 50tys. i nic ci nie zrobią.
    A za to co Ty napisałeś poniesiesz odpowiedzialność?
    Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym, jeśli zarobi na sprzedaży będzie to traktowane jako przychód i powinien odprowadzić podatek. Mam Ci podać odpowiednie artykuły w ustawie?

    Poczytaj sobie chociaż to:
    http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/p...c-podatek.html

  4. #14
    Johnson
    Gość

    Domyślnie

    trochę źle się zrozumieliśmy, jak normalnie skręcam itp to nie piszczy nic, ale np jak parkuje tyłem lekko cofam i kręcę kierownicą wtedy też nic, jak dojdę do samego końca skrętu wtedy coś piszczy.

    co do wyświetlacza to on nie zanika (narazie długo auta nie mam) ale jak by traci kolory przykrywam go teraz żeby w niego słońce nie nawalało, nie chciałbym żeby się zepsuł :/

    ile mniej więcej kosztuje rozrząd z robocizna ? lepiej kupić samemu na allegro sprzęt i dać mechanikowi by zamontował? co w komplecie musi byc?

    ---------- Post added at 13:03 ---------- Previous post was at 13:01 ----------

    w gminie mówili żebym tego nie robił bo sprzedałem jego auto i skarbówka nie powinna się do mnie czepiać chyba że sprzedałem kilka samochodów w tym okresie, teraz ten artykuł miał ktoś taki przypadek jak ja ze sprzedażą auta?

  5. #15
    Johnson
    Gość

    Domyślnie

    Czy jak się wymienia świece to wszystkie cztery? czy tylko te co są juz nie zdatne do użytkowania? ktoś wymieniał w alfie 1.9 jtd? droga jest robocizna ?

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Johnson Zobacz post
    Czy jak się wymienia świece to wszystkie cztery? czy tylko te co są juz nie zdatne do użytkowania? ktoś wymieniał w alfie 1.9 jtd? droga jest robocizna ?
    A jakbyś miał 1 łysą oponę to kupiłbyś jedną sztukę czy komplet? (Pomijając wymagania kodeksu drogowego)

    Sama robocizna w ASO koło 100zł

  7. #17
    Johnson
    Gość

    Domyślnie

    nie wiem kiedy miałem robiony rozrząd raczej się zdecyduje by go lepiej zrobić bo jak padnie to może być słabo proszę o informacje co wchodzi w skład rozrządu? czy sam pasek i wałek ? czy tez trzeba pompę wody wymieniać?

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    to musisz kupić, przykładowa strona: http://phuarmar.istore.pl/pl/zestaw-...6-166-jtd.html

    bzdur że tylko pasek nie słuchaj, właśnie najczęściej w jtd rozrząd pada gdy rolka, napinacz lub też pompa wody powie papa.

  9. #19
    Johnson
    Gość

    Domyślnie

    zmieniłem przednie klocki przód tarcze podobno są w bdb stanie, i dalej występuje to piszczenie podczas jazdy gdy jadę np około 15-20min to potem przy prędkości np 80km/h coś piszczy ale także gdy się toczę jadąc 5-10km/h tez słyszę taki pisk to może być łożysko ?

    przy max skręcaniu także coś piszczy ale tylko przy maksymalnym obrocie kierownicy, nie wiem co robić proszę o jakieś rady.

  10. #20
    Johnson
    Gość

    Domyślnie

    proszę o jakieś rady? w z tyłu mam słabe klocki może to ich wina?

Podobne wątki

  1. Zakup AR 156 2.0 TS (2000) i małe problemy
    Utworzone przez Yoddha w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 12:34
  2. Alfa 147jtd problemy małe (?) dwa...
    Utworzone przez TomatoPL w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-11-2013, 20:12
  3. Nowa Alfa, nowe (jak narazie małe) problemy...
    Utworzone przez Misiek213 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 07:17
  4. [145] 1.4 TS Małe problemy i prośba o pomoc
    Utworzone przez lMystical w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-08-2012, 12:38
  5. [145] Małe problemy. Pomocy
    Utworzone przez mały w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-08-2008, 15:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory