Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: wymiana paska wielorowkowego 1.9 JTD

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Dziś wymieniłem pasek, rolkę i napinacz. Banał ale trzeba się trochę natrudzić i pokombinować

    1. Zdejmujemy prawe koło i nadkole
    2. Kluczem oczkowym 15 kręcimy przeciwnie do ruchu wskazówek zegara za oś rolki napinacza. Rolka idzie w dół i luzuje pasek który ściągamy.
    3. Kluczem 15 odkręcamy rolkę pośrednią
    4. Wyjmujemy stary pasek i wkłądamy nowy
    5. Przykręcamy napinacz i rolkę
    6. Zakładamy pasek na osprzęt oprócz rolki pośredniej
    7. W rękę bierzemy klucz 15 i przedłużkę, napinamy teraz na maxa napinacz (prawą ręką), a drugą ręką powoli nasuwamy pasek na rolkę pośrednią

    Przyznam, że stary komplet miałem od nowości auta (nikt przede mną nie zmieniał). Pasek sporo wyciągnięty, rolka posrednia miałą delikatne luzy, a napinacz widać, że spracowany. Po wymianie silnik pracuje z mniejszymi wibracjami i ciszej.

    Rolka pośrednia miała w zestawie podkłądkę, której nie założyłem gdyż samo łożysko rolki ma wystajacy kołnierz o wysokości niemal takiej jak podkładka w oryginalnej rolce.

    Czas operacji: ok. trzech godzin.... pierwszy raz to i długo.

    Zestaw: pasek, rolka i napinacz Dayco. Cena 215 zł. Rolka miała na łożysku napis INA

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,260

    Domyślnie

    ta podkładka jest przeznaczona pod śrubę, a nie rolkę...

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masterkrzych Zobacz post
    Skacze mi napinacz. Napinacz przełożyłem od 1.6 ts. ( podobno pasuje i niczym sie nie różni) lecz zauważyłem, że skacze.. Nie wiem już co mam robić. Obawiam sie, ze ladamoment poleci mi kolejny pasek.
    sprawdź czy rolka z wolnobiegiem na alternatorze działa , działa tak jak w przerzutkach w rowerze , w jedną stronę ma działać a w drugą stronę luz ma
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maro1500
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    LbN
    Auto
    AR 156 1,9JTD SW
    Postów
    429

    Domyślnie

    Czy jesteś w 100% pewien z tą podkładką??? Ja miałem taką dziwną sytuację że chyba mechanik podczas wymiany rozrządu i składania chyba zapomniał o podkładce blok-rolka i po kilku setkach km od tej strony zaczeły dobiegać dziwne szumy... Rozebrałem to sam i widok jaki zobaczyłem lekko nie przeraził, mianowicie rolka powolutku zaczęła się wrzynać w obudowę rozrządu! Dałem podkładkę i raz że rolka o te 2mm odsunęła się osłony, pasek biegnie jak by idealnie po rolce no i najważniejsze szumy ustały lub pojawiają się niezwykle rzadko. Tylko że to ja już wiążę raczej z tym że rolka latała sobie z tym luzem i się lekko wyrobiła

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac!ek Zobacz post
    ta podkładka jest przeznaczona pod śrubę, a nie rolkę...
    Próbowałem ale lipa. Śruba byłaby nie wkręcona tak głeboko co przy rolce oryginalnej.

  6. #26
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maro1500 Zobacz post
    Czy jesteś w 100% pewien z tą podkładką??? Ja miałem taką dziwną sytuację że chyba mechanik podczas wymiany rozrządu i składania chyba zapomniał o podkładce blok-rolka i po kilku setkach km od tej strony zaczeły dobiegać dziwne szumy... Rozebrałem to sam i widok jaki zobaczyłem lekko nie przeraził, mianowicie rolka powolutku zaczęła się wrzynać w obudowę rozrządu!
    U mnie w garażu gdzieś powinna leżeć taka rolka założona bez podkładki. Zostało z niej jakieś 50%, bo reszta wyrżnęła półksiężyc w obudowie rozrządu i starła się o blok.
    Jak znajdę, to wam podeślę fotkę
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar broneq
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    WIELICZKA
    Auto
    Toyota Corolla E11 3D - prawie WRC 1998
    Postów
    26

    Domyślnie

    Witajcie!
    Jestem w dość nagłej potrzebie. U mnie pod maską pracuje 1.9 jtd 16V (2003 przed liftem budy - 140KM). Dziś właśnie podczas powrotu z wczasów posłuszeństwa odmówiło coś co na rysunku z postu pierwszego w tym temacie rozpoznaję jako oznaczone jako numery 10-11-12. Tzn - 12 w ogóle nie widzę - może odpadło, 11 jest zakręcona na wewnętrznej - metalowej części 10. Kółko plastikowe 12 rozleciało się i urwało od łożysk (???), które zostały (zatarte) na śrubie 11. Pasek spadł, prądu brakło - kontrolka akumulatora - brak wspomagania, klimy). Bez wspomagania i innych odbiorników mocy zasilanych paskiem klinowym dotarłem na stację paliw (ok 6km od awarii - autostrada prędkość 110km/h), gdzie zostawiłem auto. Przepakowaliśmy się do drugiego auta, którym wracaliśmy.
    Ii teraz chcę jutro kupić element nr 10 i 12 i pojechać po auto.

    Pytanie jak najprościej w warunkach mega polowych założyć nowe 10 z 12 i pasek (dodam, że paska nie zgubiłem i jest w całkiem dobrym stanie, bo był wymieniany jakieś 15tys km temu. Niech to cholera - akurat wracając z wakacji.

    Dysponuję jak najbardziej możliwością zdjęcia koła i nadkola.

    Z góry dziękuję!

    EDYCJA - u mnie jest bardziej to:
    [img]http://img16.imageshack.us/img16/8539/pasekm.jpg[/img] - nr 9 jest zakręcona na łożyskach tego co zostało z 10.
    Ostatnio edytowane przez broneq ; 22-09-2013 o 19:12 Powód: więcej info

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    12 to jest pokrywa koła, także powinna być w komplecie wraz z rolką (miałem tak w Dayco). Od razu kup napinacz, wymienisz komplet. Zabierz ze sobą koziołka bo lewarek to mało pewny. Zdejmujesz nadkole i chwytasz za klucz. Klucz 15. Weź oczkowy, nasadowy, zwykły... jakieś przedłużki, rurki bo nie wiem czy samym kluczem dasz radę naciągnąć napinacz. Poradzisz sobie.

    Jako przedłuzki użyłem drugiego oczkowego.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    U mnie w garażu gdzieś powinna leżeć taka rolka założona bez podkładki. Zostało z niej jakieś 50%, bo reszta wyrżnęła półksiężyc w obudowie rozrządu i starła się o blok.
    Jak znajdę, to wam podeślę fotkę
    Foty, foty, foty...

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 8v 120km
    Postów
    69

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pasek.png
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	20.9 KB
ID:	226811


    Jestem po wymianie rolek prowadzących i napisze to co wiem, może się komuś przyda.

    A więc pasek wielorowkowy w 1.9jtdm 8v w 159 idzie mniej więcej tak jak na powyższym obrazku.
    A to alternator
    W to pompa od wspomagania
    K sprężarka klimy
    N to naciąg, aby poluźnić naciąg należy kluczem 15 przekręcić rolkę naciągu
    R2 to jedna z rolek prowadzących, seryjnie przykręcona kluczem torx 45
    Jest jeszcze dodatkowa rolka o której nikt wyżej nie pisał oznaczona na moim rysunku R1. Rolka ta różni się od rolki R2 i żeby ją odkręcić należy odkręcić wcześniej metalową obudowę trzymającą się na trzech śrubach na klucz 10.
    Rolka R1 ma następujące oznaczenia
    Numery OE
    FIAT: 55195531
    GATES: T36394
    INA: F-550038 ( u mnie była ta )
    INA: F-559394
    SCHAEFFLER GRUPPE: 532 0516 10
    SKF: VKM 32104

    Proces wymiany paska jest dobrze opisany wyżej więc tego tematu już nie ruszam. Chcę powiedzieć, że rolki prowadzące R1 i R2 różnią się od siebie, R1 ma otwór w łożysku wynoszący 17mm, a R2 jest węższa i osadzona na dłuższej śrubie i inaczej wyprofilowanym łożysku.
    Ostatnio edytowane przez loggik12 ; 22-04-2017 o 21:18

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    159 1.9 JTDm 150KM 2006r.
    Postów
    137

    Domyślnie

    Przed chwilą wymieniałem pasek w 159 1.9 16V i na schemacie jest błąd - poniżej poprawiony rysunek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pasek klinowy.jpg
Wyświetleń:	327
Rozmiar:	54.7 KB
ID:	249109

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana paska klinowego wielorowkowego
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-08-2015, 06:36
  2. [159] wymiana paska wielorowkowego
    Utworzone przez orkan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 23:31
  3. Wymiana paska wielorowkowego JTD
    Utworzone przez piter1984 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 23:58
  4. [156] Wymiana paska wielorowkowego 2.4 jtd
    Utworzone przez rafik. w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-10-2008, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory