Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 88

Temat: Wachacze VEMA... porażka?

  1. #1
    Daniel156SW
    Gość

    Domyślnie Wachacze VEMA... porażka?

    Poszła guma na swożniu dolnego wachacza po 20 000 km na autostradach 80%... Narazie nic nie stuka jest ok, ale co będzie nie wiem, opłaca sie to regenerować czy poczekać aż wachacz padnie i kupić nowy?

    Tak w ogóle to mam małą radę od serca z własnego doświadczenia z Alfą, nie kupujcie zamienników jeżeli nie musicie! bo nie warto "oszczędzać", nie byłem zadowolony z ŻADNEGO jaki kupiłem!

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Z pękniętą osłoną gumową swożnia raczej długo nie pojeździsz, bo przegub szybko dostanie luzu. Moim zdaniem warto wymienić osłonę, koszt niewielki, a wahacz będzie jeszcze długo służył.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    A może by tak stać się "upierdliwym" i go po prostu zareklamować?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    smuz
    Gość

    Domyślnie

    Nie widze problemu w wymianie gumy sworznia.jak kupilem swoje to okazało sie ze jedena guma byla przecieta opaska sprezysta zalozona na gume wymienilem na starla cala to zaden problem a zachodu z reklamacja bedziesz mial duzo i auto przestanie jezdzic na tydzien dwa lepiej wymien sam poswiec godzine i spokoj.gume mozesz wziac ze starego wachacza jesli je masz

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar Mario 145
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.4 TS
    Postów
    11

    Domyślnie

    Ja jestem po udanej reklamacji właśnie wahacza VEMY. Musiałem co prawda wymienić wadliwy wahacz na inny zakupiony przeze mnie i oddałem ten wadliwy w którym poszedł sworzeń po przejechaniu niespełna 1500 km.Trwało to trzy tygodnie ale zwrócili mi kasę choć nie ukrywam że myślałem że będą ściemniać że to moja wina i reklamacji nie uznają. Dowiedziałem się też że nie jestem jedyny który ma problemy z wadliwymi wahaczami tej firmy.Teraz wsadziłem jakiegoś Fasta badziewie straszne ale zważywszy na cenę oryginału w którą wchodzi cena czterech podrób i jakość polskich dróg myślę że jest to optymalne rozwiązanie w tym temacie
    z Włoch

  6. #6
    Daniel156SW
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za porady, cieszę sie że idzie kupic tę gumę.. Moge ją dostac w sklepie z włoszczyzną?Czy trzeba zamawiac np na allegro ?
    Ciekawe ile wytrzymuje oryginał? Może sie opłaca bo Vema chyba 350zł a org 450zł..

    Reklamowac nie moge bo rachunek posialem i nie mam czasu :S

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Wierzba
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TCT i AR Spider 916 2.0 TS
    Postów
    186

    Domyślnie

    Hej
    ja się zastanawiałem ostatnio czy zamiennik czy oryginał- wybrałem jednak oryginal- ALE to tylklo i wylacznie dlatego że mam pewnośc realizacji gwarancji w moim warsztacie.

    Co do zamienników słyszałem że Vema z allegro nie ma nic wspólnego z oryginalna Vemą.
    Najleszy z allegro jest ponoć FAST i OCAP - no i popatrzcie dokładnie mozna znalezc TRW/oryginal (TRW jest na rowni z oryginalem- ponoc- idzie na pierwszy montaż) za 320-350 zł więc nie tak źle

    pozdrawiam
    “You cannot be a true petrolhead until you’ve owned an Alfa Romeo – it’s like having really great sex which leaves you with an embarrassing itch.” – Jeremy Clarkson

  8. #8
    J@rek
    Gość

    Domyślnie Re: Wachacze VEMA... porażka?

    Cytat Napisał Daniel156SW
    Poszła guma na swożniu dolnego wachacza po 20 000
    Nie dziwię się mechanikom, ze nie każdy chce naprawiać te auta.
    Naprawdę jakieś zdecydowanie nietypowe i skomplikowane elementy składają się na ten samochód.
    Utwierdzam się w przekonaniu, zresztą szeroko lansowanym na forach ar, że alfy nie są dla każdego.

  9. #9
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie Re: Wachacze VEMA... porażka?

    Cytat Napisał J@rek
    Utwierdzam się w przekonaniu, zresztą szeroko lansowanym na forach ar, że alfy nie są dla każdego.
    lepiej późno niż wcale... Calibra czy Golf to też nie auta dla każdego choć jeszcze niedawno twierdziłeś że AR to marka jak każda inna... widać progres...

  10. #10
    J@rek
    Gość

    Domyślnie Re: Wachacze VEMA... porażka?

    Cytat Napisał obserwator737
    Cytat Napisał J@rek
    Utwierdzam się w przekonaniu, zresztą szeroko lansowanym na forach ar, że alfy nie są dla każdego.
    lepiej późno niż wcale... Calibra czy Golf to też nie auta dla każdego choć jeszcze niedawno twierdziłeś że AR to marka jak każda inna... widać progres...

    Taaaaaaaaaaa........... widać progres.

    Szkoda mi słów.

Podobne wątki

  1. Po wymianie rozrządu- PORAŻKA....
    Utworzone przez starnaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 10:44
  2. Świece Brisk- porażka
    Utworzone przez dbh w dziale 156
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 16:35
  3. [156] wachacze dolne przod VEMA za 175zl?
    Utworzone przez bmw535i89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2008, 14:41
  4. Parowanie szyb AR 156 - porażka
    Utworzone przez mrutyś w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 24-11-2007, 17:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory