Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Temat: Głośniki do Alfy omeo 156

  1. #11
    Użytkownik Ogier Avatar stembalski17
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    K-Z
    Auto
    AR 156 1.9JTD 105 KM
    Postów
    170

    Domyślnie

    BOSE to caly osprzet, ja suba ze wzmakiem mam ale ori glosniki chcialem zmienic na cos innego zeby nie charczaly.
    Myslalem o Hertz-ach ale jesli lipa bez wzmaka to moze cos takiego:
    http://allegro.pl/165mm-zestaw-komponentowy-peiying-alien-620ct6-i1640898535.html
    O
    gladalem w telewizji niedawno najnowszy democar tej firmy i mial tam wlasni te glosniki, gralo bardzo dobrze (tak twierdzil prowadzacy) cena nie wygorowana jak za taki zestaw (porownanie Hertz cena 450zl), a ze sam mam radio z tej firmy i tez mimo ceny gra bardzo dobrze chcialem zapytac o wasza zdanie, co wy o tym ? moze ktos mial ? no i czy glebokosc w drzwiach bedzie dobra ?
    Ostatnio edytowane przez stembalski17 ; 10-06-2011 o 21:00

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawlo12
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Kmiecin
    Auto
    Była Alfa Romeo 155,j Alfa Romeo GT,obecnie jest giulietta 1.4 t-jet
    Postów
    487

    Domyślnie

    głębokość bedzie ok...co jak co ale wolałbym już hertz bez wzmaka niż te peiying...

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Domyślnie

    Poszperałem trochę na forum dział Car Audio. Jedni piszą, że do fabrycznego zestawu nie warto kupować dobrych głośników. Inni, że warto. Ja sądzę, że warto bo standardowo montowane to zwykłe "papierówki", ten sam problem przerabiałem z oryginalnymi w Sienie. Zaczynały "popierdywać" trzeszczeć, zanikał sygnał... wymieniłem wtedy na nowe i jest bardzo przyjemnie.

    OK, powiedzmy, że wybieram Hertz'a do standardowego wzmacniacza w radio-CD, czy macie do polecenia jakąś serię Hertz'a? Nie będę przecież kupował jakiś z super linii o nadwyżce mocy bo to jeszcze pogorszy odsłuch z fabrycznym radio-CD. Druga sprawa, tweetery muszą mieć zwrotnicę (można zrobić i samemu) - na przód można kupić w komplecie. Trzecia sprawa - tylnie drzwi - jakie możecie doradzić, klasyczny zestaw coaxcial dwudrożny? Może jednak nie warto pchać się w Hertz'a a kupić zestaw Blaupunkt'a i tyle.

    Przy wymianie głośników zainwestowałbym w maty i wygłuszył tył i przód.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar www156
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    KR
    Auto
    159 1,9 M-JET 16v
    Postów
    930

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomito Zobacz post
    Przy wymianie głośników zainwestowałbym w maty i wygłuszył tył i przód.
    Tak jest mata to podstawa i tak jak piszecie papierówki zamienić na coś ze średniej półki i będzie spoko. Tylko teraz co dla kogo jest średnią półką. Ale ja mniej więcej wiem co i za ile.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawlo12
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Kmiecin
    Auto
    Była Alfa Romeo 155,j Alfa Romeo GT,obecnie jest giulietta 1.4 t-jet
    Postów
    487

    Domyślnie

    czyli co byś polecił www156 ????

  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krzysiek156
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.0 TS 155km 2000 rok
    Postów
    137

    Domyślnie

    to nie jest tak ze bez wzmacniacza dane glosniki zagraja jakos bardzo zle, poprostu nie wykorzystasz ich potencjalu i jak podepniesz je pod wzmacniacz to zobaczysz wtedy ze tego im brakowalo

    hertz esk 165 na radiu 4x 28 W (RMS) graja jeszcze znosnie, za glosnio nie pograja ale nawet bas jest, gdy gra sam przod

    podobno pod same radio dobrze beda grac helixy i jezeli nie wchodzi w gre wzmacniacz to ja bym raczej na nie sie decydowal

    pod radio wystarczy kupic jakies markowe z najwieksza efektywnoscia, nie patrzec na moc i napewno bedziesz zadowolony

  7. #17
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2010
    Auto
    MPK
    Postów
    109

    Domyślnie

    Przerabialem kiedys ten temat - tez potrzebne byly mi glosniki 165 ktore beda graly podlaczone tylko pod radio, bez wzmaka.
    Z dwojki Hertz lub Helix wybralem Helix Dark Blue 62.1, wygluszylem drzwi i naprawde roznica w porownaniu do oryginalnego glosnika papierowego byla kolosalna! No i koszt prawie zaden, bo te glosniki ponizej 250 PLNow mozna nabyc nowe z przesylka + maty i chwila zabawy

  8. #18
    cyniu2304
    Gość

    Domyślnie

    niech ktos napisze dokładnie jaka jest głebokosc montazowa w alfie 156 w przednich i tylnych drzwiach a takze czy w tylnej półce tez sie liczy jak wysoki jest głosnik , wg mnie chyba nie . a i jeszcze jesłi ktos orientuje to jakie najlepiej zamontowac głosniki wysokotonowe ?? chodzi mi generalnie o rozmiar , zeby sie zmiesciły tam gdzie ich miejsce

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar bsq
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ~156sw~ 1,9jtd 2003r
    Postów
    345

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyniu2304 Zobacz post
    niech ktos napisze dokładnie jaka jest głebokosc montazowa w alfie 156 w przednich i tylnych drzwiach a takze czy w tylnej półce tez sie liczy jak wysoki jest głosnik , wg mnie chyba nie . a i jeszcze jesłi ktos orientuje to jakie najlepiej zamontowac głosniki wysokotonowe ?? chodzi mi generalnie o rozmiar , zeby sie zmiesciły tam gdzie ich miejsce
    podpinam sie pod pytanie o glebokosc.

    Ja chcialbym przeznaczyc jakies 300zł na 4 głosniki zeby wymienic wszystkie papierowki. Da sie cos z tego zdzialac i czy jest w ogole sens? Pod seryjne radio da rade w ogole podlaczyc wzmacniacz?

  10. #20
    cyniu2304
    Gość

    Domyślnie

    ja postanowiłem kupić tak : dwa tweetery ze zwrotnicami, dwa głosniki do drzwi przednich czyli 165 mm i dwie elipsy 6x9 w tylna pólke bo widze ze kable i miejsce jest no i oczywiscie jakis wzmacniacz , głosniki w drzwiach tylnych zostawiam bo wg mnie sa ok . i wiecie co ?! na początku mial to byc sprzet magnata,jbl albo sony ... ale pojechałem do kolegi który zajmuje sie takimi rzeczami i powiedział mi zebym nie przepłacał i polecił mi marke PEIYING !!!!! taka własnie ... nawet nie brałem tego pod uwage a jest to po pierwsze tania i dobra marka ... poczytajcie na forach ze ludzie naprawde go polecają . sa tez filmiki na youtube .. ja byłem pod wrazeniem . za to wszystko plus kable wyszło mi około 200 zł ( wzmiacniacz mam swój ) .

    ---------- Post added at 21:42 ---------- Previous post was at 21:38 ----------

    Cytat Napisał bsq Zobacz post
    Pod seryjne radio da rade w ogole podlaczyc wzmacniacz?
    pewnie sie da ale efekt tego nie wiem jaki bedzie

Podobne wątki

  1. Jakie głośniki do alfy 159
    Utworzone przez lukas83 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 23-05-2021, 19:51
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 09:45
  3. Jakie głośniki do Alfy 156??
    Utworzone przez tamo11 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory