• Hej Alfaholicy!

    Na forum pojawił się świeżutki motyw kolorystyczny Alfa Red Luna, zaprojektowany przez marqo specjalnie z myślą o naszych Alfowych klimatach i czytelności na różnych urządzeniach.

    Zachęcamy do:

    • włączenia nowego stylu w ustawieniach profilu i potestowania go na co dzień
    • zgłaszania uwag dotyczących kolorów, kontrastów, czytelności i wygody przeglądania dłuższych wątkich
    • dzielenia się propozycjami drobnych poprawek, które mogą jeszcze lepiej dopasować motyw do charakteru naszej społeczności Alfaholików

    Każda opinia pomoże dopieścić wygląd forum tak, aby „Alfa Red Luna” była tak przyjemna w odbiorze, jak dobrze utrzymana Alfa na ulubionej trasie.

    Wbijaj do tematu i napisz, co myślisz!

Uszczelka podszybia

Luiz999

Nowy
Rejestracja
Sty 7, 2012
Postów
30
Lokalizacja
Trzemeszno
Auto
Alfa 156 2.4 JTD 99 SEDAN
Witam serdecznie

Moja alfa dostała ostatnio nową szybe przednią i powstał problem wody zaciekającej pod plastik podszybia - gdzie kupic uszczelke tą która powinna byc przyklejona do szyby/do podszybia? Jak zapewnic prawidłowe przyleganie plastikowego podszybia do tejże uszczelki?Bądź uszczelki do szyby? Mam chyba wyrobione te plastikowe spinki w które wpina się mocowanie podszybia - gdzie qpic? Proszę o wasze zdanie w tej sprawie.
 
A niech sobie cieknie, z uszczelką czy bez i tak podszybie nie będzie idealnie przylegać. Woda sobie spłynie odpływem.
 
Ja jednak wolę jak jest w miarę szczelnie, po poprzednim właścicielu wyrzuciłem porządną garść liści, ziemi i ptasich piórek :D
Uszczelka powinna być przyklejona do plastikowego podszybia. Całe podszybie razem z uszczelką powinno trzymać się na spinkach.
Spinki pasują pewnie od jakiś fiatów, ja mam od punto chyba.
(np takie, ale lepiej zmierzyć starą i porównać wymiary: http://allegro.pl/spinka-podszybia-fiat-brava-bravo-marea-i2152671492.html)
 
Hej
Rozbierałem plastiki kilka razy. A to do filtra, a to do silnika wycieraczek. Powiem ci, że nie udało mi się złożyć tak, aby przylegało idealnie.
Po kilku razach darowałem sobie dopasowywanie, pomimo dobrych spinek i całych zaczepów w plastikach.
Trudno to spasować idealnie. Tak jak pisał Slavol, woda sobie odpłynie do odpływów.
 
Odgrzewając. Wymieniał ktoś tą uszczelkę ew. przyklejał do plastikowego podszybia?. Idze gdzieś tą uszczelkę dostać ?
 
Jeszcze jedno czym ta uszczelka jest przyczepiona do plastikowego podszybia ?
 
Amortyzatory
Powrót
Góra