Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: czujnik temperatury, brak wskazań temperatury na konsoli 2,4 JTD

  1. #1
    olll020
    Gość

    Domyślnie czujnik temperatury, brak wskazań temperatury na konsoli 2,4 JTD

    Pisałem nie wiem czy skutecznie dodałem wiadomość...jeśli powtarzam to wybaczcie nowemu.
    Sprawa wygląda tak- brak wskazań temperatury w kokpicie bo jest odpięty kabelek od czegoś czego nie mam w aucie...(na jeden pin) gdy połączę ten kabelek z masą to pokazuje mi na kokpicie 130 stopni, więc kabelek na pewno z czujnika.
    W termostacie jest jeden czujnik 2 pinowy i on chyba odpowiada za pracę wentylatorów...obok termostatu jest dziura jakby na czujnik...ALE płynu chłodzącego nie wylewa się z niej ani grama...
    Zastanawia mnie czy jest możliwe...aby temperatura nagrzania stopu z którego jest wykonana głowica była pokazana na kokpicie ponieważ auto ma dosyć płynu termostat otwiera normalnie obieg płynu też wydaje się być ok...

  2. #2
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    ten kabelek powinien byc zakończony w czujniku temp. zamontowanym w termostacie. Masz 1 czujnik temp. wody? Sprawdź to. Jak jeden to powinny z niego wychodzic 3 lub nawet 4 przewody.

    ---------- Post added at 16:47 ---------- Previous post was at 16:47 ----------

    Najlepiej daj fotke lub chociaz kolor przewodów w czujniku temp. i kolor przewodu z wskaźnika

  3. #3
    olll020
    Gość

    Domyślnie

    dodaję zdjęcie. Myślę że nikt nie będzie krzyczał ze adres url http://www.fotoszok.pl/upload/26989ac5.jpg

    ---------- Post added at 16:44 ---------- Previous post was at 16:42 ----------

    noo i dalej nie wiem co z tym faktem zrobić... Jak będzie to wymysłem poprzedniego właściciela to może podepnę ten biały kabel pod jeden pin z tego czujnika w termostacie...druciarstwo...

  4. #4
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Co tam masz za dziure w bloku silnika? Jak odepniesz wtyczke z termostatu to wentylator powienien ruszyc z drugiego biegu. Musiałbys uderzyc do kogos kto posiada silnik 2.4jtd z podobnych lat co twój, bo one miały czasami taki lifting, który własnie sprawił, że raz były dwa czujniki, a później już tylko jeden w termostacie.

  5. #5
    olll020
    Gość

    Domyślnie

    Poszedłem dziś do znajomego sklepu z częściami aby sprawdzić w katalogu czy był montowany czujnik jednopinowy. Oczywiście TAK, wskazanie na konsoli dobre. Najpierw nie mogłem wkręcić czujnika bo przeszkadzał cybant...ktoś przy wymianie termostatu popisał się... Problem rozwiązany

Podobne wątki

  1. [159] 1.8 mpi czujnik temperatury oleju. Nie pokazuje temperatury silnika.
    Utworzone przez Stepaniuk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-12-2017, 11:51
  2. 2.0 JTS 16V Czujnik temperatury
    Utworzone przez Krzychu_19 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 22:23
  3. Czujnik temperatury
    Utworzone przez rafalo w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 13:56
  4. brak wskazań temperatury zewnetrznej
    Utworzone przez szefo79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 23:50
  5. Czujnik temperatury BRC
    Utworzone przez Roalek w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory