Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: POMOCY JTD po wymianie pomy cr nie chce odpalic !!!

  1. #1
    gacor222
    Gość

    Domyślnie POMOCY JTD po wymianie pomy cr nie chce odpalic !!!

    Wita jestem tu nowy
    mam problem który mnie już dobija
    alfa 156 jtd 2002 r 115 koni latała pięknie aż do czasu gdy po dużym postoju paliła tylko na Plak
    po diagnozie jaka stwierdził elektryk za niskie cisnienie na listwie podczas rozruchu .. po odpaleni na wolnych obrotach 300bar .. zero dymów mocny samochód itd
    po czasie już nawet ciepła nie paliła .. podmieniane z auta kolegi które pali ładnie regulatory cisnienia na listwie czujniki itd żadnych rezultatów jedna dziwną rzeczą jest to ze po przeczyszczeniu swojego regulatora auto z kilka razy zapali na kluczyk .. a później to samo tylko na Plak .. wystarczy troszkę psyknąć i od szczała stara pompa była troszke mokra wiec ją uszczelniłem (komplet uszczelniaczy boch ) i zadnej poprawy auto po odpaleniu oczywiscie z palka jeździ bez zarzutów .. no ale w koncu sie wkurzyłem
    wymieniłem pompę na inną którą kolega wymontował z anglika 100% spawna (auto paliło jeździło ok) i teraz całkowita klapa .. wogóle nie leci paliwo podczas kręcenia na listwę nie odpala nawed z Palaka(cos tam łapie ale tylko podczas podawania plaka) .. dodam ze pompka paliwa w baku sprawna ..
    i co wy na to ???

    ---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:45 ----------

    dodam ze na oryginalnej pompie nie miałem tabliczki z numerem .. ta co zamontowałem ma końcówkę 007
    była ze 105 konnego silnika

  2. #2
    Jazz
    Gość

    Domyślnie

    Kolego przykra sprawa,ale po konfrontacji z podobnym problemem okazało się, że po prostu akumulator się skończył i nie było odpowiedniego "kopa" (za małe obroty) i pompa nie była w stanie napompować tyle ile trzeba, by komputer w ogóle podał paliwo do cylindrów. Swoją drogą zmień elektryka, bo 300 bar to normalne ciśnienie na listwie na biegu jałowym w tym silniku.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    a zmieniałeś całą pompę? razem z regulatorem?
    Może gdzieś się Tobie zapowietrzyła?
    A może być faktycznie jak Jazz pisze za słaby aku. Tez raz tak miałem, niby aku kręcił ale bella nie chciała odpalić dopiero prostownik na 15 min i szok na strzała odpaliła

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Zrobiliście podstawowy błąd zaczynając od wymiany pompy- najtrwalszego elementu układu paliwowego. Należało i nalezy zrobić próbę przelewową na zimnym silniku(było opisywane)Jeżeli wtryski za dużo paliwa dają na przelew to najlepsza pompa "na rozruszniku" nie wytworzy 300Bar, a tyle po ok. 3 obrotach wału powinno być na listwie. Te 300 na wolnych obr. jak pisze kolega jest Ok.
    Jeśli chodzi o odpowietrzanie to przy szczelnym układzie paliwowym po kilkukrotnym włączeniu zapłonu sam się odpowietrza
    Ostatnio edytowane przez kaz156 ; 13-12-2011 o 09:52

  5. #5
    gacor222
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    nie dodałem ze test przelewowy wykonałem i na zimnym silniku po 3-4minutach .. w wszystkich miarkach miałem po równo ropy gdzieś 50 ml
    aku nie wchodzi w grę bo zakładany był nowy .. ładowałem m prostownikiem itd
    próbowałem dzisiaj z determinacji na biegu ciąłem go z kilometr ..nie zapalił zaświecił sie check a po odkręceniu przewodu dochodzącego do listwy pokazało sie jakieś paliwo ale niewielka ilość .. no i klapa nie wiem czy z powrotem nie bede musiał starej zamontować ... albo zawiesc ją do pompiarza na sprawdzenie czy jest ok... tylko to mnie dziwi że ta nowa nie chce podawać paliwa ,, morze cos sie w niej zatkało ... różnice pomiędzy nimi zauważyłem tako ze oryginalna miała regulator ciśnienia zakończony siateczką .. a ta co zamontowałam miała tylko dziurkę .. ale już próbowałem zamieniać te je miedzy nimi i nic ?>>>

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Milicz
    Auto
    jest 156 1,9 power by Cinek 177KM ----> GT power by Cinek 188KM / 380Nm ;-)
    Postów
    1,262

    Domyślnie

    a pompa w zbiorniku? odkręć przewody dopływowe przy filtrze i przekręć kluczyk, zobacz czy pompa podaje

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał gacor222 Zobacz post
    Witam
    nie dodałem ze test przelewowy wykonałem i na zimnym silniku po 3-4minutach .. w wszystkich miarkach miałem po równo ropy gdzieś 50 ml
    aku nie wchodzi w grę bo zakładany był nowy .. ładowałem m prostownikiem itd
    próbowałem dzisiaj z determinacji na biegu ciąłem go z kilometr ..nie zapalił zaświecił sie check a po odkręceniu przewodu dochodzącego do listwy pokazało sie jakieś paliwo ale niewielka ilość .. no i klapa nie wiem czy z powrotem nie bede musiał starej zamontować ... albo zawiesc ją do pompiarza na sprawdzenie czy jest ok... tylko to mnie dziwi że ta nowa nie chce podawać paliwa ,, morze cos sie w niej zatkało ... różnice pomiędzy nimi zauważyłem tako ze oryginalna miała regulator ciśnienia zakończony siateczką .. a ta co zamontowałam miała tylko dziurkę .. ale już próbowałem zamieniać te je miedzy nimi i nic ?>>>
    mógłbyś napisać jak rozwiązałeś problem z pompą?. Starsze regulatory różnią się od nowszych właśnie tym, że nie mają filtra (siatki), ale zas. działania w obu jest ta sama.

Podobne wątki

  1. Pomocy grzeje sie i na ciepłym nie chce odpalic.
    Utworzone przez macio0104 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-04-2013, 09:25
  2. Pomocy nie chce odpalic
    Utworzone przez RudolfH w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 15:36
  3. [156] Nie chce odpalic JTD
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-09-2008, 20:10
  4. [145] Po wymianie uszczelki nie chce odpalic, czyzby alarm?
    Utworzone przez Big Foot w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-06-2008, 12:46
  5. [156] 1.6 sw, nie chce odpalic gaśnie :((( POMOCY :(((
    Utworzone przez under28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-03-2008, 19:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory