Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: [156] Eibach+Bilstein vs Koni

  1. #1
    djnero
    Gość

    Domyślnie [156] Eibach+Bilstein vs Koni

    Jak uważacie w co lepiej zainwestować

    Sprężyny Eibach -30mm i do tego Bilstein B8 (600+2000=2600zł + robocizna)

    czy może zestaw koni sport kit 1130 -35mm (około 2000zł + robocizna)

    Dodam tylko że auto stać będzie na felgach 17'
    Za pierwszym zestawem przemawia to, że amorki można regenerować z kolei zestaw koni ma możliwość regulacji twardości i dodatkowo zostaje około 600zł w kieszeni

  2. #2
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    to bardzo tanio masz ten zestaw koni, z tego co pamietam to były w okolicach 2500zł.
    Ja ma sprezyny eibacha i amory B6 i jest dosyć twardo, ale komfort wzgledny jest, auto prowadzi sie bardzo dobrze, na B8 bedzie na pewno bardzo twardo-zrobi sie jak w gokarcie, ja bym wybrał koni.

  3. #3
    djnero
    Gość

    Domyślnie

    a powiedz dlaczego akurat koni?

    z tą cena racja - źle popatrzyłem

  4. #4
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam u siebie w ibizie Koni 1130

    Widzę, że jesteś z Rzeszowa także jak chcesz możemy się kiedyś spotkac gdzieś na mieście, przejedziesz się ibizą i zobaczysz czy pasuje Ci takie zawieszenie :wink:

    Pozdrawiam

  5. #5
    Techno
    Gość

    Domyślnie

    To jak sie zachowuje Ibiza nie oznacza że podobnie będzie jeździć alfa ... gdzie logika :?:

  6. #6
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Techno
    To jak sie zachowuje Ibiza nie oznacza że podobnie będzie jeździć alfa ... gdzie logika :?:
    Zgadza się, ale zawsze przed zakupem lepiej jest sprawdzic sobie zawieszenie chocby w innym aucie. Ja uważam, że zawieszenie Koni 1130 jest naprawdę fajne, a mój kolega po tym jak go przewiozłem stwierdził że nigdy takiego zawieszenia nie zamontuje w aucie bo jest zdecydowanie za twarde. Uwierz mi, że co innego jest czytac opinie w internecie a co innego gdy mamy możliwosc sprawdzenia konkretnego produktu w praktyce.

    Zresztą myślę, że jakiego zawieszenia by nie wybrac do Alfy 156/166 to i tak będzie ono dosyc komfortowe ze względu na mase tych samochodów.

    Pozdrawiam

  7. #7
    radek_m_vd
    Gość

    Domyślnie Re: Eibach+Bilstein vs Koni

    Cytat Napisał djnero
    Jak uważacie w co lepiej zainwestować

    Sprężyny Eibach -30mm i do tego Bilstein B8 (600+2000=2600zł + robocizna)

    czy może zestaw koni sport kit 1130 -35mm (około 2000zł + robocizna)

    Dodam tylko że auto stać będzie na felgach 17'
    Za pierwszym zestawem przemawia to, że amorki można regenerować z kolei zestaw koni ma możliwość regulacji twardości i dodatkowo zostaje około 600zł w kieszeni
    mam takie pytanie - do czego to ma służyć? do jazdy po mieście? chyba nie lubisz swojego zawieszenia a jeszcze bardziej swojego kręgosłupa... :? pytanie jeszcze jaki profil opony?
    ja do swojej GTA ostatnio wstawiłem B6, zawieszenie w standardzie jest twarde i nie ma komfortu ale da się jeszcze żyć - na codzień nie wyobrażam sobie czegoś twardszego
    owszem coś za coś - trzymanie się drogi jest rewelacyjne
    z koni będziesz długo szukał właściwego ustawienia

  8. #8
    djnero
    Gość

    Domyślnie

    właśnie tak słyszałem że ciężko ustawić to koni dobrze, poza tym możliwość regeneracji amorka przemawia jakoś do mnie
    Auto będzie jeździć tak 50/50 miasto-trasa. Więc przyda się lepsze trzymanie się drogi.

    Jak myślicie lepiej najpierw kupić sprężyny eibacha i dojeździć standardowe amorki czy od razu lepiej kupić te Bilsteiny?

    Dodam że będą to jak piszecie B6 (skoro B8 są za twarde - ale na tronie przedstawiciela pisze że są one dla pojazdów z zawieszeniem sportowym a te B6 dla pojazdów z podwyższonym dop. obciążeniem osi - hmm?)
    Dodam jeszcze opis ze strony bilstein.net.pl: Amortyzator sportowy tył B6 Bilstein. Amortyzatory posiadają 2-letnią gwarancję bez limitu kilometrów. Amortyzator jest stosowany w sportowym utwardzonym zawieszeniu o standartowej wysokości. Strona prawa i lewa. Nr. kat. VE3-4720
    Mocno zastanawia mnie szczególnie w tym opisie: o standartowej wysokości

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    moim zdaniem jak masz jeszcze dobre amory to wcale nie jest złym pomysłem zmienic tylko sprezyny... eibach naprawde wie co robi tylko koniecznie numer kat sprezyn musi byc dokladnie do JTD..

  10. #10
    djnero
    Gość

    Domyślnie

    Alfista a nie myślisz że pojawi się jakieś 'bujanie' albo coś takiego, niektórzy opisują że odczuwają coś takiego. W końcu sprężyny będą krótsze a więc amortyzatory oryginalne nie będą pracować w pełnym zakresie.

    No i co później po wymianie sprężyn. Które amroki będę musiał kiedyś założyć.

Podobne wątki

  1. GTA - KONI czy BILSTEIN
    Utworzone przez Alfor.GTA w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-03-2009, 10:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory