Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Problem z wyświetlaczem

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    kiedyś Alfa Romeo 156 JTD 140km teraz Alfa Romeo 159 1.8 MPI 140 km
    Postów
    39

    Domyślnie Problem z wyświetlaczem

    Nie działa mi wyświetlacz komp. Chciałem go wymienić ale koles który mi to robił stwierdził że sam wyświetlacz jest dobry tylko kable gdzieś mogą być załamane lub przepalone od tego wyświetlacza , a gdy wracałem zaśmierdziało mi w aucie spalenizną , stwierdziłem że oglądnę to sam ale po rozebraniu wszystkiego nie znalazłem nic niepokojącego, a gdy jechałem i auto podskoczyło na wybojach to wyświetlacz się zapalił ale gdy rozpiołem kostki od niego zgasł na dobre .. Nie wiem gdzie mogę szukać przyczyny , nie bardzo znam jakiegoś mechanika co zajmuje się elektryką samochodową.



  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Jeżeli nie znasz się na elektronice to się nawet za to nie bierz... Miałem coś podobnego ale w innym aucie (mitsubishi galant - wysiadło podświetlenie całej deski rozdzielczej, wentylator, kierunkowskazy, nagłośnienie i parę innych rzeczy) i jedno co mogę Cię zapewnić to że najgorsze co może być to samoróbka i przeróbka elektroniki w samochodzie (bo na to u ciebie to wygląda). Sam siedziałem przy tamtym samochodzie chyba z tydzień żeby dojść co się popaliło. Jeżeli byś chciał się za to zabrać to musisz rozebrać panel środkowy i po kolei sprawdzać złączki i elementy przyłączeniowe multimetrem. Musisz jednak wiedzieć że bez przynajmniej dobrej znajomości tej części instalacji tego nie ugryziesz (co na czym leci i co Ci się straciło). Przy tym nie wiadomo czy coś ci się już nie upaliło (skoro już dymek poczułeś). Nie napisałeś skąd jesteś więc nie wiem czy można Tobie kogoś polecić.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    kiedyś Alfa Romeo 156 JTD 140km teraz Alfa Romeo 159 1.8 MPI 140 km
    Postów
    39

    Domyślnie

    jestem z okolic stalowej woli podkarpacie a co myślicie na seris fiata

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar sumka33
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    ALFA ROMEO 156 SW 1.9 JTD FL, 2005;ALFA ROMEO 147 1.9 JTD FL, 2008
    Postów
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał limak2703 Zobacz post
    jestem z okolic stalowej woli podkarpacie a co myślicie na seris fiata
    Wiesz autoryzowany serwis jest drogi i nawet przy błachych rzeczach można z butów wyskoczyć. Szkoda że tak daleko mieszkasz... Najlepiej gdybyś znalazł warsztat elektryki samochodowej. Może jakiś znajomy elektronik (tzw. telewizorek) by Ci się tego podjął, bo to nie jest trudna sprawa dla kogoś obytego z elektroniką.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Kurde faja wywołałes wilka z lasu,mam to samo prawdopodobnie. Z tym że ja dymku nie czułem,podejżewam że coś nie łączy w "budce". Ja mam tak: kiedyś zgasł mi wyświeltacz na dosłownie chwile i z rok było okej,niedawno zaczął gasnąć częściej a teraz z dwa trzy razy w tygodniu. Dodam że gaśnie tylko samo wyświetlanie danych,podświela normalnie,przyciemnia sie kiedy włączam światła/otwieram drzwi pika kiedy ma pikać. Nie jest to tak zwane rozmywanie się wyświetlacza jak przeważnie te typy maja po nagrzaniu,tylko od tak sobie zanika nagle to co ma być tam napisane w danym momencie.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Dla potomnych Zagadka rozwiązania. W wyświetlaczu padła elektronika nim sterująca. Żadne kable,srable czy sterowanie z prędkościomierza. Dzięki użytkownikowi z forum stałem się posiadaczem drugiego wyświetlacza sprawnego i po wymianie wszystko ładnie działa. Napewno gaśnięcie nie jest tez winą samej "szybki" wyświetlającej bo przekładałem swoją niby nie dobrą i wyświetla normalnie. Po prostu sterowanie w wyświetlaczu klękło.

Podobne wątki

  1. Problem z wyświetlaczem
    Utworzone przez gamero w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 16:59
  2. [159] Problem z wyświetlaczem klimatyzacji
    Utworzone przez 159alfa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 15:00
  3. Problem z wyświetlaczem komputera pokładowego
    Utworzone przez limak2703 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 15:47
  4. Problem z wyświetlaczem komputera pokładowego
    Utworzone przez groszekk w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 11:14
  5. Problem z wyświetlaczem w Alfie 145 1.6 boxer
    Utworzone przez Budrys w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2007, 17:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory