Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Regeneracja alternatora w 1.9jtd

  1. #1
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie Regeneracja alternatora w 1.9jtd

    Hej,

    ostatnio zaczął mi mocniej piszczec alternator. Sprawdziłem go zdejmując pasek micro i krecąc kołem z altka czuc już dosc duży opór na nim (podejrzenie łożyska). Wymieniłem na nowy pasek micro, rolka prowadząca (ponieważ zaczynała latac na boki) i przy okazji napinacz paska, ale jak piszczy tak piszczał i bede musiał sie wziąsc za jedo regeneracje.

    Mam przez to pytanie, gdyż widze dostep widze "super" do niego:
    1. Śruby mocujące do bloku są 2 i są to śruby z przodu altka (tam gdzie ma koło pasowe)? - dobrze myśle
    2. Z jakiego innego modelu alfy lub silnika pasuje alternator? - tak z ciekawosci
    3. Orientuje sie ktos jakie tam są łożyska i jakie było by tam najlepiej włożyc, co by nie trzeba było znów za rok go wyjmowac? Chodzi mi o najlepsze dostepne do niego.
    4. W tej chwili mocną piszczący (co jest aż przeraźliwe) ładuje ok. 13,95v na wolnych obrotach i z włączonymi światłami mijania.
    5. Piszczy tylko na wolnych. Jak dodam gazu to milknie, podobnie w czasie jazdy na biegu cisza.
    6. Czy warto dac go w takim wypadku elektrykowi do sprawdzenia od strony elektrycznej? Czy raczej nie ma takiej potrzeby, jak np. bedzie zatarte łożysko?
    7. Czy warto w nim cos jeszcze wymienic przed założeniem do auta, oprócz łożysk?

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 3.2 Q4, MiTo 1.4 TB MA 135KM + TCT
    Postów
    183

    Domyślnie

    Ja się zabierałem za to bo wyło u mnie łożysko okropnie.
    Nie wiem jak w jtd ale ja wyciągłem swój górą a samo odkręcenie go to pestka , problem jest z wyjęciem(ciężko wychodzi z tulejek dlatego potrzeba trochę siły).
    Podjedź tam gdzie naprawiają alternatory. U mnie wymienił łożyska oglądnął wirnik i takie tam jeszcze.
    Wymienia się także regulator napięcia przy okazji , u mnie gościu wymienił same szczotki w regulatorze ale na moją odpowiedzialność to robił gdyż mówił że kilka razy się udaje a czasem pęka po prostu plastik.
    Tym sposobem zapłaciłem 90 zł za praktycznie regeneracje i mam cacy alternator.(przedewszystkim cichy)
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Zostało mi jeszcze sprzęgiełko alternatora i coraz bardziej sie przekonuje do jego wymiany... Tylko jakie są jego objawy zużycia? Wiem, że do demontażu potrzeba specjalny klucz. Jutro bede targał altek i zobacze co z nim.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Jeśli masz sprzęgło to faktycznie potrzebny CI specjalny klucz o coś takiego
    http://www.toolmar.pl/pl/c/KLUCZE-DO...TORA/13/1/phot
    Jeśli chodzi o alternator to w 2.4 był identyczny jak w Librze 2.4 i taki mam - dlaczego ? ponieważ w oryginalnym wymieniałem łożyska i okazały sie strasznie złej jakości ... rozleciały sie po 10 tys km i rozwalił mi cały alternator. Więc w sumie lepiej oddaj do regeneracji bo zawsze masz jakaś gwarancję a mi gościu powiedział że źle wbiłem nowe łożysko i zero gwarancji trzeba było kupić nowy altek.

  5. #5
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Alternator wymontowany - dojscie zarąbiste.
    Jest już u elektryka, ponieważ stojan cos chaczył i bedzie go na nowo osadzał + wymiana łożysk (mają byc lepsze), oraz wymiana szczotek.
    Oraz to czego sie spodziewałem, to sprzegiełko alternatora sie poddało. Zakupiłem takie samo jak w oryginale INA - dla alternatora Magneti Marelli to koszt ok. 135zł

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Alternator zrobiony. Zakupiłem tez nowe sprzegiełko INA 137zł (orginał). Koszt zrobienia altka to 160zł, ale teraz chodzi cicho i ładuje 14v.

Podobne wątki

  1. regeneracja turbiny czy zakup nowej w 147 1.9JTD?
    Utworzone przez Taśalfa w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 12:14
  2. Co kupić Alfa 147 1.9jtd albo 156 1.9jtd
    Utworzone przez konik890 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 00:13
  3. 1.9jtd koniec alternatora czy rozrząd??? dziwne obiawy
    Utworzone przez Edwin156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 22:33
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 21:47
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 23:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory