Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Alfa Romeo 156 1,9 JTD - brak mocy po podłączeniu turbiny

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar prajsiko
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, M-Jet, 140KM
    Postów
    13

    Domyślnie Alfa Romeo 156 1,9 JTD - brak mocy po podłączeniu turbiny

    Witam,

    Czytałem już kilka przypadków podobnych do mojego, ale sprawdzałem wszystkie możliwości wymienione przez kolegów i niestety w moim przypadku nic to nie dało.
    Dlatego postanowiłem napisać nowy post na ten temat. Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem 156-stki. 1,9 JDT - M-Jet - 140KM.
    Kupując samochód wiedziałem że jest coś nie do końca dobrze z silnikiem. Wyglądać, wyglądał dobrze i brzmiał tak jak na 9cio letnie autko powinien.
    Przebieg 146 tyś, raczej mało prawdopodobny, ale do sedna.
    Już nawet na jeździe próbnej, po przeciągnięciu go na 4 biegu, komputer wywalił błąd. Kasował się on zaraz po wyłączeniu i ponownym włączeniu silnika.
    Zaryzykowałem, sądząc że będzie to jakaś drobnostka.
    Samochód przeszedł szereg operacji wymienianych przez kolegów na forum którzy mieli podobny problem.
    - Przepływka wyczyszczona, później nawet podmieniona dla pewności jej działania. Oryginalna była strasznie zabrudzona.
    - EGR przeczyszczony i porządnie przejrzany. Był tak brudny że łopatka w środku ledwo się ruszała.
    - Katalizator wywalony, bo był zadławiony że szok.
    - Turbina zdjęta i zdiagnozowana przez fachowca. Uznał że nie ma się czego przyczepić i nie ma sensu jej jeszcze regenerować.
    Ale... Z turbiną jest bardzo ciekawa historia. Ów fachowiec twierdzi, że było już coś przy niej robione.
    Z kolei mechanik który stara się przywrócić zgubioną moc, znalazł w jednym z wężyków korek. I to w miejscu gdzie w żadnym wypadku nie powinno go być.
    Jak to określił: "robota specjalistów zza zachodniej granicy, bo u nas nikt by takiego głupstwa nie zrobił".
    Stad stwierdzenie że było coś tam kombinowane i nie do końca wiadomo co autor miał na myśli.
    Tak czy inaczej, autko nie działa jak trzeba. Na dzień dzisiejszy, jeżdżę z odłączoną turbiną, bo teraz ma miejsce ciekawe zjawisko.
    Cienki wężyk dochodzący do elektrozaworu VGT gdy jest odłączony i zaślepiony, pozwala silnikowi zakręcić się na 5 tysięcy obrotów.
    Kiedy podłączamy ten wężyk i co za tym idzie turbinę, autko kręci się tylko do 3800.

    Czy miał ktoś podobny przypadek? Jutro postaram się samemu zajrzeć to tego elektrozaworu, bo znalazłem akurat manuala jak to zrobić,
    ale byłbym wdzięczny za pomysły co jeszcze można by było sprawdzić.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cześc ja miałem podobny problem w 2,4 jtd . jechałem na wolnych -ok. Przy deptaniu zapalała się marchewka i auto sie dławiło. Po odpaleniu na nowo marchewka gasła i można było jechać. U mnie przyczyną była pęknięta ta cienka rurka od (chyba podcisnienia , która idzie do turbiny ). Zauważyłem przypadkiem ,wymieniłem i ogień. Już liczyłem kolejne tysiące wylatujące mi z portfela a zmiesciłęm się w 30 pln

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar prajsiko
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, M-Jet, 140KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Hej,

    Dzięki. Sprawdzałem wszystkie rurki, jak to radzili i niestety za proste by to było To moja pierwsza Alfa, a z nimi jak z kobietami... od razu nie pozwoli na wszystko
    Dlatego po przegrzebaniu niemal wszystkiego, nadal lipa. Co do błędu, to od kiedy się załączył niedługo po wyjechaniu od mechanika (nie miałem puki co czasu siedzieć do bólu, więc odjechałem z tym co udało się tylko zrobić), świeci nadal. Nawet jak przez noc postoi, to przy przekręceniu kluczyka, od razu pokazuje się pomarańczowy silniczek. Aczkolwiek myśle że to dlatego że odłączyłem właśnie tą turbinę... Jutro zajrzę do tego zaworu (overboosta?). Mam nadzieje że to będzie to...

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Niech moc będzie z tobą......

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar prajsiko
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, M-Jet, 140KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Daj Bóg... Jeszcze nie posmakowałem tych 140 włoskich koni...

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Dla dodania otuchy zapamietaj te święte słowa i niech one prowadzą cie przez chwile słabości: "Moja Alfa pochłania fortunę na ubezpieczenie, serwis i paliwo. Ale kiedy ją prowadzę, czuję się, jakbym miał milion dolarów i uśmiech na mej twarzy trwa cały dzień! ( jeden z opisów kolegów )

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    A tak w ogóle to sprawdziłeś na kompie jakie błędy wyświetla albo zapamiętał?
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar xander83
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    AR 156 SW 1,9JTD 110KM 2002 ALFA ROMEO 147 JTD 2001
    Postów
    199

    Domyślnie

    Sprawdź też czujnik ciśnienia doładowania, bo przypominam sobie, że kiedyś przechodziłem podobne bolączki i u mnie to pomogło. P.S. tak jak Kolega wyżej podłącz kompa i zobacz jakie wywali błędy.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar prajsiko
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, M-Jet, 140KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Ok, dzięki. Dzisiaj do niego zajrze...

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Źle wyregulowane ciegno sterowania zmienną geometrią turbiny - a reszta objawów taka jak w podwieszonym temacie MCSF - tam sobie poczytaj
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

Podobne wątki

  1. Po wymianie turbiny brak mocy 2.4JTD 136KM
    Utworzone przez czesioos w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-01-2015, 22:23
  2. Alfa Romeo 156 1.9 JTD brak mocy
    Utworzone przez marcin g! w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 14:14
  3. [159] Chwilowy brak mocy i dziwny dźwięk turbiny 1.9 8V
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 12:42
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-01-2013, 20:03
  5. [164] Alfa romeo 164-brak mocy
    Utworzone przez raf w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 11-03-2009, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory