Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: zakup alfy

  1. #1
    wolfxxx
    Gość

    Domyślnie zakup alfy

    Witam serdecznie.
    Wczoraj oglądałem 156 z silnikiem 2.0 niestety moim zdaniem nie szła co by wskazywało na wariator. Ciekła chłodnica i chyba to sie nazywa skraplacz od klimy. Szukam dalej. Mam kilka pytań odnośnie alfy:
    1) czy wariator można wymieneic bez wymiany rozrzadu. ? ile wytrzyma nowy?
    2)mam znajomego mechanika i mi odradza alfe mam w sumie to w głębokim, tylko ile wytrzymuje wam zawiesznei po zrobieniu na naszych pięknych drogach
    3)na co zwrócić uwagę po za odgłosami sugerującymi wariator


    pozdrawiam serdecznie mam nadzieje że nie długo dołączę do furum jako pełnoprawny właściciel alfy

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szalonyJohn
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    76

    Domyślnie

    Wariator co 40 tyś i taka jest prawda czasem wytrzyma ci wiecej a czasem jeszcze mniej ale od wymiany rozrządu do wymiany! mozesz wymienić sam wariator tylko że 1). jesli wymieniałeś rozrząd wcześniej a teraz wariator i pasek ,odgłosy?? standart słuchaj panewki rozgrzej porządnie silnik słuchaj zaworów zapalaj i gaś silnik co najmniej z 3 razy i powoli dodaj gazu ale tak tylko na 1300 obrotów i sie wsłuchaj czy nie słychać zaworów może być juz lichy wałek rozrządy wytarty i tez bedzie słychac zawory! ale moja rada! nie odradzam Ci nic ale nie lepiej poszukać 1,8 TS wydaje mi sie ze to byłby lepszy wybór jeśli juz szukasz TS-a

  3. #3
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Ad 2. Zmień mechanika
    Zawieszenie wytrzymuje ale zależy co kupisz. Jak szukałem zawieszenia do mnie to czytałem że TRW wytrzymuje sporo, Vema trochę mniej, Fast i QAP już w pudełku "puka" :p

  4. #4
    garlic
    Gość

    Domyślnie

    Odnośnie zawieszenia. Po kupnie wrzuciłem TRW i śmigam już około 40 tyś i jest oki. Waratior wymieniłam przy okazji rozrządu - też mi chrobotał chwilę przy uruchamianiu.Co do mechanika to kolega powyżej ma rację. Ja też mam takiego co przeklina alfę. Wszyscy mechaniorzy tak mówią bo po prostu nie mają żadnego pojęcia o tych samochodachNie sztuka naprawiać VW, Opla itd. Tego są miliony na naszych drogachaaa Alf na szczęście NIENiema to jak być oryginalnym wracając do zakupu to pewnie Cię nie pocieszę, ale ciężko znaleźć dobry egzemplarz. Nie ma co się czarować rzadko ktoś sprzedaje autko w DOBRYM staniecoś musi być z nim nie tak jeśli chce go opylić(NIE DOTYCZY TO WSZYSTKICH) Sam szukam 159 i jest megalipa - ale to chyba przez to że jestem wybredny

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy 147
    Utworzone przez AdaaM_ w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 08:44
  2. Zakup Alfy
    Utworzone przez stormer w dziale 156
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 10:20
  3. [155] Zakup Alfy 155
    Utworzone przez waci82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory