Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Regeneracja pompki od selespeeda czy kupno używanej?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie Regeneracja pompki od selespeeda czy kupno używanej?

    Pytanie moje kieruję do znawców lub tych którzy mają selespeeda, mam problem z moją pompką od selespeed, była wymieniana w poprzednim roku na używaną i chyba właśnie dokonała żywota. Czy istnieje jakaś metoda naprawy tudzież wskrzeszenia tego elementu? Czy w grę wchodzi tylko kupno i założenie używanej>? Ostatnio chodziła nieco głośniej i to mnie zaniepokoiło ale dziś po wyjechaniu z garażu i zgaszeniu silnika już się nie odzywa, słychać tylko cykanie przekaźnika przy otwieraniu drzwi a pompki null. Ma ktoś jakieś pomysły lub eksperymentalne doświadczenia które przeprowadził na tym wynalazku>???

    ---------- Post added at 22:02 ---------- Previous post was at 16:54 ----------

    Nikt nic nie poradzi???

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    W tym temacie o demontażu ss /dział zrób to sam /gość coś pisał o kosztach pompy
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Koszty pompy to ja znam rok temu nie cały wymieniałem.Wiesz co Piotriix, mechanior mnie zapewniał że praca pompki jest prawidłowa, pomimo tego że za duże ciśnienie pompowała, i spadało za szybko. Niby każda inaczej pompuje jedne krotko a często a inne rzadziej i dłużej, taaa... teraz ta jego teoria psu na budę. Bo niby on wie lepiej bo się zna. Pewnie przez to częste dopompowywanie się wykończyła. Teraz weź mu udowodnij że się mylił, bo to używana cześć była mi powie. Ech selespeed magia nie pojęta, ciągle coś się z tym dzieje. Poszukam, dzięki za namiar.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 530i
    Postów
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Woland83 Zobacz post
    Koszty pompy to ja znam rok temu nie cały wymieniałem.Wiesz co Piotriix, mechanior mnie zapewniał że praca pompki jest prawidłowa, pomimo tego że za duże ciśnienie pompowała, i spadało za szybko. Niby każda inaczej pompuje jedne krotko a często a inne rzadziej i dłużej, taaa... teraz ta jego teoria psu na budę. Bo niby on wie lepiej bo się zna. Pewnie przez to częste dopompowywanie się wykończyła. Teraz weź mu udowodnij że się mylił, bo to używana cześć była mi powie. Ech selespeed magia nie pojęta, ciągle coś się z tym dzieje. Poszukam, dzięki za namiar.
    Witam.
    Jeśli pompka załącza się dosyć często i na krótko a przy tym występują szybkie spadki ciśnienia w układzie to na 99% szukałbym problemu w padniętym akumulatorze ciśnienia (czarna grucha) ew. może szwankować jeszcze czujnik ciśnienia. Swego czasu miałem takie same objawy i po wymianie "gruchy" problem zniknął bezpowrotnie. Dodatkowo tak jak podejrzewasz to z pewnością przyczyniło się do szybszego wykończenia pompki. Jeśli chodzi o regenerację to wykonywałem taką operację dwukrotnie i pompka działała później bez problemu. Cała operacja polega na rozebraniu silniczka, wyczyszczeniu i zamontowaniu nowych szczotek.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [Giulietta] Kupno używanej Julki
    Utworzone przez goral123 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-05-2012, 18:36
  3. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  4. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01
  5. [156] kupno używanej alfy romeo 156 i pare tam pytan
    Utworzone przez piotrauto w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-08-2008, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory