Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: [156] wahacz górny

  1. #1
    Arek 146
    Gość

    Domyślnie [156] wahacz górny

    Czym się objawia zużycie górnych wahaczy w 156. Zawieszenie mi nie wali, ale jak wjadę w dziurę to wtedy jest takie walnięcie (takie jakby felga dobiła), czy to wina wahaczy górnych?. Pomijam fakt że skrzypią

  2. #2
    Madnes7
    Gość

    Domyślnie

    skrzypi to na tulejach, a co do walniecia to bardziej przyjzal bym sie poduszce przy skrzyni biegow i podwieszenie silnika, tam czesto tlucze a wahacze gorne to za duzo nie pracuja wiec walic nie beda a juz na pewno nie tak...
    a piszczenia ciezko sie pozbyc nawet po zmianie na nowe, te tuleje tak maja ;//

  3. #3
    Mattti80
    Gość

    Domyślnie

    Ostatnio jak wymieniałem komplet klocków hamulcowych i tarcz diagnostyka pokazała że zawieszenie jest jeszcze w nienagannym stanie - choć czasem te skrzypienie jak stara wersalka potrafi być naprawde upierdliwe

  4. #4
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    to mogą byc tez gumy stabilizatora

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    U mnie było tak samo, wahacz dolny uderza o przegub wewnętrzny z winy zerwanej poduszki między skrzynia a silnikiem.

  6. #6
    cysio
    Gość

    Domyślnie Re: wahacz górny

    Cytat Napisał Arek 146
    Czym się objawia zużycie górnych wahaczy w 156. Zawieszenie mi nie wali, ale jak wjadę w dziurę to wtedy jest takie walnięcie (takie jakby felga dobiła), czy to wina wahaczy górnych?. Pomijam fakt że skrzypią
    Wahacze górne jak skrzypią głośniej niż twoja kobieta to do wymiany. Ha ha ha.
    A stuki - ja obstawiam stabilizator, łączniki lub wahacz dolny (w takiej kolejności).

    Polecam sprawdzenie zawieszenia w ASO - koszt około 40zł.

  7. #7
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Robiłem przegląd kilka dni temu bojąc sie że alfa nie przejdzie przeglądu bo wahacze powybijane. O dziwo diagnosta mnie zaskoczył sprawdzając na szarpaku, że żadnych luzów nie widzi. Mam jednak tak samo.Jak wpadnę w dziurę to jest głośne głuche walnięcie, jakby ktoś młotem przywalił w podłogę.

  8. #8
    cysio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkap
    Robiłem przegląd kilka dni temu bojąc sie że alfa nie przejdzie przeglądu bo wahacze powybijane. O dziwo diagnosta mnie zaskoczył sprawdzając na szarpaku, że żadnych luzów nie widzi. Mam jednak tak samo.Jak wpadnę w dziurę to jest głośne głuche walnięcie, jakby ktoś młotem przywalił w podłogę.
    W takim razie pozostaje drążek stabilizatora, a dokładnie mówiąc jego gumy. Jestem na 99% pewien. Na szarpakach to nie wyjdzie.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    żaden szarpak one nic nie wykrywaja.
    tylko łyzka, łom, brecha i mocarne dłonie mechanika.
    taka metoda nigdy nie zawodzi i daje gwarancje 100 % pewności.

  10. #10
    przemo_156
    Gość

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/item339974128_...y_okazja_.html
    co sądzicie o tych wahaczach, mam do wymiany dwa dolnei jeden górny. Ile w aso wołają za każdy?? Czy warto wstawiać zameinniki?? No i czy te z allegro są czehoś warte??
    Dzięki za odpowiedzi.

Podobne wątki

  1. Wahacz górny
    Utworzone przez marian813 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 28-07-2011, 21:45
  2. Wahacz górny
    Utworzone przez amdi92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 15:21
  3. Górny wahacz
    Utworzone przez mbudzik83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 08:23
  4. jak wyciągnąc górny wahacz??
    Utworzone przez marianek24 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 15:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory