Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: skrzynia q-system. czy jest mozliwy scan parametrow oraz szczytanie przebiegu?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar johny
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    156-V6-24V-192hp-Q-System-
    Postów
    83

    Domyślnie skrzynia q-system. czy jest mozliwy scan parametrow oraz szczytanie przebiegu?

    Witam. Napewno ciezkiepytanie ale moze ktos sie znajdzie w temacie.
    Mam pytanie dotyczace skrzyni automatycznej mianowicie q-system.
    Czy jest mozliwe podpiecie samej skrzyni pod komputer? Jezeli tak gdzie znajde gniazdo obd i jakim programem moge sprawdzic jej parametry? mianowicie chodzi mi o przebieg samej skrzyni rok produkcji sterowniki przelozen.np. Mozna dostosowac przelozenia samemu na kazdym trybie np. city , ice lub sport da sie to jakos ustawic. skrzynia pracuje z motorem 2.5 v6 192km i chce dolozyc kompresor oraz dostosowac przelozenia pod nowe osiagi auta. Mianowicie mija one oscylowac w granicach 250-270km.wiem ze zwiekszenie mocy spowoduje ze skrzynia moze sie gubic dla tego wszystko chcialbym sprawdzic a chamowni i ewentualnie dostosowac nowe mapy przelozen do predkosci i osiagow. Zajmowal sie ktos tym zna ktos moze takie przypadki? prosze o odp . Pzdr johny.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    Aż jestem ciekaw czy ktoś coś tutaj napisze na ten temat .
    Wiesz może jaki maks Nm skrzynia wytrzyma?

    << Like it!

    >2000
    o.O

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    Naj prawdopodobniej alfaobd z elm327


    Gearbox Control Units ** **
    AISIN Q‐SYSTEM Alfa 156 2.5 V6 24V OBDKey / ELM327 / Kline
    AISIN YLII 5 Lancia Thesis 2.4/3.0/3.2 OBDKey / ELM327 / Kline
    Alfa 166 ‘03, Fiat Croma (194)
    AISIN ZF4HP20 Alfa 166, Lancia K '99 3.0 OBDKey / Kline
    AISIN AF40‐6 Alfa 159 1.9 MJET 8/16V / 2.4 MJET 16V OBDKey / ELM327 / Kline
    ** Alfa 159 3.2 V6 24V* **
    ** Alfa Brera 2.4 MJET 20V* **
    ** Alfa Brera 3.2 V6 24V* **** Fiat Croma 1.9 MJET 16V / 2.4 MJET 20V* **
    ** Lancia Delta 1.6 JTS 16V* **


    a tu co można zrobić :


    AUTOMATIC GEARBOX
    BRAKE SWITCH: brake pedal contact used to handle the engine speed during slow-down
    CALCULATED GEARBOX OIL PRESSURE: hydraulic pressure on automatic gearbox clutches and brakes
    determined by the control unit
    CLUTCH SOLENOID CURRENT: current in mA consumed by the clutch pressure control solenoid.
    GEARBOX INPUT REVS: phonic wheel rpm at the gearbox input
    GEARBOX OUTPUT REVS: phonic wheel rpm at the gearbox output
    E/G SOLENOID COMMAND: ON means that E/G solenoid activation is requested
    E/G SOLENOID STATUS: status of the E/G solenoid received by the automatic gearbox control unit
    ENGINE TORQUE: driving torque applied to vehicle wheels
    GEARBOX OIL PRESSURE: oil pressure inside the automatic transmission torque converter
    GEARBOX OIL TEMPERATURE: temperature of the oil in the electro-hydraulic unit
    HYDRAULIC CIRCUIT SOLENOID CURRENT: current in mA consumed by the solenoid controlling the
    gearbox hydraulic circuit throttle
    KEY LOCK SOLENOID: can have the status 'Driven' or 'Not driven', when 'Driven' the key cannot be taken
    out
    LEVER RELEASE SOLENOID: can have the status 'Driven' or 'Not driven', when 'Driven' it permits gear
    lever release
    LEVER SIGNAL: actual position of the gearshift lever: PA and A ON = P; A and B ON = R; B and PA ON =
    N; B and C ON = D
    LOCK-UP SOLENOID VALVE: status of the Lock-up Solenoid valve, 'Driven' or 'Not driven'.
    LOCK-UP SOLENOID CURRENT: current consumed by the lock-up clutch control solenoid in mA.
    LOCK-UP SOLENOID COMMAND: ON means the request has been made to activate the Lock-up solenoid to
    lock the torque converter
    SEQUENCE EV 1...6: status of the sequence electrovalves altering the speed ratio.
    SOLENOID VALVE 1-2/3-4 COMMAND: ON means solenoid 1-2/3-4 activation has been requested
    SOLENOID 1-2/3-4 STATUS: the status of the solenoid 1-2/3-4 received by the automatic gearbox control unit
    TORQUE CONVERTER: it hydraulically transmits the power from the engine to the gearbox. It can be 'Closed' (lock-up clutch engaged) eliminating sliding between pump and turbine, and 'Regulated' (lock-up clutch
    modulated) when slipping between pump and turbine is controlled during gear changes
    TORQUE TO APPLY: torque set by the electronic control unit
    TORQUE REDUCTION: reduces the engine torque to a suitable level during gear changes to smoothen the
    gear change

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar johny
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    156-V6-24V-192hp-Q-System-
    Postów
    83

    Domyślnie

    No wlasnie ze nie mam jak znalezc danych dotyczacych maksymalnych obciazen i i mapy przelozen wiem ze q-system jest skrzynia japonska i pochodzi z nissana. moze ktoras ze skrzyn montowana w nissanach jest taka sama jak ta o nazwie q-system tylko jak poznac ktora jest ktora nie sa dostepne zadne porownania. Nie chce jej przedwczesnie zniszczyc zwlaszcza ze przeszla gruntowny przeglad po 100tys w szwajcarii i dziala wspaniale. Trzeba bedzie podskoczyc do aso i dowiedziec sie co nie co.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    W ASO raczej się nic nie dowiesz , u mnie w Katowicach nawet nie wiedzieli jak sprawdzić poziom oleju (na tych dwóch podziałkach) i podali mi adres warsztatu do którego wysyłają automaty.

    Ja jedynie się dowiedziałem ze nasza skrzynia to Aisin 50-40 LM i występowała też w Lancii Lybra z silnikiem 2.0 20V o mocy 154KM i 186Nm.

    << Like it!

    >2000
    o.O

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar johny
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    156-V6-24V-192hp-Q-System-
    Postów
    83

    Domyślnie alfaobd

    kolego kiepas96 te wszystkie dane masz po podlaczeniu sie do skrzyni??
    czyli jednak da sie podpiac pod automata??
    jest to osobne gniazdo czy przez to uniwersalne w bezpiecznikach??
    uzywales tego programu co napisales alfaobd z elm327 ??
    bylbym wdzieczny za blizsze info gdzie mozna ten program kupic i jaki trzeba miec kabel ..dziekuwa pzdr

    ---------- Post added at 20:14 ---------- Previous post was at 20:03 ----------

    kolego pfourul czyli dupa aso wysyla do prywatnej firmy skrzynie......
    jest taka firma na wlocie do janek k.wawy zajmuja sie tylko wloskimi autami podobne spece na caly kraj bede chcial podjechac do nich po drodze na wakacyjne mazury i zaczerpnac jezyka.
    po zgoglowaniu danych co podales robi sie ciekawie jeszcze tylko muisze zweryfikowac czy wystepowaly rozne modele tej skrzynie w przedziale rocznikowym. masz moze wrazenie ze na 2 i 3 biegu sa pol biegi tak jak by skrzynia sama dawala o pol wiekszy bieg zeby uzupeknic przelozenia co do predkosci?? po powrocie do jkraju bede jeszcze w firmie awap w jaworznie podobno spece i znaja sie na robocie. dzieki i pzdr

    ---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 20:14 ----------

    dla potrzebujacych swietna strona http://www.automaticchoice.com/Catalogue/aw_50-40.pdf

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    jak masz vaga to sprubój poprzez normalne gniazdo obd jak nie zadziała z vagiem to kup elma327 na allegro i ściąg demo alfaobd http://www.alfaobd.com/
    jak się połączysz to wtedy sobie kup alfaobd w pełnej wersji z podanej strony, ja się nie łączyłem z tą skrzynią bo nie posiadam takowej, skopiowałem to tylko z specyfikacji alfaobd

  8. #8
    Qbayt
    Gość

    Domyślnie

    Witam! Czy któryś z autorów powyższych postów podzielił by się informacją jaki olej oraz jakwymienić w Q-Systemie. Wyczytałem że powinna to być Tutela GI\2 ale nigzie nie ma takiego. Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar johny
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    156-V6-24V-192hp-Q-System-
    Postów
    83

    Domyślnie

    Witam. Z tego co wiem świetny olej do tej skrzyni to
    Motul Dexron III . Co do samej wymiany jak nie masz dobrego mechanika polecam serwis w Jaworznie.
    Awap. Adamek W.

    43-600

    Jaworzno,

    Krakowska 91a

    woj. Śląskie, pow. Jaworzno, gm. Jaworzno




    Tel: 32 615 01 19
    Tel/fax: 32 615 01 20




    Więcej...http://www.pkt.pl/s/jaworzno/1419952...#ixzz1jTUesg5N

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Jeśli już, to dexron II w/g specyfikacji GM.

    Tutele kupisz w ASO, koszt 32zł/ butelka (1l). Sprawdź w książce do auta jakiej klasy ma być olej, ale jak GI\2 to będzie to Dexron II (czerwony).
    Najlepsza opcja w takim wypadku to Mobil ATF220, pi razy oko 20zł/butelkę (1l)

Podobne wątki

  1. Skrzynia biegów Q-SYSTEM w 156 2.5 V6 wyje
    Utworzone przez Modliszka w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 19:25
  2. [159] Migający stan przebiegu oraz brak wyświetlania temperatury otoczenia
    Utworzone przez jerzykman w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 10:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory