Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: drganie kierownicy

  1. #1
    pieknylolo
    Gość

    Domyślnie drganie kierownicy

    Witam wszystkich!Mam maly problem w swojej belli-gdy jade powyzej 120km/h,zaczyna mi trzasc kierownica...tzn.wskazowka dochodzi do 120km/h kierownica sie trzesie,gdy puszcze gaz trzesie jeszcze bardziej,ale gdy jade ponizej tych 120km/h,wszystko jest ok.Jadac ponizej 120km/h,powiedzmy 110-115km/h nic sie nie dzieje.W ostatnim czsie wymienilem wahacze gorne dolne przod,zrobilem zbierznos,kola wywarzone-opnki nowe maja okolo 2 miesiecy i nie jest to jakas chinszczyzna,aluski tez nie sa krzywe czy cos w tym rodzaju.Macie jakies pomysly co to moze byc?Bede bardzo wdzieczny za wszelkie sugestie.

  2. #2
    dybik
    Gość

    Domyślnie

    Zrób najprostszy test świata, przeżuć kółka tył na przód ( jeśli wszystkie są nowe).
    Jeśli się nie powtórzy tzn., że któraś z tych dwóch opon ma małe uszkodzenie...
    Na ten czas tyle pomysłów, jak na coś wpadnę to się podzielę...
    Pozdrawiam

  3. #3
    pieknylolo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dybik Zobacz post
    Zrób najprostszy test świata, przeżuć kółka tył na przód ( jeśli wszystkie są nowe).
    Jeśli się nie powtórzy tzn., że któraś z tych dwóch opon ma małe uszkodzenie...
    Na ten czas tyle pomysłów, jak na coś wpadnę to się podzielę...
    Pozdrawiam
    Witam!Wlasnie zrobilem tak jak proponowales-przelozylem przod na tyl i nadal jest to samo,macie jakies pomysly co to moze byc??

  4. #4
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    być może masz już krzywe tarcze hamulcowe. czy podczas hamowania kierownica się trzęsie? jeśli tak to tarcze do wymiany.
    kolejna sprawa - końcówki drążka kierowniczego sprawdź czy nie ma luzu.
    jak coś przyjdzie mi do głowy jeszcze dam znać

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  5. #5
    pieknylolo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinas Zobacz post
    być może masz już krzywe tarcze hamulcowe. czy podczas hamowania kierownica się trzęsie? jeśli tak to tarcze do wymiany.
    kolejna sprawa - końcówki drążka kierowniczego sprawdź czy nie ma luzu.
    jak coś przyjdzie mi do głowy jeszcze dam znać
    Tarcze hamulcowe na pewno nie sa krzywe-niedawno byly wymieniane,podczas hamowania nic sie nie dzieje tzn.nie trzesie.Koncowki drazka tez nie maja luzu.Kurcze juz nie mam pomyslow co to moze byc.

  6. #6
    pieknylolo
    Gość

    Domyślnie

    Nikt nic nie wie??

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar RafcioL27
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Świdnik
    Auto
    AR 156 2.0 TS 2000r.SW + LPG
    Postów
    472

    Domyślnie

    Wiem że pisałeś że masz dobrze ustawioną zbieżność koł ale ja tak mialem w poprzednim samochodzie że też byłem pewien że zbierzność jest ok a okazało sie po paru tygodniach że jest źle. Miałem rozbieżne koła z przodu.

  8. #8
    pieknylolo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał RafcioL27 Zobacz post
    Wiem że pisałeś że masz dobrze ustawioną zbieżność koł ale ja tak mialem w poprzednim samochodzie że też byłem pewien że zbierzność jest ok a okazało sie po paru tygodniach że jest źle. Miałem rozbieżne koła z przodu.
    Ale,auta mi nie sciaga na prawo czy lewo jak puszcze kierownice,ani nie scina mi opon wiec zbierznosc jest raczej ok

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A czy to drżenie dotyczy tylko kierownicy, czy przy przekraczaniu 120 km/h zaczyna też drżeć całe nadwozie?

  10. #10
    pieknylolo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    A czy to drżenie dotyczy tylko kierownicy, czy przy przekraczaniu 120 km/h zaczyna też drżeć całe nadwozie?
    Po przekroczeniu 120km/h drży tylko kierownica,powiedzmy wskazowka dochodzi do 120km/h zaczyna sie drżenie dosc mocne,po puszczeniu gazu tez drży,ale jak dojdzie do 110-115km/h wszystko jest ok.Do 110-115km/h idze jak strzala nic sie nie dzieje,ale jak tylko przekrocze ta predkosc drżenie kierownicy sie zaczyna..

Podobne wątki

  1. [159] Drganie samochodu
    Utworzone przez Adoil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-12-2016, 11:23
  2. Drganie z tyłu samochodu
    Utworzone przez kaaamilp w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 10:36
  3. Drganie kierownicy;/ pomocy!
    Utworzone przez bombon300 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 13:52
  4. drganie maski w JTD
    Utworzone przez kinol156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 20:14
  5. [145] drganie na kierownicy
    Utworzone przez Maroo_ w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-05-2008, 18:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory