Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Przewod od wspomagania kieorwnicy

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Piotras
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 2.5 \6/
    Postów
    529

    Domyślnie Przewod od wspomagania kierownicy 156 2.5

    Mam takie pytanie czy wymienial ktos przewod od wspomagania kieorwnicy ten kotry jest przykrecony sorba przy maglownicy? jak go zdemontowac bez rozbierania pol auta wlasnie dzis mi strzel a tam jest taki dostep jak do dziewicy wydaje mi sie ze bez demontazu skrzyni nic sie nie poradzi moze ktos mial z tym doczynienia? lub moze ktos by mogl mi pomoc rozwiazac ten problem kanla itp. bym mial jak cos

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest w przypadku silnika 2,5, ale przy 2,0 dostęp do przewodów jest po opuszczeniu belki zawieszenia. Dostęp co prawda ograniczony, ale w zupełności wystarczy aby zmienić przewód. Powodzenia

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Kolego, mówisz o tym przewodze gumowym co idzie przy lewym kole do góry potem?

    Jeśli o ten chodzi, bo mi też szlag go trafił jakiś czas temu, to dostęp jest możliwy po zdjęciu koła i częściowo osłony nadkola jak masz. Trzeba sobie odczepić górny wężyk , do maglownicy z kluczem 19 się dostaniesz od strony koła też. Mało miejsca jest, ale operacja możliwa do wykonania na podnośniku gołymi rękami.
    Odkręcasz krócieć od maglownicy, zakładasz tam nowy wąż gumowy ciśnieniowy i dajesz nową opaskę gwintem na zewnątrz. Przykręcasz do magla znowu i potem docinasz na długość tak, żeby przypasowało do górnego wężyka.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Piotras
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 2.5 \6/
    Postów
    529

    Domyślnie

    no wlasnie o tym co jest na klucz 19 wydaje mi sie ze bez opuszczenia belki o storny kola niema szas go odkrecic bardzo ciasno tylko jak opuszcze belke to przeciez silnik i skrzynia mi opadnie?

    ---------- Post added at 11:26 ---------- Previous post was at 10:34 ----------

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    Kolego, mówisz o tym przewodze gumowym co idzie przy lewym kole do góry potem?

    Jeśli o ten chodzi, bo mi też szlag go trafił jakiś czas temu, to dostęp jest możliwy po zdjęciu koła i częściowo osłony nadkola jak masz. Trzeba sobie odczepić górny wężyk , do maglownicy z kluczem 19 się dostaniesz od strony koła też. Mało miejsca jest, ale operacja możliwa do wykonania na podnośniku gołymi rękami.
    Odkręcasz krócieć od maglownicy, zakładasz tam nowy wąż gumowy ciśnieniowy i dajesz nową opaskę gwintem na zewnątrz. Przykręcasz do magla znowu i potem docinasz na długość tak, żeby przypasowało do górnego wężyka.

    ale widze ze ty tez ma 2.5 v6 wiec wychodzi na to ze sie da musze ugrysc ten temat na spokojnie przeciez nie postawie pod plot z powodu wezyka

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Kolego, naprawiałem to na stacji benzynowej w deszczu, mając do dyspozycji kilka kluczy, śrubokręt, scyzoryk i odcięty z instalacji LPG kawałek węża.

    Na spokojnie, ściągnij koło i co Ci tam jeszcze zasłaniać będzie, skręć kierownicę na maxa w prawo, zrobi się nieco miejsca. Pomoże w wymianie gięta pod kątem 90 stopni oczkowa 19 krótka, płaska 19 też krótka. Możesz też od góry próbować, zobacz jak lepiej klucz podejdzie. Najważniejsze są pierwsze dwa obroty, potem palcami odkręcasz już bez problemu. Na spokojnie podejdź do sprawy i wszystko się uda.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Piotras
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 2.5 \6/
    Postów
    529

    Domyślnie

    z gory niema szans patrzylem wczoraj masa kabli wezykow itp. srobe widac ale nic pozatym jutro zobacze to na spokojnie dziek iza rade jak cos bede pisal "

    ---------- Post added at 12:25 ---------- Previous post was at 11:56 ----------

    tu dla pewnosci zamieszczam fotke o kotry wezyk mi chodzi na schemacie zazanczony jako nr. 6 http://eper.fiatforum.com/eper/navi?...D=1&GUI_LANG=6

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Ten schemat to guzk wart jest, bo węże idą nieco inaczej normalnie, ale to dokładnie ten sam wężyk

Podobne wątki

  1. Co to za przewod??
    Utworzone przez jarzynek13 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-02-2015, 11:27
  2. Co to za przewod ?
    Utworzone przez huragan w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 19:19
  3. [156] przewod
    Utworzone przez michal832 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-10-2008, 09:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory