Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Odcięcie mocy przy dynamicznej jeździe

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    27

    Domyślnie Odcięcie mocy przy dynamicznej jeździe

    witam, obecnie jeżdżę 156 2.4 JTD (2004) sportwagon, mam od jakiegoś czasu problem ze słabnięciem alfy, przy wdepnięciu pedału gazu i dynamicznej jeżdzie wyrzuca błąd i redukuju moc, jedzie, nie gasnie ale muli strasznie. Po wygaszeniu silnika problem znika,aż do kolejnego szybszego wyprzedzania lub depnięcia gazu. Sprawdziłam wszystkie zawory i wszystkie czujniki (byłam w ASO). Nic to nie dało,problem nadal istnieje, jeżdżę głównie po mieście ale oczywiście trasy również się zdarzają. Czy ktoś miał może do czynienia z takim problemem?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    jeśli podłączałaś kompa to jakie błędy ci pokazał bo taka informacja strasznie dużo ułatwi. pozdro
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  3. #3
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Ja mialem taki problem - ale w 1.9
    Silnik wchodził w tryb serwisowy i kręcił sie nie za wysoko. W moim przypadku wymiana przeplywki pomogła.
    BTW - co to za gówiane ASO ktore przyczyny nie znalazło? rozwalaja mnie co niektórzy goście tam pracujący - śą jak d.. od wiadomo czego by pomóc, tym bardziej, że co niektórzy chcą zostawić tam swoje cieżko zarobione pieniądze.

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  4. #4
    kyzb
    Gość

    Domyślnie

    Cześć miałem to samo pomogło wyczyszczenie egr ale działo sie tylko wtedy jak miałem zbyt wysoki bieg i za małe obroty i wduszałem dynamicznie gaz to wtedy było " go to diler " alfe trzeba kręcić do wysokich obrotów pozdro!

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    To jest typowe przeładowanie turbiny. Często winny jest zapchany EGR lub źle działająca geometria łopatek turbiny. Sprawdź czy się rusza regulacja tej geometrii czyli tzw gruszka. Poza tym najpierw używaj opcji "szukaj" bo jest o tym całe mnóstwo informacji.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Litrowy
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wawa, Brodnica,Uć górna
    Auto
    156 3.0 v6 Q-DISTINCTIVE sw 04r LUCI DI BOSCO
    Postów
    346

    Domyślnie

    a nie masz zadnego virusa tam w niej bo moze program kiepski i ją przeładowuje ja bym jeszcze mapsensor oblukał

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    27

    Domyślnie

    prawdopodobnie wyrzucał błąd egr, bo za to się wzięli, najpierw był czyszczony, potem wstawiali różne nowe na próbę, bez efektu, teraz sugerują,że to coś z turbiną ale pewności nie mają, więc znowu wyrzucę kasę i może się okazać,że to nie to, widziałam na innych postach, że niektórzy "walą" w schowek przed pasażerem podczas usterki, jesli ustąpi to jest to jakaś kostka, którą trzeba zlutować na stałe, nie wiem już sama, teraz jeżdżę delikatnie, ale przy wyjeździe na trasę przy pirwdzym lepszym wyprzedzaniu pojawi się znowu problem

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar kami_l
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR156 1.9JTD 16V 140/Giulietta 2.0 140
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna_l Zobacz post
    prawdopodobnie wyrzucał błąd egr, bo za to się wzięli, najpierw był czyszczony, potem wstawiali różne nowe na próbę, bez efektu, teraz sugerują,że to coś z turbiną ale pewności nie mają, więc znowu wyrzucę kasę i może się okazać,że to nie to, widziałam na innych postach, że niektórzy "walą" w schowek przed pasażerem podczas usterki, jesli ustąpi to jest to jakaś kostka, którą trzeba zlutować na stałe, nie wiem już sama, teraz jeżdżę delikatnie, ale przy wyjeździe na trasę przy pirwdzym lepszym wyprzedzaniu pojawi się znowu problem
    u mnie były podobne objawy, powodem była dziura w wężu turbo-ic. Tak jak pisali koledzy wyżej, sugeruję poczytać tematy o braku mocy w jtd i ogarnąć wszystkie możliwe przyczyny przed ponowną wizytą u mechanika

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    27

    Domyślnie

    dzięki, czytam czytam ale tych pwodów trochę może się zebrać, wąż od turbiny też wymieniłam (była dziura) ale usterka ustąpiła na chwile i wróciła, na nowym zaworze egr przy wyjeżdzie na autostradę zrobiła jakieś 100km i znowu to samo, ale dzieki dzieki

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    a może koleżanko podasz skąd jesteś to jest duża szansa że ktoś kumaty z forum podjedzie i się przejedzie sczyta błędy i się szybko znajdzie przyczyna, bo takie szukanie na omacku jest bezsensu i nie potrzebna wydawana kasa na serwisy które metodą prób i błędów może coś znajdą.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

Podobne wątki

  1. 166 2.4 jtdm 185km odcięcie mocy
    Utworzone przez gryzli74 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 17:29
  2. [GTV] Odcięcie przy 3-4tys v6 TB
    Utworzone przez milky w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 13:01
  3. Chwilowy zanik mocy przy spokojnej jeździe
    Utworzone przez kolekszy w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2012, 07:32
  4. Gaśnie przy dynamicznej jeździe. Problemy z odpaleniem.
    Utworzone przez krzysiek75@o2.pl w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-09-2009, 08:59
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-03-2006, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory