Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Prawe tylne koło...

  1. #1
    Natanael
    Gość

    Domyślnie Prawe tylne koło...

    Witam,otóż mam taki problem,dzisiaj po krótkiej przejażdżce w pełni załadowanym samochodem(5 osób),usłyszałem dziwny klekot z tylnego prawego koła który objawia się tylko przy prędkości 60km/h.Słychać tak jakby ktoś "obijał" kawałkiem blachy o koło.Proszę o pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    haha miałem kiedyś coś podobnego w poprzedniej belli, też w prawym tylnym, jakby jakiś drut się tam zaplątał czy coś... do dziś nie wiem co to było, bo ustało samo

  3. #3
    Natanael
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem właśnie czy można z tym jeździć, czy nie? Bo jutro pilnie potrzebuje samochodu...

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli coś się tlucze w kole to nie należy z tym jeździć, tylko sprawdzić, co mu dolega.
    Nigdy nie wiadomo, czy ta usterka nie wpływa na bezpieczeńtwo jazdy, więc tutaj akurat nie warto ryzykować.

  5. #5
    Natanael
    Gość

    Domyślnie

    Ale co może się tam tak obijać? i to tylko i wyłącznie przy 60km/h,ani poniżej ani powyżej tej prędkości nie słychać nic...

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Trudno zgadywać - pewnie coś jest luźne i wpada w rezonans przy określonej częstotliwości drgań.
    Może pękła blacha osłonowa, może poluźnił się zacisk, może......
    Trzeba odkręcić i zobaczyć - na odległość to tylko wróżenie.

  7. #7
    Natanael
    Gość

    Domyślnie

    Jutro zobaczę co się stało i napiszę,dzięki.

  8. #8
    Natanael
    Gość

    Domyślnie

    Wróciłem dzisiaj od znajomego mechanika,coś pogrzebał coś pomruczał,ogólnie to nic się nie dowiedziałem.Mówił coś że łożysko za suche albo że ma jakieś "wżery".A koło dalej wydaje mi dziwne dźwięki tylko że teraz już koło 40 km/h.Może miał ktoś,kiedyś coś takiego?

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Łożysko zwykle szumi.
    Jak podniesiesz samochód i zakręcisz kołem to będzie od razu wiadomo. Jak się dobrze wsłuchać to czasami słychać teź chrupotanie kulek.
    Ale żeby łożysko dzwoniło to pierwszy raz słyszę.
    Sprawdź koniecznie, czy nakrętka piasty się nie poluźniła i uważaj z tym kołem - jedź do konkretnego mechanika.

  10. #10
    Natanael
    Gość

    Domyślnie

    Nakrętka piasty jest zakręcona dobrze,bo dzisiaj sprawdzaliśmy.Dźwięk jaki się wydobywa z tego koła to tak jakby ktoś stukał o nie kawałkiem blachy...Chyba faktycznie będę musiał odwiedzić dobrego mechanika!

Podobne wątki

  1. Prawe tylne koło sie grzeje ....
    Utworzone przez zasit w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 07:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory