Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: paląca się kontrolka hamulca ręcznego

  1. #1
    proper
    Gość

    Domyślnie paląca się kontrolka hamulca ręcznego

    witam.Miesiąc temu w mojej belli zaczęła się jarzyć kontrolka hamulca ręcznego.Z początku delikatnie widać było ją tylko w nocy, teraz już jest widoczna w ciągu dnia.Ale ciągle nie pali się tak mocno jak po zaciągnięciu ręcznego. Ostatnio podczas jazdy w dużym deszczu dołączyła do niej kontrolka ABS-u.Ale delikatnie i tylko kilka razy.Teraz nadal pali się tylko jedna kontrolka.Płyn hamulcowy na full,hamulce brzytwa,brak błędów u diagnosty.Jakiś pomysł??

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _Mumin_
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    W-W
    Auto
    156 1.9 JTD 105KM
    Postów
    437

    Domyślnie

    Gdyby to była tylko kontrolka ręcznego, to stawiałbym na brak masy we włączniku przy dźwigni. U mnie pomogło przeczyszczenie styków włącznika.
    Ale jeśli jarzy Ci się też ABS to możliwe jest zwarcie na płytce wyświetlacza. Wystarczy wyciągnąć wyświetlacz i sprawdzić stan płytki.
    Bunga, bunga per tutti!

  3. #3
    proper
    Gość

    Domyślnie

    dobry pomysł.ABS dawał tylko znac o sobie podczas obfitych opadow i tylko ten jeden raz.sprawdzałem dziś stan okładzin hamulcowych.oczywiście czujniki zużycia poucinane.Ciekawe czy da radę je zlutowac aby działały?a w jaki sposób będę mógł ocenic stan tej płytki?pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar _Mumin_
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    W-W
    Auto
    156 1.9 JTD 105KM
    Postów
    437

    Domyślnie

    Najlepiej wzrokowo, sprawdź czy nie ma zimnych lutów i jak generalnie wyglądają ścieżki. U mnie na tej płytce był delkatny białawy nalot, ale on nie miał wpływu na świecenie kontrolki. Tak jak napisałem pomogło wyczyszczenie styków na włączniku przy dźwigni.
    Bunga, bunga per tutti!

  5. #5
    proper
    Gość

    Domyślnie

    witam.Demontaż płytki pomiędzy zegarami przyniósł dwie rzeczy.okazało się ,że poprzedni właściciel zaślepił czarną szmatką diodę od poduszki.Zdjąłem ją sprawdziłem płytkę ale wg mnie brak oznak zużycia.druga sprawa,że teraz mruga mi kontrolka poduszki na prędkościomierzu.Czasami gaśnie po sprawdzeniu czasami nie.Czeka mnie wizyta kolejna na kompie.Nie udało mi się rozebrac plastików wkoło ręcznego bo jedna śrubka przy podłodze ma tak utrudniony dostęp ,że budowa A2 wydaje się przy tym łatwiejsza.Ale kabelek z góry widziałem z kostką.I moje pytanie.Czy masa jest gdzieś indziej podpięta czy ten jeden kabelek załatwia wszystko?Znalazłem jeszcze informację ,że może to byc wina czujnika na zbiorniczku płynu hamulcowego.Jakieś pomysły??

  6. #6
    proper
    Gość

    Domyślnie

    ok.problem ustalony.rozebrałem i przeczyściłem styki na czujniku zbiorniczka płynu hamulcowego.były zaśniedziałe i trochę umazane.teraz kontrolka już się nie pali i ta od poduchy też się uspokoiła.to był dobry tydzieńdziękuję za pomoc i pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Kontrolka hamulca ręcznego
    Utworzone przez lucek w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 17:08
  2. [145] Docisk hamulca + kontrolka hamulca ręcznego
    Utworzone przez alfaholic145JTD w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 23:31
  3. kontrolka hamulca ręcznego
    Utworzone przez rudiszubert w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2010, 22:05
  4. [156] kontrolka hamulca ręcznego
    Utworzone przez Kosiar w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 08:42
  5. Kontrolka Hamulca ręcznego w 156
    Utworzone przez borys639 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-02-2009, 22:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory