Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Długie odpalanie 156 1.9jtd 8v 115km

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar marcin_ldz
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.75 Tbi QV
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinc Zobacz post
    Spróbuj jeszcze jak rano odpalasz przekręcić parę razy kluczyk (3-4 razy) do pozycji w której załączy się pompa paliwa i dopiero odpalić. Jak ruszy od razu, to znak że coś nie tak z pompą i cofa się paliwo. U mnie jest ten sam problem, ale jeszcze nie miałem czasu się tym zająć...
    Tym sposobem juz probowalem i niestety nie dawalo to zadnego rezultatu, odpalal tak samo. Zakupilem dzis pompe wysokiego cisnienia i jutro ja zamieniam wiec bede cos wiecej wiedzial czy bylo to dobrze trafione czy pudlo...

  2. #12
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_ldz Zobacz post
    Tym sposobem juz probowalem i niestety nie dawalo to zadnego rezultatu, odpalal tak samo. Zakupilem dzis pompe wysokiego cisnienia i jutro ja zamieniam wiec bede cos wiecej wiedzial czy bylo to dobrze trafione czy pudlo...
    Czy cofa się paliwo akurat łatwo sprawdzić. Wystarczy dmuchnąć do przewodu paliwowego wychodzącego z pompy z baku. Jeśli się da to zawór zwrotny nie trzyma ciśnienia. U mnie, co prawda w TS-ie, ale miałem z tym problem. Rano ciśnienie na listwie było zerowe. Wymieniłem oring na zaworze zwrotnym i po kłopocie. Koszt 50gr. ale trochę dłubania jest.

  3. #13
    viruskill
    Gość

    Domyślnie

    mi odpala szybko samochód i gaśnie za drugim razem zapala i chodzi już bez problemu ale dymi na biało przez pierwsze 2 km jak odróżnić gęstą parę wodną od uszkodzonych wtrysków że dymi na biało ?

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Mam ten sam problem,za radą znajomego z serwisu diesli dzisiaj rano robiłem na zimno próbę przelewową z jednoczesnym pomiarem ciś paliwa na listwie. Okazało się, że na przelewie 2 wtryskiwaczy pojawiło się sporo paliwa ( przy kręceniu rozrusznikiem, póki na listwie nie będzie ciś w granicach 200bar nie powinno być paliwa), na listwie w/g mojego laptopa było 100 bar.Auto odpaliłem i na dokładną diagnozę przyczyny (w/g mnie wtryski) oddałem samochód do zakładu znajomego i jutro jak będzie wiadomo co co go boli napiszę

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Mi Audi 1.8T jakoś ochoczo przestało palić od kilku dni wczoraj pojechałem na kompa. Błąd czujnika polozenia wału reset błedu i nic sie nie zmieniło. Dzisiaj wymiana i pali ochoczo
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  6. #16
    ciawesik1988
    Gość

    Domyślnie

    Witam!
    Tak jak Wy mam ten sam problem. 2 dni temu wymiana świec i filtra paliwa na nowe a dziś rano... klapa, dopiero za trzecim razem odpaliła a po pracy bez problemu
    Czekam z niecierpliwością na wasze odpowiedzi. Mam nadzieję że uda się rozwiązać problem

  7. #17
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciawesik1988 Zobacz post
    Witam!
    Tak jak Wy mam ten sam problem. 2 dni temu wymiana świec i filtra paliwa na nowe a dziś rano... klapa, dopiero za trzecim razem odpaliła a po pracy bez problemu
    Czekam z niecierpliwością na wasze odpowiedzi. Mam nadzieję że uda się rozwiązać problem
    W przypadku diesla wraz ze spadkiem temperatury daje znać o sobie zużycie silnika. To też może powodować problemy z odpalaniem. A świece żarowe sprawdzaliście?

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar marcin_ldz
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.75 Tbi QV
    Postów
    116

    Domyślnie

    Wiec tak w srode wymienilem pompe wysokiego cisnienia na inna bo moja troszke sie pocila, ciekla, nie bylo to problematycznie zajelo mi 2 godzinki bez demontazu rozrzadu, odpalila wszystko ladnie pracuje... Dzis rano wsiadam do autka, przekrecam kluczyk, podgrzewam swiece i ... Alfa odpala od strzala Czyli w moim przypadku byla postawiona poprawna diagnoza ze to pompa jest trafiona... Doszlismy do tego po sprawdzeniu wtryskow metoda przelewowa, po podpiecie rano kompa cisnienie roslo, roslo i odpalila dopiero jak osiaglo ok 120 bar wiec mechanik stwierdzil od razu ze pompa po nocy nie daje od razu takiego cisnienia... Wymieniona i na razie jest wszystko w jak najlepszym porzadku i mam nadzieje ze dlugo tak pozostanie Wnioskujac z tego sprawdzccie koledzy w siebie pompy i najlepiej rowniez podlaczcie rano autka pod kompa i jezeli objawy te same to moze bedzie to tak jak w moim przypadku pompa wysokiego cisnienia...

  9. #19
    Jazz
    Gość

    Domyślnie

    U mnie to jest na pewno to. Można wiedzieć jaki jest koszt pompy wysokiego ciśnienia i czy kupowałeś nową czy używaną? Z drugiej strony to szkoda, że nie wiadomo, który z elementów pompy się zużył i za to odpowiadał.

  10. #20
    ciawesik1988
    Gość

    Domyślnie

    Ja też jestem ciekaw ceny tej pompy. Mam nadzieje że nie jest zbyt droga bo ostatnio trochę w remont belli włożyłem

Podobne wątki

  1. 147 2002 1.9jtd 115km
    Utworzone przez alfabetyczny w dziale Samochody
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 21:40
  2. AR 1.9JTD 105KM+wysokie ciśnienie paliwa+odpalanie autka
    Utworzone przez Lukas-182 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 16:37
  3. 1.9jtd 115KM Pomocy!!!!
    Utworzone przez patigang w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 22:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory