Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Sprężarka klimatyzacji nie załącza się po włączeniu klimatyzacji.

  1. #1
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie Sprężarka klimatyzacji nie załącza się po włączeniu klimatyzacji.

    Dokładnie jak w temacie, po wciśnięciu guzika klimy sprężarka nie startuje. Jeśli nawiew ustawię na 0, to po włączeniu klim słychać podmuch powietrza więc to chyba nie sam przycisk? Sprężarka też jest ok, bo robiłem próbę na krótko od aku i się załącza. Bezpieczniki w skrzynce i nad nią sprawdzone, te duże pod maską również i są ok. Ma ktoś może inny pomysł co może być przyczyną? Dzięki za wszelakie podpowiedzi. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kripp
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Szczecin, Poland, Poland
    Auto
    Były: AR 146 1.4 TS Junior, Citroen C5 Kombi [MkI]. Jest Citroen XP 1.6 HDi
    Postów
    287

    Domyślnie

    Sam akurat walczę z klimą w 146'ce i ja sprawdzałem następujące rzeczy (nie wiem czy dobrze czy źle ale tak się bawiłem).
    1. Na wolnych obrotach gdy było cicho ustawiłem reg. nawiewu na autoi próbowałem włączać i wyłączać układ. Klima jest pewnym dodatkowym obciążeniem dla silnika i słuchałem czy uda mi się wyłapać uchem różnicę. Dało się i dodatkowo wyraźnie zmieniała sie prędkość pracy nawiewu przy włączaniu i wyłączaniu klimy.

    2. Sprawdziłem czy jest różnica w pracy po wypięciu czujnika zewnętrznego z układu. Próba chyba bez sensu, brak róznicy.

    3. Sprawdzałem czy przy ciepłym silniku właczenie klimy załacza wentylator, u mnie wypadło OK. Jeśłi wentylator się nie załacza, słyszałem że klima też nie powinna.

    4. Bawiłem się, bawiłem i bawiłem i zrozumiałem żebez porządnego fachowca to tylko zabawa...
    "Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica."

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ale co ma nawiew do klimy? Ona się załącza sprzęgiełkiem i jeśli nie ma czynnika wewnątrz to nie schłodzi Ci powietrza. Dioda może się świecić ale klima nie działa. Najpierw sprawdź ciśnienie w układzie a nie elektrykę.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Magik
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Skawina
    Auto
    Była:156 SW 2,4 20V Jest: Kia Sorento 3,5 V6+VW GOLF V PLUS 1,9 TDI[EGR off/pwrd conmir.pl]
    Postów
    587

    Domyślnie

    Wiązka przewodów. Przerabiałem ostatnio.
    Zaraz potem przygotuj się na sprzęgło sprężarki
    Ja tego nie neguję, ale polaryzacja Twojej mentalności obliguje mnie do kontynuowania merytorycznej konwersacji z Tobą.

  5. #5
    tomek_murawski
    Gość

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/..._dziala-3.html take coś znalazłem i myślę, że to może faktycznie być brak czynnika! Belfer Ty ogarnięty jesteś w mechanice, możliwe, że bez czynnika klima się nie włączy?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Magik
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Skawina
    Auto
    Była:156 SW 2,4 20V Jest: Kia Sorento 3,5 V6+VW GOLF V PLUS 1,9 TDI[EGR off/pwrd conmir.pl]
    Postów
    587

    Domyślnie

    Jak nie ma czynnika, albo jest go za mało dioda na włączniku to sygnalizuje poprzez miganie.
    Używałeś klimę często?
    Ja tego nie neguję, ale polaryzacja Twojej mentalności obliguje mnie do kontynuowania merytorycznej konwersacji z Tobą.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    Kolego jak nie masz czynnika to będzie ci się świeciła kontrolka ale klima się nie załączy. zacznij najpierw od sprawdzenia ciśnienia czynnika w układzie.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Bez czynnika w niektórych AR dioda się świeci mimo iż sprężarka nie działa (np 145/6 i pierwsze modele 156).

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lobov
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    okolice Rzeszowa
    Auto
    była: 156, 159 Jest: Giulietta 1,4 170 Sport i jakieś Audi ;)
    Postów
    399

    Domyślnie

    1. udaj się do fachmana i sprawdź czynnik
    2. sprawdź, czy odpala wentylator (po włączeniu klimy powinien ruszyć, jeśli nie wypnij wtyk i sprawdź czy dochodzi napięcie)
    3. ...tu nie dotarłem, bo przez zaśniedziałe styki nie ruszał wentylator 30min roboty i gotowe.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bartekk287
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Alfa Romeo GT 2006 r. 1.9 JTD 150 km.
    Postów
    120

    Domyślnie

    Koledzy podepne się do tematu jak można. Mianowicie nie wiem nie pamiętam jak było rok temu, ale dzisiaj sobię jadę swoją Alfą chciałem włączyć klime żeby pochodziła, a na polku było -2 i nawet się nie włączyła kontrolka na gwiazdce. Coś gdzieś mi się obilo o uszy że zbyt zimno może być czy coś jest nie tak ?

Podobne wątki

  1. Nie załącza się sprężarka klimatyzacji
    Utworzone przez Szef w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 23-04-2019, 14:26
  2. Sprężarka klimatyzacji nie załącza się
    Utworzone przez bielik1982 w dziale 166
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 21-04-2018, 10:00
  3. dziwne syczenie po włączeniu klimatyzacji
    Utworzone przez patryk_dziedzic w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 22:45
  4. Drżenie samochodu po włączeniu klimatyzacji.
    Utworzone przez michal.wawa w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 20:43
  5. Sprężarka klimatyzacji się nie załącza w AR 145
    Utworzone przez czupus82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-07-2007, 07:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory