Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [156] Dziwny dźwięk zza kokpitu po włączeniu zapłonu

  1. #1
    Arturr
    Gość

    Domyślnie [156] Dziwny dźwięk zza kokpitu po włączeniu zapłonu

    Witam Serdecznie,

    To mój pierwszy post, szukałem tematu mnie interesującego ale szukajka ciągle wyrzucała mi brak wyników, jeżeli jednak był taki temat proszę o zrozumienie.

    Panowie jest sprawa następującej rzeczy: Mianowicie kiedy włączam zapłon, momentalnie z wnętrza kokpitu zaczyna dobiegać dziwny dźwięk w postaci takiego jakby pyrkania -> im dłużej stał, właściwie to stała , na polu tym donośniejszy był ten dźwięk. Ustawał w momencie kiedy uruchomiłem silnik ale i tak nie odrazu lecz po kilku minutowej jeździe.

    Dźwięk nagrałem dyktafonem z telefonu przez co jakość fatalna, w rzeczywistości jest to dużo bardziej głośne, wręcz irytujące:
    http://w344.wrzuta.pl/audio/142QbbVB...czeniu_zaplonu
    (ok 12 sek. odpaliłem samochód)

    Ktoś się orientuje co jest/może być jego źródłem?

    Z góry dziękuję i pozdrawiam, Artur

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Młody 25
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Gostyń wlkp.
    Auto
    Alfa romeo 156 2.0 - 155 KM
    Postów
    385

    Domyślnie

    Witaj kolego moze to jest dzwiek zalaczajacych sie wlotow nadmuchu tzn chodzi mi o to ze ogrzewanie klima itp itd zalaczana jest elektronicznie i u mnie tez jest takie zgrzytanie tzn trzeszczenie delikatne ale po kilku sekundach ustepuje.n I u mnie to wlasnie sie nadmuch ustawia i to slychac. a jesli chodzi o Twoj nagrany dzwiek to niestety ale w linku wystepuje jakis blad i nie chce mi odtworzyc twojego zrodla. A czy silnik albo alfa jakos dziwnie sie przy tym zachowuje?

  3. #3
    Arturr
    Gość

    Domyślnie

    Kurczę musiałem przy pisaniu posta gdzieś coś dopisać do linka. Dorzucam lepszej jakości:

    http://w194.wrzuta.pl/film/058Ne9bAC...ek_zza_kokpitu

    Silnik właśnie działa normalnie.
    Ostatnio edytowane przez Arturr ; 10-11-2011 o 15:04 Powód: zmiana linku -> lepszej jakości nagranie

  4. #4
    Arturr
    Gość

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Tak piszczy dokładnie silniczek od czujnika temperatury. Robi przewiew zeby czujnik mierzył temperature powietrza a nie deski.
    Można psiknąc Wd w tą kratke mała pod pokrętłami ( bo z tamtąd pochodzi dzwięk),
    mi się to nasilało jak spada temperatura. po paru minutach cichnie.
    Najlepiej jest to rozebrać i przesmarować ten silniczek. pomaga na dłużej. Ewentulanie go odłączyć jak nie używasz opcji Auto w dmuchawie.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kwasnybartek
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Werynia, Kolbuszowa,
    Auto
    "Mruczuś" AR 156 2.0 TS, CF2,M3 '98 ECU M1.5.5, AR156 SW '04 1,9 JTD
    Postów
    900

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Tak piszczy dokładnie silniczek od czujnika temperatury. Robi przewiew zeby czujnik mierzył temperature powietrza a nie deski.
    Można psiknąc Wd w tą kratke mała pod pokrętłami ( bo z tamtąd pochodzi dzwięk),
    Dokładnie tak jest, lepiej silniczek wymontować wyczyścić i nasmarować wtedy na dłużej jest spokój, samo psiknięcie nie pomoże na zbyt długo a jak psikniesz po całym silniczku to dodatkowo na wirniku będzie się oblepiał kurz i brud. Wymontowanie nie jest trudne, wystarczy odkręcić konsolę środkową i już jest dostęp do sprawcy odgłosów.
    1970 cm z sekwencyjnym wtryskiem LPG. Wolę pchać moją Alfę niż jeździć VW!!

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Tak mi rzuciło się w słuch i oczy w tym filmiku. Do ilu za pierwszym przygazowaniem poszło, do 4RPM?
    Dla zimnego (nie rozgrzanego, z temperaturą <70, a najlepiej na w pełni rozgrzanym = 90) silnika, takie "rev"owanie, czyli gazowanie nie za bardzo służy.

    Cytat Napisał Instrukcja_obslugi Zobacz post
    Ruszać powoli, utrzymywać średnie obroty silnika, unikać gwałtownych przyspieszeń.- Nie obciążać silnika podczas pierwszych kilometrów,
    odczekać aż płyn chłodzący silnik osiągnie temperaturę 50' - 60'C.
    Ostatnio edytowane przez adam.st ; 02-12-2011 o 17:56

  8. #8
    Arturr
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki.

    Adam.st - napewno masz rację, taki głupi nawyk mi się wdał ostatnio własnie. Obiecuję poprawę

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 16:35
  2. Pukanie po włączeniu zapłonu
    Utworzone przez vtunerek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 21:00
  3. 12V po włączeniu zapłonu
    Utworzone przez devon58 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-10-2010, 16:07
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 09:30
  5. dziwny problem po włączeniu klimy ....
    Utworzone przez cezary156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-05-2009, 09:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory