Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: [156]Alfa JTD słaba , nie ciągnie . brakuje jej mocy

  1. #1
    Aron20
    Gość

    Domyślnie [156]Alfa JTD słaba , nie ciągnie . brakuje jej mocy

    Witam . Od Maja stałem się posiadaczem Alfy 156 1.9 JTD 105Km . Kupując ją Alfa miała strasznego muła , lecz uznałem że pewnie bedzie to pierdola albo że poprostu jest zamulona . Jeździłem jeździłem trzymajac na obrotach lecz nic to nie dawało więc zaczołem szukać przyczyny .Czytałem wiele wątków z forum i wymieniałem co troche części w mojej Belli . Zaczołem od filtrow (Powietrza + Paliwa) niestety brak poprawy , później rozrząd (ustawiony prawidlowo) NIc . Poprzedni właściciel zapewniał mnie że silniki JTD 105km nie sa wiece mocne i poprostu ten typ tak ma ale cos to do mnie nie przemawialo . Pojechalem na komputer wyskoczylo mi pare błędow min :
    Czujnik przeplywu masy powietrza
    Czujnik EGR
    Czujnik Świec żarowycgh
    Czujnik Temp Chlodziwa
    Czujnik Dolotu powietrza
    Wiec zamowiłem nowa przeplywke BOSCHA orginalna jak powinna byc o numerach ( 0280218019 ) , zaślepiłem EGR , wymieniłem czujniki TEmp Chlodziwa
    I niestety mimo moich pozytywnych myśli że wkoncu bedzie Alfa chodzic , zawiodłem się ... 0 jakiej kolwiek poprawy. Na komputerze wyskakuje blad EGR ale to przez to że jest zaślepiony . I w tej oto chwili tkwie w KROPCE . Nie wiem co Dalej , Co może być przyczyna spadku mocy . Dodam że od czasu do czasu zapala się kontrolka wtrysku i po zgaszeniu silnika i ponownemu odpaleniu gasnie .
    Ma ktoś jakieś pomysly co jeszcze by mogło być nie tak ? Dlaczego ta marchewa sie zapala ?
    Dodam że szwagier ma Citroena Xsare Picasso 2.0 HDI 90km i nie mam do niego żadnego polotu ...

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar liked
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR BRERA 2006 2,4 jtdm
    Postów
    320

    Domyślnie

    turbina, obstawiałbym turbinę.

  3. #3
    Aron20
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie mechanik od komputera mówił mi że może być to też czujnik od podciśnienia Turbiny ale nie jest pewien i by go wyświetlalo na komputerze . A Turbina ładnie chodzi kurde załącza sie tak od 1.7tyś obrotow i gwizdać ładnie gwizda . Na postoju nic nie gwizda i silnik ładnie pracuje . Dodam że ostatnio zauwazyłem jak olej wydobywa się z Dolotu Intercoolera . Bo od góry jest cooler caly w oleju i rura od dolotu do coolera jest mokra od oleju . Sam dolot też jest troche zaklejony też myślałem aby zdjąć i przeczyścić ale czy to będzie to? Bo roboty przy tym kupe

  4. #4
    Aron20
    Gość

    Domyślnie

    Przyczyna znaleziona
    hahaha Normalnie w życiu bym się nie spodziewał że przez takie coś może być taki wielki problem . Otóż podwinął się dywanik i pedał przyśpieszenia nie dochodził do końca no i był skutki braku mocy

    Ale i tak nie wiem dlaczego co trochę zapala mi się kontrolka wtrysku :/ Oraz po wymianie czujników Termostatu oraz skasowaniu błedów podczas jazdy wskaznik Temp nie przekracza 50stopni a jak stoi to dochodzi do 90 :/

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ceasar07
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Speyer, Germany, Germany, Ząbkowice Śl
    Auto
    Alfa Romeo 156 JTD
    Postów
    226

    Domyślnie

    wyczyść czujnik ciśnienia doładowania na kolektorze ssącym z tyłu, spryskaj kontaktem kostkę od potencjometru pedału przyspieszenia. Brak mocy w momencie zaświecenia "marchewy" jest efektem przełączenia się komputera w tryb awaryjny. Przyczyn jak zawsze może być wiele ja zawsze zaczynam od czujników niektórzy się nimi nie interesują ale regularne czyszczenie zapobiega takim kryzysom.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Msiek
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Przeworsk
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 1999
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aron20 Zobacz post
    Temp nie przekracza 50stopni a jak stoi to dochodzi do 90 :/
    W tym zdaniu masz odpowiedz termostat się zablokował w pozycji otwartej nadaje się do wymiany. Przy nie dogrzanym silniku po jakimś czasie zaświeci się właśnie marchewka.

  7. #7
    jacko
    Gość

    Domyślnie

    witam .. mam identyczny silnik 19.jtd 105kmmarchewka też mi się zapalała ale tylko zimą przy dużych mrozach . a co do temperatury to też nie chce ni wskoczyć do 90 .. max to 80 i to trzeba jeździć i jeździć i to może być termostat??? czy czujnik choć błędu na komputerze nie pokazuje ...a olej z itercoolera też kapie u mnie ale to się zaczęło robić po zaślepieniu EGR-u.. alem mam pytanko do kolegi z tym silnikiem.. w mieście wcześniej palił m 7 7,5 litra a teraz 10l co może być przyczyną.. dodam że w trasie teraz 8 pali.. jak na taki silnik to trochę przy dużo.. może coś doradzicie???

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ceasar07
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Speyer, Germany, Germany, Ząbkowice Śl
    Auto
    Alfa Romeo 156 JTD
    Postów
    226

    Domyślnie

    Przepływomierz, filtr powietrza, wtryski (lejące) mogą być przyczyną podwyższonego spalania.

  9. #9
    jacko
    Gość

    Domyślnie

    przepływkę wymieniałem na orginalną boscha bo była walnięta filtr powietrza czysty.. a wtryski to nie wiem.. sam pewnie nie sprawdzę .. trzeba do warsztatu???

  10. #10
    jacko
    Gość

    Domyślnie

    a to moje parametry

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 1.9 JTS 160 KM Silnik dziwnie rzęźi brakuje mocy
    Utworzone przez michal123 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 18:20
  2. Kopci na czarno i brakuje jej mocy 2.4 JTD
    Utworzone przez kamils91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 20:12
  3. [155] Po rozgrzaniu silnika brakuje mocy na gazie LPG 1.8 TS
    Utworzone przez rafal70185 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 22:36
  4. Brakuje mocy
    Utworzone przez Vojtas w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 13:16
  5. Czasami brakuje mu mocy
    Utworzone przez tymian81 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2009, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory