Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: wyrok-amorki:)

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    a jakiej firmy byly oryginały??? kayaba,KYB???

  2. #12
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MAJESTICAR156
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Leszno/Wrocław
    Auto
    AR 156 1.8
    Postów
    122

    Domyślnie

    Oryginalnie kanapki to pewnie sachsy.
    PRZECZYTAŁ, OBADAŁ I ZBADAŁ NOI ZATWIERDZIŁ MAjESTIC

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Użytkownik allegro: tanifiat

    Nie pamiętam, ale oryginały sportpack 300 albo 400zł/sztuka.
    Do sportpacka masz mało zamienników.

    Jak tylko 2szt - to nei masz za bardzo wyboru i musisz szukać oryginału. B6 ma całkowicie inną charakterystykę (LEPSZĄ !!!) od twardych-hardcorowych sportpacków alfy, ale jak tył ok, to nie ma co szaleć z 4-rema B6-tkami...

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar i am
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    PEUGEOT 206, AR 156 2004r 2,4JTDm, Łada Niva
    Postów
    127

    Domyślnie

    Tanifiat miał je za 559zł/szt.
    Mam jeszcze stare amorki to sprawdze co tam za firma na nich widnieje.
    Jestem nietolerancyjny, prosze więc o wyrozumiałość


  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mkiolaj
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16V 2004r.
    Postów
    89

    Domyślnie

    twardy inna charakterystyka tzn?

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    tzn, że jak używasz samochodu do jeżdżenia, a nie do uzyskania wyniku na trzepakach, to taki np. B6 całkowicie inaczej wybiera nierówności niż sportpack i włożenie na jedną oś innych amorków może skończyć się niespodzianką.
    B6 lepiej sprawdza się na dziurach i nierównościach, sportpack lepszy na równe asfalty i szybkie pokonywanie łuków. Takie jest moje odczucie, a miałem okazję pojeździć na jednych i drugich.

  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Torino
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    GT & Gtv
    Postów
    240

    Domyślnie

    Może i ja dorzucę swoje 3 grosze.

    Kilka dni temu równiez miałem podobny dylemat jak autor tematu. Na trzepaku wyszło,że przednie amortyzatory wymagają wymiany. Na dodatek samochód (156 sportpack) siedział jakoś podejrzanie nisko i dzwonił na "małych i szybkich" dziurach (np kostka brukowa). Dzwoniłem i szukałem - w ASO w Zielonej Górze koszt przednich amorków sportpack to około 1200-1300zł (pracownik twierdził,że lewy i prawy się różnie stąd lewy kosztował 500,a prawy niecałe 800). Na dodatek twierdził,że to na 90% magneti marelli. Do tego doliczając spręzyny i nowe orginalne,górne wachacze robiła sie niemała sumka.
    Ostatecznie Kupiłem Bilstein B4 560/kpl(+ odboje,osłona i górna poduszka), spręzyny Lesjofors 260/2szt, wachacze od sprzedawcy Tanifiat za 240/szt. Bałem się,że samochód będzie stał jak na lewarku, tym bardziej,że tyłu nie ruszałem. Dobiła mnie informacja,że stare spręzyny są całe,a nowe o 5cm wyższe. Odbierając samochód zdziwiłem się,że mechanik chyba nie zrobił roboty, bo bryka nie stała podejrzanie wysoko (przynajmniej dla mnie). Orginalne sprężyny jak się okazało były ubite,tak więc samochód stał niżej niż seryjnie powinien sportpack. Dzwoniącym elemenetem okazał się kawałek amorka.

    Jak jest po zmianie? Dużo lepiej niż było, jednak sportpack już nie jest sport Nie martwi mnie to, bo bardziej jak " sportowa" jazda,ważniejszy jest dla mnie komfort i bezpieczeństwo. Nic nie dobija, nie stuka. Jeśli ktoś obawia się,że samochód będzie stał jak pokraka po wymianie na "wysokie spręzyny" to chętnie zrobie zdjęcie poglądowe jak wyglądała przed i po operacji. Nie ukrywam,że obawiałem się czy zawieszenie nie będzie za miękkie,ale jest naprawde ok. Dziwią mnie opinie,że b4 to śmietnik (jak ktoś szukał informacji przez google i wpisywał fraze "156 i bilstein b4" to pewnie trafil na temat gdzie padały takie opinie).

    Jak już będe miał GTV to wtedy sobie będe montował sportowe zawiasy
    Gdyby ktoś z Zielonej Góry chciał info gdzie za 20zł chłopaki fajnie przetrzepią zawieszenie to chętnie podziele się info na PW

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 jtd (105)
    Postów
    619

    Domyślnie

    Cytat Napisał Torino Zobacz post
    Może i ja dorzucę swoje 3 grosze.

    Kilka dni temu równiez miałem podobny dylemat jak autor tematu. Na trzepaku wyszło,że przednie amortyzatory wymagają wymiany. Na dodatek samochód (156 sportpack) siedział jakoś podejrzanie nisko i dzwonił na "małych i szybkich" dziurach (np kostka brukowa). Dzwoniłem i szukałem - w ASO w Zielonej Górze koszt przednich amorków sportpack to około 1200-1300zł (pracownik twierdził,że lewy i prawy się różnie stąd lewy kosztował 500,a prawy niecałe 800). Na dodatek twierdził,że to na 90% magneti marelli. Do tego doliczając spręzyny i nowe orginalne,górne wachacze robiła sie niemała sumka.
    Ostatecznie Kupiłem Bilstein B4 560/kpl(+ odboje,osłona i górna poduszka), spręzyny Lesjofors 260/2szt, wachacze od sprzedawcy Tanifiat za 240/szt. Bałem się,że samochód będzie stał jak na lewarku, tym bardziej,że tyłu nie ruszałem. Dobiła mnie informacja,że stare spręzyny są całe,a nowe o 5cm wyższe. Odbierając samochód zdziwiłem się,że mechanik chyba nie zrobił roboty, bo bryka nie stała podejrzanie wysoko (przynajmniej dla mnie). Orginalne sprężyny jak się okazało były ubite,tak więc samochód stał niżej niż seryjnie powinien sportpack. Dzwoniącym elemenetem okazał się kawałek amorka.

    Jak jest po zmianie? Dużo lepiej niż było, jednak sportpack już nie jest sport Nie martwi mnie to, bo bardziej jak " sportowa" jazda,ważniejszy jest dla mnie komfort i bezpieczeństwo. Nic nie dobija, nie stuka. Jeśli ktoś obawia się,że samochód będzie stał jak pokraka po wymianie na "wysokie spręzyny" to chętnie zrobie zdjęcie poglądowe jak wyglądała przed i po operacji. Nie ukrywam,że obawiałem się czy zawieszenie nie będzie za miękkie,ale jest naprawde ok. Dziwią mnie opinie,że b4 to śmietnik (jak ktoś szukał informacji przez google i wpisywał fraze "156 i bilstein b4" to pewnie trafil na temat gdzie padały takie opinie).

    Jak już będe miał GTV to wtedy sobie będe montował sportowe zawiasy
    Gdyby ktoś z Zielonej Góry chciał info gdzie za 20zł chłopaki fajnie przetrzepią zawieszenie to chętnie podziele się info na PW
    Ja jestem zadowolony z b4 (siedza na tyle) i samochod fajnie pokonuje nierownosci
    Szykuje sie w niedalekiej przyszlosci wymiana z przodu, poniewaz pokonujac 90 stopniowe zakrety na mozliwym "dopuszczalnym gazie", tre zderzakiem o ziemie. Chce podnieść przód lekko

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Starogard Gdański / Gdańsk
    Auto
    Giulietta 2014 2,0 JTD
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Torino Zobacz post

    Jak jest po zmianie? Dużo lepiej niż było, jednak sportpack już nie jest sport Nie martwi mnie to, bo bardziej jak " sportowa" jazda,ważniejszy jest dla mnie komfort i bezpieczeństwo. Nic nie dobija, nie stuka. Jeśli ktoś obawia się,że samochód będzie stał jak pokraka po wymianie na "wysokie spręzyny" to chętnie zrobie zdjęcie poglądowe jak wyglądała przed i po operacji.
    Jeżeli możesz wrzucić fotki to chętnie zobaczę jak to wygląda.
    Przymierzam się do podobnej operacji.

  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Torino
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    GT & Gtv
    Postów
    240

    Domyślnie

    Ok, jutro mniej więcej o tej porze załącze fotki

Podobne wątki

  1. Amorki
    Utworzone przez Brzoza w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 00:31
  2. Diagnoza jak wyrok dla belli 1,9jtd
    Utworzone przez hevea w dziale 156
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 00:52
  3. [146] wyrok?
    Utworzone przez Jester w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-04-2012, 00:32
  4. ...amorki tyl
    Utworzone przez cinusiek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 18:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory