Witam, mam problem z moją alfą 2.0 16v. mianowicie silnik nierówno pracuje jednakrze na obrotomierzu wszystko jest ok. nierówna praca jest wyczuwalna na karoserii i słychać to. nieraz się zamuli przy ruszaniu z jedynki a przy hamowaniu silnikiem przy ok 1200obr w dół strasznie szarpie a kiedyś tak nie było. praca silnika poprawia się nieco po włączeniu klimatyzacji. temat był poruszany już kilka lat temu, osoba zakładająca temat rozwiązała problem lecz nie napisała co było przyczyną. znajomi słysząc pracę silnika stawiają tą samą diagnozę czyli nie pali na wszystkie gary. w tym momencie nie mam możliwości podłączenia alfy do kompa. mam tu szczególna prośbę do kolegi bubu ponieważ to on kilka lat temu rozwiązał ten problem

---------- Post added at 20:09 ---------- Previous post was at 19:57 ----------

dodam jeszcze bo może to istotne. obroty były nierówne i po wciśnięciu sprzęgła przy dojeździe do świateł obroty tak malały że często gasł silnik jednakrze praca była ok w porównaniu z tym co jest teraz więc wyczyściłem przepustnicę, odłączyłem aku na ok 2h i po tym zabiegu wszystko było idealnie lecz po tygodniu nastały objawy podane powyżej

---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 20:09 ----------

czy niema osoby chętnej do pomocy???