Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Rozdział siły hamowania

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie Rozdział siły hamowania

    Witam
    Niedawno byłem swoją nowo kupiona 156 na przeglądzie, niby wszystko OK diagnosta przepuścił, ale martwi i zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie chodzi mi o rozkład siły hamowania przód tył. Przód mi wyszedł po 2400N z lekkim hakiem, natomiast tył lewy 490N a prawy 550N, zaś postojowy lewy 790N prawy 1080N. Czy taki rozkład siły hamowania to norma w 156? Jeśli nie to podpowiedzcie mi co może być nie tak? Przewody elastyczne sparciały wewnątrz i nie dopuszczają ciśnienia, czy może wina tłoczka? Tarce i klocki przód i tył zmieniałem przed przeglądem łącznie z płynem, przód już się ładnie dotarł, natomiast tył wygląda jakby był chwilę temu założony i trochę mnie to martwi... Czekam na Waszą szybką odpowiedź

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar teiras
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Katowice - Kostuchna
    Auto
    156 2,4jtd 99r AZZURO NUVOLA 176.1KM 401.9 Nm Skrzynia 6b z 166
    Postów
    171

    Domyślnie

    Nie wiem czy akurat taki podział siły powinien być ale wiadomo że przednie koła mają o wiele lepszy stosunek siły hamowania względem tyłu ale czy aż taki. z tego co się orientuje rozdział siły jest w 156 sterowany elektronicznie a nie jak w starszych autach mechanicznie więc możliwe że jak auto nie obciążone (diagnosta) naciska na pedał to tak wychodzi. wiem że komu bym nie dał poprowadzić auta to zawsze mówi że hamulce w tym aucie są doje... I jak wsiadam do innego auta to mi sie wydaje że nie mają hebli bo trzeba mocno deptać żeby auto zaczeło zwalniać

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    No wiadomo, ze większa siła hamowania idzie na przód, ale nie wiedziałem, że aż tak bardzo, mam 2 Felki rodziców jeszcze, i one mają na przód 2200N a na tył w okolicach 1200-1400N na hamulcu roboczym, a w 156 nawet połowy tego nie ma, i to mnie zastanawia. A same hamulce to w porównaniu z Felkami to brzytwa, auto w końcu hamuje, a nie jak w Felkach powoli zwalnia.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    coś malo masz u mnie przód po 4kN (tu mi sie pomiar nie podoba bo trochę dużo nawet jak na nowe hample) , tył 1,4- 1,3 kN, ręczny 1 kN.
    Wg diagnosty tył nie powinien mieć mniej jak 1kN.
    Ostatnio edytowane przez rafal_155 ; 21-08-2011 o 18:13

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    no to teraz już mam totalny mętlik w głowie, może ma ktoś jeszcze swoje wydruki ze ścieżki diagnostycznej? Proszę napiszcie jak u Was z hamulcami bo trochę jednak strach pozostaje, że ten tył taki słaby



    Cytat Napisał rafal_155 Zobacz post
    coś malo masz u mnie przód po 4kN (tu mi sie pomiar nie podoba bo trochę dużo nawet jak na nowe hample)
    ja takie wyniki widywałem na praktykach jak sprawdzaliśmy hamulce w autobusie(starym Ogórku), w autach nigdy nie widziałem nic powyżej 3kN, ale może Ty masz dobrze a ja mam źle... Potrzeba do porównania innych wyników.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    ja też uważam, że pomiar przodu jakiś spitolony. U mnie na początku w pewnym momencie na tyle było po 0.5 kN aż rdza po myciu i przyhamowaniu z tracz nie chciała schodzić, okazało się że poluźniła się sprzężyna od regulatora i cały czas dawał najmniejsze ciśnienie. Po napięciu wszystko wróciło do normy jest lepsze hamowanie i pedał nie wpadał tak głęboko. Pomiar pokazał 1.4 , 1.3 kN.

    U ciebie nie ma regulatora na belce (nie wiem czy w ogóle jest, czy czasem nie abs rozdziela siły) więc może tłoczki ciężko chodzą.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar palchon
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SJZ
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD SPORTWAGON
    Postów
    778

    Domyślnie

    Tłoczki bym wykluczył z tego względu że wartości podane ręczny/zwykły są dość rożne i raczej to na zwykłym nożnym hamulcu wartość powinna być większą niż na ręcznym, na początek to bym wzioł lapka i pomierzył i porównał prędkości wszystkich kół, sprawa druga to taka że diagnosta podbił i byćmoże szukasz dziury w całym, temat jest ciekawy i rozwojowy, ja niestety nigdy nie zwracam uwagi na wartości przy przeglądzie póki mi mówi że coś jest nie tak
    Alfa Romeo 156 1,9JTD '02 SPORTWAGON
    Szerokopojęta elektronika i elektryka samochodowa

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    Cytat Napisał palchon Zobacz post
    byćmoże szukasz dziury w całym,
    Możliwe, że może być wszystko OK, ale jednak chciałbym poznać opinię kilku użytkowników 156, i zobaczyć jakie wyniki wypadały. Ja na te wyniki zawsze zwracam uwagę, i wg mnie amory za sprawność na tyle są do kosza, a wg diagnosty są jeszcze ok, ale i tak je za rok zmienię dla własnego spokoju.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Miłosz
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    92

    Domyślnie

    Oto moje wydruki, u mnie tez wyzsze wartosci przod >4, tyl >1,4, reczny >1,6 - w czasie jazdy kola staja w miejscu (kiedys ktos mi tlumaczyl, ze jezeli z tylu sa tarcze to nie da sie zablokowac kol w czasie jazdy hamulcem recznym). Dla informacji z przodu mam tarcze nawiercane wiec moze dlatego taka sila - ogolnie hamulce mam bardzo sprawne i trzeba bardzo delikatnie hamowac. Wczesniej mialem 164 i tam sily hamowania byly podobne do tych ktore przedstawiles, lecz przekladalo sie to na kiepskie hamowanie pojazu.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hamulce.JPG
Wyświetleń:	461
Rozmiar:	93.3 KB
ID:	32762  
    Poprzednio:
    Mazda 6 2.0 2006
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 1999
    Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V 1994

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar tomek921
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Częstochowa/Kłobuck
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD CF2
    Postów
    906

    Domyślnie

    No to czyli zaczynam od kupna nowych przewodów elastycznych, a później wymiana tłoczków, a jak to nie pomoże to już pozostaje tylko serwo Tylko właśnie przy takich siłach hamowania na przodzie ona hamuje dla mnie bardzo sprawnie, z fotela wyrywa i bardzo szybko wytraca tą prędkość. Układ jest cały odpowietrzony i tego jestem pewien w 100%.

Podobne wątki

  1. Korektor siły hamowania.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-06-2016, 20:03
  2. [33] Korektor siły hamowania
    Utworzone przez qmAQ w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-03-2016, 10:03
  3. [155] Korektor siły hamowania
    Utworzone przez Vinc w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-10-2013, 17:24
  4. [155] korektor siły hamowania
    Utworzone przez rafal70185 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 19:34
  5. [155] Reduktor Siły Hamowania
    Utworzone przez Dziaru w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-05-2009, 02:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory