Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: Długie odpalanie 156 1.9jtd 8v 115km

  1. #21
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    czyli jednak sie udało i tak jak myslałem, za słabe cisnienie w układzie.

  2. #22
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    czyli jednak sie udało i tak jak myslałem, za słabe cisnienie w układzie.
    Fajnie że masz kłopot z głowy. Ciekawi mnie tylko dlaczego pompa wysokiego ciśnienia po nocy nie dawała od razu odpowiedniego ciśnienia? Może ktoś wie?

  3. #23
    Krzysiek82
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Mam ten sam problem,za radą znajomego z serwisu diesli dzisiaj rano robiłem na zimno próbę przelewową z jednoczesnym pomiarem ciś paliwa na listwie. Okazało się, że na przelewie 2 wtryskiwaczy pojawiło się sporo paliwa ( przy kręceniu rozrusznikiem, póki na listwie nie będzie ciś w granicach 200bar nie powinno być paliwa), na listwie w/g mojego laptopa było 100 bar.Auto odpaliłem i na dokładną diagnozę przyczyny (w/g mnie wtryski) oddałem samochód do zakładu znajomego i jutro jak będzie wiadomo co co go boli napiszę
    Mam rozumieć, że wtyczki odłączone od wtryskiwaczy przy odpalaniu silnika czy normalnie na pracującym silniku? Bo u mnie przy próbie na odłączonych wtryskach pojawia się właśnie paliwo na powrotach, a to raczej tak nie powinno być...

  4. #24
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar marcin_ldz
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.75 Tbi QV
    Postów
    116

    Domyślnie

    Pompe kupilem uzywana z gwarancja miesieczna, wyniosla mnie 300zł. Po rozmowie z kolegami z serwisu dowiedzialem sie ze w granicach 300-350zł to jest najsensowniejsza kwota bo wiecej nie ma sensu dawac. Mozna ja oczywiscie tez zregenerowac ale mnie zalezalo na sprawdzeniu czy to jej wina i nawet nie dowiadywalem sie jaki to koszt, uszczelki w Bosch-u kosztuja ok.70zł a wymienic zawsze mozna samemu jezeli mamy mozliwosci i troche umiejetnosci. Ja mysle ze zakupie uszczelki i swoja stara uszczelnie. Tylko jak cos to pamietajcie ze do 1.9 8V sa 2 rodzaje pomp ja mialem ta z koncowka numeru 007. Jeżeli macie jakies pytania to chetnie odpowiem....

    ---------- Post added at 16:33 ---------- Previous post was at 16:28 ----------

    Cytat Napisał Krzysiek82 Zobacz post
    Mam rozumieć, że wtyczki odłączone od wtryskiwaczy przy odpalaniu silnika czy normalnie na pracującym silniku? Bo u mnie przy próbie na odłączonych wtryskach pojawia się właśnie paliwo na powrotach, a to raczej tak nie powinno być...
    Kolego sprawdzasz najlepiej na zimnym silniku odpalonym rano. Podlanczasz pod koncowki kazdego z wtryskow wezyki z np.strzykawkami na koncu i patrzysz jak szybko sie zapelniaja(najpierw podlanczasz pozniej odpalasz auto). Paliwo na powrotach bedzie ci sie pojawiac na odlaczonych wtryskach zawsze tylko chodzi o to ktora z menzurek, strzykawek bedzie odbiegala od reszty (bedzie sie szybciej zapelniac) to wlasnie ten wtrysk leje.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 sportwagon 2.4 jtd 150 km
    Postów
    10

    Domyślnie

    Hej.
    U mnie było tak, że podczas rozruchu ciśnienie osiągało tylko około 130 bar i 2.4 nie odpalał. Już miałem w oczach zrzucanie pompy, wtryski itd. Co się okazało. Wężyk między filtrem a pompą CR był przetarty przy obejmie. Nie było wycieku paliwa, ale musiał się zapowietrzać. Po wymianie silnik przestał kopcić na zimnym, zauważalny przyrost mocy (wcześniej się coś dławił, ale myślałem że przez EGR). No i najważniejsze że odpala

Podobne wątki

  1. 147 2002 1.9jtd 115km
    Utworzone przez alfabetyczny w dziale Samochody
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 21:40
  2. AR 1.9JTD 105KM+wysokie ciśnienie paliwa+odpalanie autka
    Utworzone przez Lukas-182 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 16:37
  3. 1.9jtd 115KM Pomocy!!!!
    Utworzone przez patigang w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 22:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory