Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Światła dzienne LED

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie Światła dzienne LED

    Powitać!


    Przeglądałem forum i natrafiłem na pomysł kolegi, aby zamontować światła do jazdy dziennej w miejsce halogenów.

    Osobiście nie używam ich w ogóle lub czasami do jazdy w dzień co jest wiadomo nie zgodne z przepisami, aby w dzień jeździć an przeciwmgielnych


    Zamierzam więc zamówić coś takiego http://allegro.pl/swiatla-jazdy-dzie...819426728.html i zamontować zamiast halogenów.

    Światła muszą z automatu zapalać się po stacyjce, oraz gasnąc po zapaleniu pozycyjnych, co jest proste do zrobienia plus w komplecie zawsze jest przekaźnik, który podpinamy do plusa po stacyjce, plusa po światłach i masy. Wszystko narazie banalne lecz chciałbym wykorzystać układ od przeciwmgielnych, aby paliła mi się kontrolka na zegarach oraz dioda przy włączniku. Pytanie do elektryków lub ludzi znających się na tym:

    1. Czy można lub w jaki sposób podłączyć powyższe światła w układ aby po zapaleniu stacyjki włączały się same (zapala się na desce ikonka halogena czyli tak jakbym standardowo włączył przeciwmgielne) oraz sama gasi się po zapaleniu świateł pozycyjnych.

    2. Czy przy takim podłączeniu będzie działać standardowy włącznik przeciwmgielnych i tym samym będę mieć kontrole nad dziennymi (np. wymuszenie włączenia ich podczas ewentualnej mgły kiedy mam już zapalone pozycyjne)

    3. Jaki jest rozmiar halogenków, 70mm?


    Co do względów estetycznych lub opinii, że zrobię audi to z góry dziękuję, kwestia gustu, prawda? Chcę po prostu wykorzystać nieużywane i stare już przeciwmgielne zamieniając je na ładne dzienne ledy.


    Pozdro!
    Ostatnio edytowane przez Marcino20 ; 13-09-2011 o 13:20
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    488

    Domyślnie

    Też miałem takie myśli, ale po zmierzeniu u mnie nie będzie 25cm od ziemi do spodu halogenu, w połowie by było, ale z tego co widziałem to wg przepisów musi to być do spodu...
    Druga sprawa co do wymiarów to na innym forum pisali, że są też światła o średnicy 9cm, więc wystarczy u Ciebie zmierzyć i zamówić odpowiednie.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kuris
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    156 SW 1,9JTD / 146 1,6 Boxer
    Postów
    459

    Domyślnie

    ja właśnie wykonałem u siebie taką instalację halogeny przerobiłem na światła do jazdy dziennej i przy przekręceniu stacyjki zapalają się automatycznie w raz z nimi kontrolka na desce odpowiedzialna za halogeny, po przełączeniu na światła pozycyjne światła gasną kontrolka też ale z oryginalnego przycisku mogę je nadal do palić. oto temat w którym to opisałem i schemat. http://www.forum.alfaholicy.org/156/..._dziennej.html

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie

    O to właśnie mi chodziło powiedz mi tak dla pewności, bo ze schematów to nie lubie korzystać... halogeny podłaczyłeś w oryginalny plus i minus w miejsce starych, przekaźnik podpiąłeś po stacyjce + masa wiadomo a ten trzeci przewód pod plus, który idzie do włącznika halogenów po zapalonych światłach tak? W którym miejscu się wpiąłeś, w kabinie przy właczniku? Kojarzysz jaki rozmiar halogenów kupowałeś czy wykorzystałeś przeciwmgielne?
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kuris
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    156 SW 1,9JTD / 146 1,6 Boxer
    Postów
    459

    Domyślnie

    A więc na razie mam oryginalne halogeny a instalacja wygląda tak. Przekaźnik ciągle zwarty, po dostaniu napięcia na cewkę się rozwiera, zasilanie cewki zabrałem prosto z pod lewej lampy, wlutowałem się w przewody, które odpowiadają za światła pozycyjne, plusa do zasilenia halogenów zabrałem z pod zapalniczki, gdyż nie mogłem znaleźć innego plusa bliżej żeby włączał się razem z przekręceniem stacyjki i z tym plusem za przekaźnikiem wlutowałem się w oryginalną instalację od halogenów (niebiesko czarna instalacja) , leci ona zaraz obok lewej lampy. Kontrola na desce oświeci ci się sama gdyż jest chyba zasilana z tej instalacji w którą się wlutujesz (niebiesko czarna ty masz się wlutować w niebieski przewód ale to jeszcze sprawdź ) A jeszcze jedno do zasilenia tego całego układu używałem tylko PLUSÓW bo jak wiadomo MINUSY są wszędzie spięte i się spotykają, jedynie cewkę zasiliłem oba biegunami. Mam nadzieję że coś zrozumiesz z mojego opisu
    Ostatnio edytowane przez kuris ; 14-09-2011 o 06:54

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar felek14
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Kobiór, Poland
    Auto
    156 1.8TS sport wagon 2004
    Postów
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino20 Zobacz post
    O to właśnie mi chodziło powiedz mi tak dla pewności, bo ze schematów to nie lubie korzystać... halogeny podłaczyłeś w oryginalny plus i minus w miejsce starych, przekaźnik podpiąłeś po stacyjce + masa wiadomo a ten trzeci przewód pod plus, który idzie do włącznika halogenów po zapalonych światłach tak? W którym miejscu się wpiąłeś, w kabinie przy właczniku? Kojarzysz jaki rozmiar halogenów kupowałeś czy wykorzystałeś przeciwmgielne?
    Ja już też jestem po zamontowaniu dziennych. Idealnie pasują te: http://moto.allegro.pl/okragle-swiat...821963593.html

Podobne wątki

  1. [MiTo] światła dzienne
    Utworzone przez busso w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-11-2020, 17:23
  2. Światła dzienne z drogowych.
    Utworzone przez andy1980 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2014, 19:21
  3. Światła dzienne
    Utworzone przez qwerek w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 19:36
  4. światła dzienne
    Utworzone przez Lucas83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 17:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory