Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Alfa 156 1.6l 2000r wysokie skaczace obroty na biegu jalowym

  1. #1
    Reder
    Gość

    Exclamation Alfa 156 1.6l 2000r wysokie skaczace obroty na biegu jalowym

    Witam

    W zeszlym tygodniu zakupilem Alfe 156 1.6l z zamyslem sprzedania jej na czesci, lecz ku mojemu zdziwieniu okazala sie byc calkiem fajnym dynamicznym samochodem w dobrym stanie.

    Poprzedni wlasciciel sprzedajac twierdzil ze samochod kopci i ze jest to powod jego sprzedazy. Juz w drodze do domu okazalo sie ze jak go przedmuchalem na trasie to wszyskie usterki podane przez bylego wlasciciela zniknely - czyli ogolnie zecz biorac samochod przestal kopcic.
    Przez ten tydzien tesowalem ja jeszcze kilkakrotnie i tylko raz zdarzylo mi sie ze po ostrej jezdzie (180km/h) przez chwile moze na odcinku 100m puscila hmure bialego dymu.

    Niestety pojawil sie inny problem - samochod na luzie ma bardzo wysokie obroty (1000-2000RPM) i skacze - z regoly pomiedzy 1000 a 1500 obrotow.
    Czytalem troche na forum i podazajac za poradami kolegow sprawdzilem kolejno przepustnice, silniczek krokowy oraz przeplywomierz.

    Okazalo sie ze przepustnica musiala byc niedawno czyszczona bo nie bylo w niej ani grama brudu, silniczek krokowy wyglada na czysty i nietkniety, a przeplywomierz wyglada jak nowy i zapewne od nowosci nie byl ruszany co bylo widac po srubach.

    Zastanawiam sie czy jest mozliwe aby poprzedni wlasciciel dokonal czyszczenia przepustnicy ale nie wykonal adapacji ECU, przeplywomierza i silniczka krokowego i czy brak takiej adaptacji moze sie obajwiac w ten sposob? Ja probowalem dokonac jej samemu - niestety z jakiegos powodu AlfaDiag z dobrymi sterownikami nie chce sie polaczyc z ECU za pomoca ELM327. Do sprawdzenia auta uzylem wiec FiatECUscan ale niestety w wersji darmowej nie ma mozliwosci przeprowadzenia adaptacji (jak by ktos mial wersje ktora to umozliwia badz jakis inny program to bede bardzo wdzieczny za podeslanie na maila).

    Zastanaiam sie rownierz czy przczyna takiego zachowania samochodu nie jest np. zepsuta lambda ( a tak w ogole to ile lambd ma Alfa 156 1.6 - 1 czy 2?).

    Kolejne co mi chodzi po glowie to moze czujnik temperatury - chodz ten z tego co widze dziala normalnie bez zastrzezen, no i nasuwa mi sie jeszcze ewentualnie czujnik polozenia walu albo problem z rozrzadem - aczkolwiek za najbardziej prawdopodobne obstawial bym silniczek krokowy, przeplywomierz albo lambde.

    Brdzo bede wdzieczny za szybka odpowiedz w tym temacie bo nie wiem co dalej poczac z tym samochodem a jest naprawde zbyt fajny aby go przeznaczyc na czesci.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Reder
    Gość

    Domyślnie ....

    Temat zamkniety!!!

    Dzis bylem u magika od Alfy, podpial komputer servisowy FIATA, raz kliknal i po adaptacji samochod chodzi jak z fabryki.

Podobne wątki

  1. Za wysokie obroty na biegu jałowym po wymianie akumulatora
    Utworzone przez s3bastian91 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 20:59
  2. [145] 145 - wysokie obroty na biegu jałowym
    Utworzone przez majster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 19:33
  3. [146] Wysokie obroty na biegu jałowym
    Utworzone przez saroo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-07-2014, 14:21
  4. [1.8 TS] Za wysokie obroty na biegu jałowym
    Utworzone przez ziulek61 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 19:47
  5. Wysokie obroty na biegu jałowym i dziwne szarpnięcie
    Utworzone przez BREWKI156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 18:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory