Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: problem ze sprzęgłem

  1. #1
    beziorek
    Gość

    Domyślnie problem ze sprzęgłem

    witam i prosze o pomoc moj problem polega na tym ze podczas zmiany biegu czuje ze sprzęgło do konca sie nie wysprzęgla i czuje opór na skrzyni biegow sprzegło łapie okolo polowy wysokosci to jeszcze nie powinno byc do wymiany aha dodam ze dosc ciezko wciska sie pedal na calej wysokosci z gory wielkie dzieki za pomoc pozdrawiam beziorek

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Niestety sprzęgło prawdopodobnie wkrótce do wymiany, padnie w jednej chwili a jaki ma przebieg?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar johnytoomala
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    alfa 156 1,9jtd 8v 115 km sw 2004 ,alfa 159 1,9jtdm 120km,2006
    Postów
    32

    Domyślnie

    stary sposób na sprawdzenie sprzęgła , ręczny na maxa piąty bieg i powoli puszczaj sprzęgło jak zgaśnie to jeszcze pochodzi jak silnik będzie chodził to sprzęgło się ślizga i do wymiany , pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Opel Vectra B, Alfa Romeo 156, 1,6 TS
    Postów
    246

    Domyślnie

    Cytat Napisał beziorek Zobacz post
    witam i prosze o pomoc moj problem polega na tym ze podczas zmiany biegu czuje ze sprzęgło do konca sie nie wysprzęgla i czuje opór na skrzyni biegow sprzegło łapie okolo polowy wysokosci to jeszcze nie powinno byc do wymiany aha dodam ze dosc ciezko wciska sie pedal na calej wysokosci z gory wielkie dzieki za pomoc pozdrawiam beziorek
    Z Twojego opisu wynika że tarcza sprzęgła jest raczej ok skoro bierze w połowie. Coś niedobrego może się za to dziać albo z wysprzęglikiem albo z dociskiem sprzęgła albo z łożyskiem oporowym

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ExO
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 2.5 V6
    Postów
    415

    Domyślnie

    A ja powiem tak: Dup, dupa, dupa ;p żadny docisk, żadne łożysko, żadna tarcza.

    Temat sprzęgła przerobiłem od A-z w swoim aucie.

    Pierw strasznie ciężko chodziło i delikatnie się ślizgało. Wymieniłem sprzęg i wysprzęglik.
    Pedał mi się od czasu do czasu zacinał,. że nie mogłem go w ogóle wcisnąć. Doszedł również luż w górnej części sprzęgła. Z mechanikiem wnioskowaliśmy, że może z dociskiem coś się dzieje, ale nie chciałem zrzucać skrzyni, więc zaryzykowałem 160zł na nowa pompkę pedału sprzęgła. Wszystkie problemy jak ręką odjął. I to samo polecam Tobie.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    beziorek, czujesz jakieś przeskoki na pedale sprzęgła ? nie zdarzyło ci sie że został w połowie ? i wracał ale po podciągnięciu nogą ?
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ExO Zobacz post
    A ja powiem tak: Dup, dupa, dupa ;p żadny docisk, żadne łożysko, żadna tarcza.

    Temat sprzęgła przerobiłem od A-z w swoim aucie.

    Pierw strasznie ciężko chodziło i delikatnie się ślizgało. Wymieniłem sprzęg i wysprzęglik.
    Pedał mi się od czasu do czasu zacinał,. że nie mogłem go w ogóle wcisnąć. Doszedł również luż w górnej części sprzęgła. Z mechanikiem wnioskowaliśmy, że może z dociskiem coś się dzieje, ale nie chciałem zrzucać skrzyni, więc zaryzykowałem 160zł na nowa pompkę pedału sprzęgła. Wszystkie problemy jak ręką odjął. I to samo polecam Tobie.
    Mocny tekst, rozumiem że zrekompensujesz koledze wydatek jak to nie będzie pompka?
    Kolego beziorek, u mnie było tak samo ale jeszcze bez uślizgu, wymieniłem kompletne sprzęgło i przesmarowałem dobrze dźwignie docisku i pedał chodzi jak ze wspomaganiem.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar artur76
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    166 V6
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał johnytoomala Zobacz post
    stary sposób na sprawdzenie sprzęgła , ręczny na maxa piąty bieg i powoli puszczaj sprzęgło jak zgaśnie to jeszcze pochodzi jak silnik będzie chodził to sprzęgło się ślizga i do wymiany , pozdrawiam
    A u mnie się nie ślizgało i padło, co Ty na to?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    Rozlatuje się docisk

  10. #10
    beziorek
    Gość

    Domyślnie

    ostatnio pekneła mi ćwiara (250 tyś) pedal ani sie nie zacina ani nie przeskakuje tarcza tez sie nie slizga powiedzcie mi czy duzo jest roboty ze sciagnieciem skrzyni w alfie a moze ktos juz to robil i jest jakis opis no i tak w ogole to ile taka przyjemnosc bedzie nie kosztowala za komplet tarcza docisk i łożysko

Podobne wątki

  1. problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez puszuszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 14:39
  2. [146] Problem ze sprzęgłem.
    Utworzone przez ecu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 19:01
  3. Problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez dartvader w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 10:39
  4. Problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez xCinek w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 16:42
  5. problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez kubat w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-08-2009, 12:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory