Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: Otwarcie zaowru EGR

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Nowy
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    polska
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    GT ma bardziej otwarty EGR niż 147 16V. Jeśli dawka paliwa będzie niska przy przegazowaniu, a pewno będzie, bo obciążenie jest prawie żadne, to będzie się kręciło w okolicach 40%.
    To się sprawdza przy obciążeniu robiąc logi. Chyba, że są objawy są jednoznaczne, a tutaj kolega tylko stwierdza, że rośnie do ok 40%

    - - - Updated - - -

    Proszę bardzo. Oto sprawny EGR w GT na postoju:

    Załącznik 117754
    U mnie tak to mniej więcej wygląda. Z tą różnicą, że zaczyna od 1% a nie 3,99% i wartości są niższe o kilka procent. Może dlatego, że mam CF3 (Data produkcji: 24.12.2003 r.). Zrobię jeszcze logi pod obciążeniem. Dzięki!

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    W starszych kontrolerach EDC16 jest 0 lub 1% przy zamknięciu.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Słupsk,Wrzeście
    Auto
    156 2,4 JTD 136KM, AR159 SW 1,9 JTDm 150KM był DRIWTOWÓZ 1,6 GSI
    Postów
    458

    Domyślnie

    Czyli potwierdza się że otwiera się przy dodaniu gazu a dlaczego? Ktoś nazwał to tak trendy "zawór recyrkulacji spalin" i ma w tym racje, ekolodzy się cieszą. Druga racja to sztuczne zwiększenie ciśnienia w komorze spalania a następnie na wydechu żeby rozkręcić turbo co też oszczędza paliwo bo auto się normalnie rozpędza. Ktoś powie że to bzdura bo wtedy turbo będzie pompować do wydechu, taka sama jak to że woda płynie pod górę.

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    To jest jego pozycja spoczynkowa. Przy dodawaniu gazu się ZAMYKA. Np. w 147/156 16V jest od początku otwarty. Nie ma pozycji wyłączonego sterowania.
    Z tym sztucznym ciśnieniem do ruszenia turbo, oszczędzaniem paliwa, to jakieś niestworzone rzeczy wymyślasz.
    Zajrzyj do jakiejś literatury na temat EGR
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    147 1.9 JTDm 937 A3.000
    Postów
    30

    Domyślnie

    Podpinam się do tematu, auto to co prawda Alfa 147 1.9 8V 120KM, poliftowa, ale problem podobny, EGR otiwera się przy dodawaniu gazu, co skutkuje przerywaniem i ogólnym zamuleniem pojazdu. Problem występuje głównie na rozgrzanym silniku, dopóki nie osiągnie 90 stopni, zachowuje się poprawnie.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ozU7uJP.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	93.4 KB
ID:	265269

    Help!
    Attached Files Attached Files

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar aarti7
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Miechów Małopolska
    Auto
    159 1.9jtdm 136km
    Postów
    108

    Domyślnie

    Zaslepic i wyłączyć programowo lub nowy egr, czyszczenie na długo nie pomorze.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    147 1.9 JTDm 937 A3.000
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał aarti7 Zobacz post
    Zaslepic i wyłączyć programowo lub nowy egr, czyszczenie na długo nie pomorze.
    Ok, a czy winowajca może być wtyczka od EGR? Ostatnio trochę ją przeczyściłem płynem IPA i według wykresów MES'a EGR pięknie zamykał się przy dodawaniu gazu. Później trochę go znowu przymuliło i aktualnie auto znowu ledwo się toczy. W bonusie dostałem dwa błędy: EGR P0401 (występował już wcześniej) i błąd przepływki P010f

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar aarti7
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Miechów Małopolska
    Auto
    159 1.9jtdm 136km
    Postów
    108

    Domyślnie

    Też to właśnie przerabiam, bląd przeplywki będzie spowodowany tym że nie zgadzają się masy powietrza oczekiwane i zmierzone a winowajca jest prawdopodobnie egr który niedomaga. Ja będę zaslepial egr tylko w moim przypadku aby całkiem zaslepic niezbędne jest wyłączenie programowe.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    147 1.9 JTDm 937 A3.000
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał aarti7 Zobacz post
    Też to właśnie przerabiam, bląd przeplywki będzie spowodowany tym że nie zgadzają się masy powietrza oczekiwane i zmierzone a winowajca jest prawdopodobnie egr który niedomaga. Ja będę zaslepial egr tylko w moim przypadku aby całkiem zaslepic niezbędne jest wyłączenie programowe.
    Czekaj czekaj, a to nie jest przypadkiem na odwrót - przepływomierz steruje pracą pozostałych podzespołów odpowiedzialnych za spalanie paliwa? Poza tym u mnie błąd przepływomierza był, a w MES masy idealnie współgrają. Mój mechanik twierdzi, że przez walniętą przepływkę, EGR nie będzie pracować tak jak powinien. Turbina z resztą też. Błędy przepływki to chyba nie tylko masa powietrza oczekiwana i zmierzona, a z tego co wykopałem w internecie, to konkretnie chodzi o elektrykę przepływomierza, czyli odchylenia od pożądanych napięć prądu na przepływomierzu. Wszyscy z problemami z JTD kopią głęboko, winią EGR, turbiny, a tymczasem problem może leżeć zaraz za filtrem powietrza.

    W sumie mamy jedno z dwóch - za mało paliwa, lub za mało powietrza. Z elementami podającymi paliwo problemów raczej nie ma w moim aucie, EGR miewał swoje humorki ale suma sumarum jest sterowany na podstawie danych z przepływki, turbina też wygląda ładnie. Po wypłacie kupuję jakiś tani zamiennik i testuję jak auto będzie jeździć na innej przepływce. Nie wiem jak w 156, ale w mojej 147 przepływka regularnie pływa w oleju z turbiny (ze względu na ulokowanie), więc nie zdziwiłbym się że coś jej dolega.
    Ostatnio edytowane przez AndrzejB ; 21-01-2020 o 22:57

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    To jest jego pozycja spoczynkowa. Przy dodawaniu gazu się ZAMYKA. Np. w 147/156 16V jest od początku otwarty. Nie ma pozycji wyłączonego sterowania.
    Z tym sztucznym ciśnieniem do ruszenia turbo, oszczędzaniem paliwa, to jakieś niestworzone rzeczy wymyślasz.
    Zajrzyj do jakiejś literatury na temat EGR
    Czy zaślepienie EGR może mieć wpływ na zmniejszenie się momentu obrotowego? I pytanie które budzi wątpliwości na wielu forach, czy po zaślepieniu EGR zmieni się radykalnie zapach spalin? Jaka jest strategia działania EGR na sterowniku EDC16C39 CF4? Czy po jakimś czasie pracy silnika na wolnych obrotach zawór EGR się zamyka?

Podobne wątki

  1. Awaryjne otwarcie maski FL
    Utworzone przez Melasss w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-08-2015, 13:39
  2. [MiTo] Mito awaryjne otwarcie maski
    Utworzone przez yogi_ow w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 20:25
  3. [156] Otwarcie zaworu przepustnicy?
    Utworzone przez Remi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-06-2013, 12:50
  4. Otwarcie sezonu z BMW grudziądz
    Utworzone przez fazzi55 w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 03-05-2013, 09:43
  5. [159] Otwarcie elektrozaworu przepustnicy
    Utworzone przez deltahfmk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-04-2012, 18:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory